У Рівному зупинили скандальне будівництво на Толстого

  • СУСПІЛЬСТВО
Птн, 12/22/2017 - 17:29

На вулиці Толстого у Рівному знову активізувалися пристрасті, пов’язані з будівництвом багатоповерхівки. Працівники Рівненського обласного краєзнавчого музею сьогодні зібралися поблизу будівельного майданчика та вчергове висловили своє «фе» будівництву, яке знаходиться по сусідству та може негативно позначитися на стані пам’ятки історичного значення, якою є музей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівняни збираються блокувати одне із будівництв у Рівному

Нагадаємо, протистояння фірми-забудовника та музейників триває близько двох років. Спочатку звести дванадцятиповерхівку тут планувала одна з місцевих будівельних компаній, однак через протест працівників музею та суспільний резонанс від своїх намірів відмовилася. Наразі замовники будівництва ТОВ «Українська інвестиційно-промислова група» знайшли іншого інвестора та вирішили таки збудувати багатоповерхівку неподалік центру Рівного, не зважаючи на тиск з боку активістів та культурних діячів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будівельний "серіал" у Рівному триває: слово за судом?

Музейники не збираються програвати «війну» забудовнику та оперативно подали на нього в суд. Мовляв, у далекому 2007 році міська рада надала земельну ділянку для будівництва з порушеннями. Суд задовольнив позов музею, тому до з’ясування всіх деталей справи будувати на Толстого, 10 заборонено. Відповідну ухвалу передали представнику фірми-замовника.

– Наше товариство не здійснює будівельні роботи. Я повідомлю генпідрядника, що є така офіційна ухвала, що це справжній документ. І тоді ми зупинимо будівництво. Ми зробили проект, погодили його з усіма абсолютно, навіть з Міністерством культури, і знайшли інвестора, який будуватиме будинок. В цьому місті це наш перший об’єкт. Зі «Стоградом» у нас договору немає. Ми не хочемо розголошувати назву компанії, яка будує, тому що ви бачите, що робиться. У мене на руках є всі необхідні документи. Якщо комусь треба, можу без проблем надати копії. Я хочу, щоб ми зупиняли або розвивали будівництво лише в правовому полі,  – зазначив представник «Української інвестиційно-промислової групи» Олексій Лаврінов.

Представники музею були налаштовані більш радикально та вимагали негайно зупинити будівельні роботи на об’єкті. На акцію протесту завітали також ультраправі молодики з «Національного корпусу». Учасники пікету не пропустили на будмайданчик вантажівку та вступили в суперечку з охоронцями території.

– Вчора на сесії міської ради була заява музейників про те, що на Толстого відновлюється незаконне будівництво. Просили допомоги. Як ви бачите, тут чиновників немає, нікого немає. Ми за громаду стоїмо. Постійно беремо участь у подібних акціях,  проти незаконних будівництв, відстоюємо інтереси людей, – каже голова осередку «Національного корпусу» на Рівненщині Ігор Сухий.

Перехожі рівняни з цікавістю спостерігали за перипетіями поблизу будівельного майданчику. Частина містян відкрито дивувалася протестам музейників, виступаючи за будівництво житла, або облагородження території. Проте, були й такі, які застерігали, що будівництво може нашкодити сусіднім будівлям. Охорону правопорядку на місці здійснювала поліція.

Врешті документ з рішенням суду та мокрою печаткою передали представнику «Української промислово-інвестиційної групи» та змусили зупинити будівництво на об’єкті. Рішення вступило в дію з моменту вручення ухвали.

– Тепер з цього моменту будь-який громадянин Рівного, який побачить, що на цьому майданчику щось будується, може дзвонити в поліцію і вимагати зупинити будівництво – на це є відповідна ухвала поки рішення розглядається по суті, – додав начальник управління культури Рівненської міської ради Тарас Максименко.

Журналісти сайту «ГОЛОСНО» й надалі слідкуватимуть за перебігом подій на Толстого, 10.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будівництво на Толстого: кому дістанеться «жирне» місце?

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.