Головний імунолог Рівненщини розповів, як дорослим вберегтися від дифтерії та правця

  • СУСПІЛЬСТВО
Птн, 01/12/2018 - 14:08

Щеплення проти дифтерії та правцю, які роблять у дитинстві не забезпечують пожиттєвий захист від цих вкрай небезпечних інфекцій – пояснює лікар імунолог Віктор Мороз. За словами фахівця, для того, щоб організм мав достатній захист дорослій людині необхідно раз у 10 років робити щеплення дифтерійно-правцевим анатоксином (АДП-м). На сьогодні, всі лікувально-профілактичні заклади (ЛПЗ) Рівненської області забезпечені АДП-м. Тому кожен, кому потрібно це щеплення, може його отримати.

- Для цього потрібно зробити всього декілька кроків, а саме: звернутись в поліклініку за місцем проживання до дільничного терапевта чи сімейного лікаря (не обов’язково це має бути саме ваш дільничний лікар, якщо немає вашого звертайтесь до того хто є на прийомі), якщо ви проживаєте в селі зверніться на ФАП; пройти медичний огляд, лікар (фельдшер) огляне слизові оболонки очей, рота, подивиться шкірні покриви, проведе термометрію (аналізи крові, сечі, калу, флюорографію, огляд гінеколога, тощо - НЕПОТРІБНІ) після огляду, якщо у вас не виявили гострих проявів хвороби, необхідно підійти в щеплювальний кабінет та отримати щеплення. АДП-м вводиться внутрішньомязево у дельтовидний м’яз (не в сідницю, не в попу, не в підлопатку). Купувати шприці не потрібно. Платити за щеплення не потрібно, - розповідає Віктор Мороз.

Жителі міста Рівне щеплення можуть зробити:
- Центр ПМСД «Центральний», вул. Драгоманова, 7 (8 год до 20 год);
- Центр ПМСД «Ювілейний», вул. Макарова, 3 (з 9 год до 19 год.);
- Центр ПМСД «Північний», вул. Фабрична, 12 (з 13.30 до 16 год).
У суботу, неділю та святкові дні щеплювальні кабінети не працюють.
 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.