Ювілейне громадянство України на Рівненщині отримав юнак з лаоським корінням

  • СУСПІЛЬСТВО
Пон, 11/27/2017 - 16:37

Сьогодні Державна міграційна служба у Рівненській області видала ювілейну, тисячну довідку про громадянство в своїй історії. Обласний підрозділ письмово підтвердив громадянство України 14-річному Богдану Пхосалі, тато якого є вихідцем з Лаосу, а мама українкою. На офіційне вручення довідки юнак прийшов разом зі своїм батьком Сайсамоном Пхосалі.

– Однокласники до мене ставляться як до звичайної людини, не відчуваю якогоїсь різниці. При першому знайомстві багато розпитували про моє коріння, а згодом звикли. Я одного разу був на батьківщині свого батька – у Лаосі. Це дуже цікава країна. Там своєрідна культура, архітектура, багато храмів. В цій країні помітний технічний прогрес – багато автомобілів, хмарочосів, як у будь-якій високорозвиненій країні. Там є своя маленька Ейфелева вежа. В Лаосі дуже гарна природа та спекотний клімат, – говорить Богдан Пхосалі.

Батько хлопця приїхав до Рівного у студентські роки, коли вступив на навчання до НУВГП. Саме тут і познайомився зі своєю майбутньою дружиною Галиною. Сайсамон Пхосалі працює програмістом на одному з приватних підприємств. Чоловік розповідає, що хоч і звик до нової країни, однак сумує за історичною батьківщиною.

– Якщо в Лаосі ви маєте вищу освіту, закінчили університет, то ви будете отримувати достойну зарплатню – в Україні в цьому плані складніше. В Лаосі в мене залишились рідні та друзі. Спілкуюсь з ними іноді, але останнім часом менше. Лаос розвивається за рахунок сільського господарства, 80% населення задіяні в аграрному секторі. У програмі «Орел і решка» показували, що там можна прожити за 100 доларів, однак насправді треба мати більше грошей, – розповідає з усмішкою виходець з Південно-Східної Азії.

В ДМСУ в Рівненській області зазначають, що однією з підстав прийняття до громадянства України є факт підтвердження безперервного проживання на території України протягом останніх п’яти років. Для особи без громадянства – проживання протягом трьох років на території України на законних підставах. Також підставою може бути шлюб з громадянином/громадянкою України, який триває понад два роки.

– Останнім часом заяв побільшало, іноземці активізувалися на території Рівненщини. Оформляють і підтверджують громадянство в основному іноземці з країн колишнього СРСР – Росії, Азербайджану, Вірменії. У багатьох тут є близькі родичі і самі люди можуть бути уродженцями України. Збільшилася кількість звернень від вихідців з Близького Сходу, Нігерії, але вони отримують громадянство по іншій статті – після указу Президента, – розповідає завідувачка сектору з питань громадянства ДМС України в Рівненській області Наталія Кравчук.

В міграційній службі додають, що це перший випадок в підрозділі, коли підтверджують громадянство дитині, один з батьків якої є громадянином Лаосу. До того ж вбачають певний символізм в тому, що цей унікальний випадок припав на тисячну довідку.

Коментарі

Готовьтесь, скоро у вас будет много друзей из Нигерии, мусульман и пр. зверюшек. Будете строить мечети и учиться толерантности. Поздравляю.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.