Як письменники у Рівному СУП варили (ВІДЕО)

ВІДЕО

У рамках Всеукраїнського фестивалю для творчої молоді «СУП-культура» у Рівному відбувся унікальний захід. Рівненські письменники під керівництвом голови обласного осередку спілки Ірини Баковецької варили суп, при чому робили це колективно, творчо і публічно. А щоби страва вийшла апетитною і справді «поетичною», запросили до участі у процесі чимало цікавих особистостей - поетів, літераторів, акторів, і, звичайно, творчу молодь Рівненщини.

Фестиваль «СУП-культура» - рекомендується розшифровувати як фестиваль Сучасної Української Поезії – цьогоріч було відновлено після тривалої перерви. Він проходитиме три дні – з 6 по 8 жовтня, під час яких різноманітні літературні дійства відбуватимуться на різних локаціях – у кав’ярнях, пабах, під відкритим небом, у бібліотеках міста. А завершиться в неділю, 8 жовтня, проектом «Вояж Київ-Луцьк-Рівне» та арт-проектом «Стіна». 

Розпочався ж фестиваль саме із супу. Резиденцією письменників цього вечора стало кафе «Ланч», де чи не вперше літературні читання у Рівному відбувалися прямо на кухні, під часу процесу приготування першої страви. Учасників було чимало, тому кожному спікеру відводили по 10 хвилин, за які він мав зробити таку собі експрес-презентацію, розповісти про себе, почитати власні поезії чи презентувати нову книжку. А опісля літературного «меню» мав долучитися до приготування справжнього кулінарного супу, додавши до головної страви вечора один з інгредієнтів.

 

Найменшими гостями заходу були вихованці Літературно-театральної учнівської  студії «ЛІТУС», що діє на базі ЗОШ №8, та майбутні філологи з РДГУ. Юні обдарування розповідали про свої творчі досягнення, ділилися мріями та власними поетичними експериментами. 

Не могли не завітати на літературні читання і вихованці літоб’єднання Рівненського ПДМ «Поетарх». Його незмінний керівник Тетяна Горбукова розповіла історію створення обєднання, про особливу ліричну атмосферу, духовний зв'язок її вихованців, багато з яких сьогодні вже є цілком повноцінними  письменниками, членами обласної спілки літераторів області. 

Керівник літоб’єднання «Поетарх»Тетяна Горбукова і керівник Молодіжної платформи РОО НСПУ рівненська поеткаТата Рівна куштують щойно приготовлений на СУПі суп

Із своїми глибоко емоційними поезіями гостей знайомила вихованка "Поетарху" Анастасія Качуровська, яка незабаром має видати власну збірку. 

Завітав на ароматні запахи рівненського «СУПу» і закарпатський майстер еротичної лірики Василь Кузан. Письменник говорив про роль і значення поезії в сучасній українській культурі, яка чомусь вперто ігнорується на всіх рівнях культурно-масового життя. Мовляв, і поп-культура наша, і естрада виробляє геть «не їстівний» продукт, який можна назвати чим завгодно, тільки не поезією. Говорив і про літературні премії в Україні, сучасні навкололітературні ігри, розборки, та про найсправедливішу  літературну  премію - Премію Ордену Карпатських Лицарів, засновану письменником на основі конкурсу і фестивалю «Карпатський Пегас». Ну і звичайно - читав власні поезії. 

Рівненська поетеса та актриса Рівненського Молодіжного народного театру Міського палацу культури, член Національної спілки письменників України Ірина Мельник розповіла про свою поетичну книгу "Вікна. Книга перша", читала поезії з неї, а також розповіла історію створення поетичних листівок на основі збірки. 

 

Навчались цього вечора варити "літературний" суп і журналісти сайту ГОЛОСНО. 

Не обійшлося на заході і без дитячої поезії. В авторському виконанні звучали дитячі вірші рівненської поетеси Віри Правоторової.

Ну і як же без "Кобзаря" на такому вечорі... Рівненська письменниця та майстриня Олена Медвєдєва продемонструвала своє вишите творіння - унікальне видання "Кобзаря" ручної роботи. 

 

 

Фото - Olesya Miklyha

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.