Що нині радять робити рівнянкам

  • СУСПІЛЬСТВО
Чтв, 12/07/2017 - 09:16

Свято Катерини в Україні вважали пророчим для долі кожної дівчини.

7 грудня – День Катерини санниці. За традицією, у День святої Катерини треба обов'язково сходити в церкву. Але крім цього вважалося, що якщо поставити свічку святий і помолитися їй, то у вас буде дуже щасливий шлюб.

Так само, у День святої Катерини визначали, якою буде погода потім:

Ясний день 7 грудня – морозна і холодна зима.

Тепла погода – морози вдарять тільки на Варварін день (після 17 грудня).

Круги біля місяця – буде холодна погода.

Сонячні промені пучками спрямовуються догори – скоро почнеться завірюха

Свято Катерини в Україні вважали пророчим для долі кожної дівчини. Жінки просили святу про злагоду в родині, дівчата – про щасливий шлюб.

В день Катерини вранці, до схід сонця, дівчина йде в садок і зрізує гілочку вишні. В хаті ту гілочку ставить у пляшку з водою і чекає свята Меланії – 14 січня. Якщо до Меланье вишня зацвіте – добрий знак: так і доля дівоча цвісти буде. Засохне гілочка без цвіту – кепська ознака.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівнянам покажуть «Різдвяну історію»

Відзначимо, що хлопці теж робили подібну маніпуляцію. Чим пишніше цвіла гілочка у хлопців, тим красивіше повинна була бути їхня дружина.

Перед сном наші предки клали листочки з різних дерев під подушку. Серед них обов'язково повинен був бути яблуневий - символ невинності. Лягаючи спати, дівчина читала молитву, аби доля була милосердною над нею, а вранці просила найменшого з родини хлопчика витягнути один з листочків, який витягне, за того і заміж вийде. Якщо випаде яблуневий - ще рік в дівках ходити буде.

Рано вранці дівчина йшла до криниці, щоб дізнатися свою дівочу долю, і заглядала в неї, дивлячись на своє відображення. Якщо в криниці вода спокійна була, значить незабаром вийде заміж. А якщо відображення в воді щербате, вода неспокійна - значить ще потрібно почекати із заміжжям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівнян запрошують на довгоочікувану прем’єру – «Кіборги»

В кінці вечора Дня Катерини кожна по черзі виносила на подвір'я миску з вечерею, загорнуту в новий рушник і кликала "Доля, прийди до мене вечеряти!", якщо відгукувався ранковий півень, то дівчина вийде заміж в цьому році.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.