Невиліковно хворим рівнянам буде простіше отримати сильнодіючі ліки

  • СУСПІЛЬСТВО
Суб, 12/16/2017 - 14:32

Відтепер придбати знеболюючі наркотичні препарати для паліативно хворих буде значно простіше. Якщо раніше ліки з наркотичними речовинами можна було придбати лише у комунальній аптеці і виписували їх на декілька днів лікування, то тепер Міністерство охорони здоров’я планує максимально спростити доступ пацієнта до покупки ліків. Про це повідомляє  ERVE.UA.

- Кожний лікар матиме право назначати наркотичні препарати. Окрім цього, такі препарати можна буде придбати у будь-якому аптечному пункті, а не лише в комунальній аптеці. Будь-який аптечний пункт має право на реалізацію сильнодіючих, наркотичних речовин та психотропів, - зазначає заступниця начальника міського управління охорони здоров’я Вікторія Покоєвчук.

За її словами, відтепер пацієнту можна виписати медикаментів на 2 тижня лікування. Препарати можна отримати не тільки при лікарняній аптеці, а у будь-якому аптечному пункті.

Довідково: Паліативна допомога - це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікування болю та інших фізичних симптомів, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки. За оцінками УОЗ РОДА, щороку в Рівненській області паліативної допомоги та догляду потребують близько 4 тис. осіб, в першу чергу це хворі на рак 3-4 стадії, хворі на термінальних стадіях СНІДу та ТБ, хворі з неврологічними ураженнями.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.