У Рівному таки буде "унікальний" будинок

  • СУСПІЛЬСТВО
Чтв, 12/21/2017 - 13:19

Частину будинку 62, що на вулиці Соломії Крушельницької у місті Рівне, опалюватимуть централізовано, решту — автономно.

 — Ми змушені прийняти таке рішення, оскільки самі фактично довели людей до того, що мають. Пропонували, агітували за автономне опалення. Коли ж ті взялися робити, ми внесли зміни в муніципальну програму і ситуація зависла. До того ж, 4 сім'ї категорично проти автономгого опалення. Тому пропонуємо частині будинку дозволити обладнати автономне, частині лишити централізоване, — розповів міський голова Рівного Володимир Хомко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міський голова Рівного рекомендує депутатам прийняти унікальне рішення по багатоповерхівці

Нагадаємо, Володимир Хомко вже пропонував депутатам зробити цей будинок "унікальним", адже його мешканці, як виявилося, марно готувалися до проведення автономного опалення. Після того як ОСББ «Соломія-1»  було зібрано гроші - 220 тисяч гривень, підведено газ до будинку і проведено реконструкцію газових труб, в управлінні економіки Рівного їм сказали, що їх намагання марні, бо послуга співфінансування більше не діє. Обурений голова ОСББ виступив на сесії Рівненської міської ради, і депутати погодилися виділити 700 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будинок у Рівному без тепла, а депутати просять зачекати до листопада

Тим часом виявилось, що не усі в будинку прихильники встановлення автономного опалення. Міський голова Рівного запевнив, що співфінансування встановлення автономного опалення у будинку можливе лише за 100% підтримки усіх мешканців. Для вивчення питання депутати навіть створии комісію. Та, опрацювавши матеріали, надала свої рекомендації. Зокрема, вирішили виділити кошти на облаштування автономного опалення в будинку, за умови одноголосного зголошення мешканців. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комісію по «унікальному рішенню» Рівнеради закрили

Нині ж депутати все-таки проголосували за компромісний проект рішення. 

Коментарі

Рішення насправді непрофесійне та незаконне. Проігноровані всі заключення, в тому числі і створеної депутатами тимчасової комісії. До компетенції міської ради не входить видача дозволів на відключення будинку від ЦО. А Законодавство не покладає на них жодної відповідальності - колегіальне рішення. Фактично, цим рішенням вони знищують будинок. ОСББ нічого утримувати не буде (Хомко заявив що утримання ЦО ляже на ОСББ) - вони не є надавачами послуг. Кинуть все на ці 4 квартири, рахунки за теплопостачання перевищать розумні межі (десятки тисяч гривень на квартиру), ці 4 квартири також відмовляться. Тоді встане питання відключення цілого будинку, а індивідуальне опалення, яке хочуть мешканці, не передбачає опалення місць загального користування (площадок, горищ, підвалів тощо) та розміщеного в будинку протирадіаційного укриття на 600 чол. Трубопроводи з водою проходять через підвали, і якщо зимою там не буде опалення, вони замерзнуть. А 30 % мешканців приїзджають в свої квартири лише час від часу - тепло буде на мінімумі, або взагалі відключене - адже сусіди будуть гріти спільні стіни... Споживання газу в результаті цього виросте в рази, і це при рості ціни на газ... Площадки вкриються снігом - сьогодні вони обігріті ЦО, піде грибок та плесінь... Ось якось так... Не розраховувалися старі будинки під автономки, в них зовсім інше планування та розрахунки , проведені освіченими інженерами, а не дилетантами та неуками...

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.