Облуплений пам’ятник Просвіті у Рівному «рятуватимуть» зеленню?

  • СУСПІЛЬСТВО
Срд, 11/29/2017 - 14:02

Цього року на Покрову у Рівному, в парку Шевченка, урочисто відкрили пам’ятний знак-фігуру «Просвіта». Відкриття крилатої фігури Жінки-Просвіти, Берегині української духовності, присвятили 100-літньому ювілею однієї з найстаріших громадських організацій міста. Попри те, що з бюджету на встановлення цього знаку виділили майже 160 тисяч гривень, довгий час навіть невідомо було, яким же буде цей пам’ятник. В управлінні культури обіцяли – зроблять все красиво. Результат був справді вражаючим.

- Так і хочеться вигукнути: «Що це? Це пам'ятник нашій українській "Просвіті"? Навіщо так поглумилися над прекрасним поколінням українців - інтелігентних, красивих, освічених... Ви бачили фото просвітян 30-х? Наші рівненські учні Української гімназії – краса нації!

А це що таке виліпили з незрозумілого матеріалу, який за два дні після відкриття почав сипатись тим набілом, що його помастили… Що це за символ – худий, змучений, із заплющеними очима, з якоюсь пов'язкою на бедрах? Якщо це янгол, то й за нього образа бере... А поруч лавочки-закарлючки і 5 східців, що сікось-накось поставили...

Можливо й красиво відкрили пам'ятник на Покрову, але це не стане окрасою ні парку, ні міста, ні достойною пам'яттю просвітянам... І це не лише моя думка... Наслухалась сьогодні ще більш неприємних емоцій від художників і просто рівнян... – записала в мережі Facebook рівненська краєзнавиця Галина Данильчук. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівненський парк Шевченка відтепер оберігатиме «Просвіта» (ФОТОФАКТ)

Майже за півтора місяці набіл посірів, обсипався, і пам’ятник виглядає так, наче йому не один десяток літ. Але директор парку Шевченка Андрій Черепанов запевняє, що знак-фігуру «Просвіта» таки доведуть до нормального вигляду. Щоправда, вже наступного року

- Передбачалося навколо пам’ятника зробити шикарне озеленення, враховуючи, що справа йде до зими, то все це перенесли на наступний рік. І на наступний рік пам’ятник буде доповнено ландшафтним дизайном із цікавими декоративними рослинами. Буде висипана мармурова крихта. Сам пам’ятник буде прогрунтований гідроізоляцією, для того щоб воно не лущилося. Так само і лавочки… Одним словом, керівництво рівненського парку прийняло рішення на початку сезону пам’ятник довести до логічного завершення, -  роз’яснив директор. 

Коментарі

Вибачте, але такого убожества я навіть собі у хлів не поставив би....

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.