На Рівненщині влада продовжує купувати дитмайданчики у фірми «близьких людей» нардепа Вознюка

  • СУСПІЛЬСТВО
Срд, 11/22/2017 - 12:25

Сільські ради, навчальні заклади та управління освіти продовжують купувати обладнання для дитячих майданчиків у компанії, яка належить дружині та кумові і помічникові народного депутата з Рівненщини Юрія Вознюка. 

Протягом 1-20 листопада із бюджетів місцевих громад переважно округу №153 (включає частину м. Рівне (17 135 виборців), Рівненський р-н. (70 649 виборців), Гощанський р-н. (27 715 виборців), Корецький р-н. (27 270 виборців), м. Острог (10 626 виборців), Острозький р-н. (21 779 виборців)), в якому й обраний Юрій Вознюк, перерахувала фірмі його близьких людей понад 633 тисячі гривень. Відповідна інформація розміщена на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів

Нагадаємо, нещодавно «Четверта влада» писала про те, що у квітні цього року дружина нардепа Юрія Вознюка Зоряна Вознюк та їхній кум екс-заступник мера Рівного Руслан Шевчук створили товариство з обмеженою відповідальністю «Тіволі-ленд» із статутним фондом розміром в 1 мільйон гривень. 800 тисяч з цього статутного фонду облікується за Зоряною Вознюк, тож і подальші 80% від прибутку також повинна отримувати вона. При цьому основну роботу по залученню клієнтів, зі свідчень клієнтів фірми, проводить Руслан Шевчук.

Основний вид діяльності фірми – посередництво у торгівлі товарами широкого асортименту. Фактично фірма продає обладнання для дитячо-спортивних майданчиків. 

Із липня на фірму посипалися замовлення на придбання таких майданчиків. В більшості – від сільських рад, навчальних закладів та управлінь освіти райдержадміністрацій із округу народного депутата Юрія Вознюка.

Ці закупівлі співпали із виділенням на цей округ субвенції розміром близько 26 мільйонів гривень, з яких понад 1,5 мільйона передбачалося на встановлення саме дитячо-спортивних майданчиків.

За ці гроші передбачено було встановити 20 майданчиків в Острозькому, Рівненському, Гощанському та Корецькому районах. 

Станом на кінець жовтня, у фірми «близьких людей» Юрія Вознюка замовили 15 із 20 цих майданчиків на майже 1 мільйон 150 тисяч гривень субвенційних коштів. Загалом же, місцева влада замовила в «Тіволі-ленда» до кінця жовтня майданчиків на понад 1,75 мільйона гривень.

Руслан Шевчук запевняв: про те що сільради, які він об’їздив, отримали субвенцію на майданчики завдяки його куму Вознюку, він дізнався вкінці серпня-на початку вересня. Однак це не завадило йому і далі заробляти самому на цих коштах і допомагати заробляти ще більше дружині свого кума-нардепа.

– Цей рік у нас презентаційний, репутаційний, для того щоб наші майданчики взагалі побачили в області, і побачили їх якість та ассортимент,– пояснював Руслан Шевчук. – Працюємо за цінами виробника, тому цей рік не можна вважати якимось прибутковим. Зоряна працює так само, як і я. В зв’язку з тим, що я взяв на себе комунікаційну функцію, тому від мене і залежать різні поїздки, домовленості. Зоряна працює по документах, по бухгалтерії і так далі. Від Зоряни була ідея ще минулого року такого роду бізнесу. Ми зараз плануємо зайнятися і покриттям для майданчиків і фізкультурних залів, і огородженнями, і різного роду благоустроями. Це все тотожно пов’язано.

Сам же нардеп Юрій Вознюк розповідав, що це приватна справа його близьких людей, мовляв, вони добре попрацювали.

– Справа в тому, що це відбувається не тільки по державних установах, – казав нещодавно нардеп. – В них є приватні замовлення.

– Через ці 80 відсотків [подальшого прибутку], котрі вирішили на вашу дружину записувати, складається враження, що це Ваша спільна справа (тобто що тут оцінювався і ваш внесок), – журналістка.

– Ну я ж не буду вас переконувати. Це приватна справа людей, що цим займаються, – підсумовував народний депутат. 

Майданчики за липневою субвенцією: майже джекпот – 18 з 20 у «Тіволі-ленда»

В першій половині листопада місцева влада на Рівненщині ще продовжила освоювати кошти липневої субвенції. Зокрема, управління освіти молоді та спорту Корецької райдержадміністрації за 162 тисячі гривень придбало в ТОВ «Тіволі-ленд» два дитячо-спортивних майданчики, які будуть встановлені у селах Річки та Копитів. 

Цікаво, що ця закупівля відбулася за результатами тендеру, проведеного через систему «Prozorro». Однак, окрім «Тіволі-ленда» ніхто на конкурс більше і не подався. 

– Це все за кошти субвенції виділеної за сприяння нашого депутата Юрія Вознюка. Вони встановлюються у Річецькому і Копитівському навчально-виховних комплексах. Ми проводили закупівлю, вже обладнання завезене, але встановлюють його своїми силами працівники шкіл, щоб зекономити кошти, бо за послуги треба ще 20% від вартості доплачувати. Фірма просто постачає обладнання, – розповідає начальниця управління освіти, молоді та спорту Корецької РДА Оксана Форсюк

Крім того, за 80 тисяч гривень із цієї ж субвенції в «Тіволі-ленда» придбав майданчик і Великоклецьківський НВК. Усі ігрові комплекси однакові. 

Таким чином, уже відомо, що у фірми близьких людей Юрія Вознюка замовили щонайменше 18 із 20 майданчиків, передбачених липневою субвенцією. 

Інфографіка: https://infogram.com/83879624-a5ef-4ba2-a05a-554e78beab8d

Використання коштів липневої субвенції на встановлення 20 дитячо-спортивних майданчиків Infogram

Стан освоєння коштів липневої субвенції на дитячо-спортивні майданчики в окрузі Юрія Вознюка фірмою «Тіволі-ленд»: 90%

Нова субвенція на дитячі майданчики: знову не без «Тіволі-ленда»

Після публікації розслідування, виявилося, що місцева влада і навчальні заклади продовжують замовляти майданчики саме в «Тіволі-ленда». Більше того, у вересні Рівненщині виділили ще одну субвенцію, в якій передбачено ще 2 мільйони 100 тисяч гривень на встановлення дитячо-спортивних майданчиків. Цього разу, не лише в окрузі Юрія Вознюка, але й в Демидівському, Дубровицькому та Рокитнівському районах.

Інфографіка:

https://infogram.com/a435ece2-25de-42b7-b8ca-661d3b03f1a0

Розподіл коштів вересневої субвенції на встановлення майданчиків у районах Рівненщини Infogram

У субвенції виділеній 27 вересня передбачили понад 2 мільйони 100 тисяч гривень на встановлення майданчиків у кількох районах Рівненщини

В листопаді «Тіволі-ленд» також отримав уже й перші замовлення із коштів вересневої субвенції. Майданчики замовили Заборольська і Клеванська сільради Рівненського району та Велюнська сільрада із Дубровицького. Це ще плюс майже 280 тисяч гривень. 

Також в цьому місяці фірма близьких людей Юрія Вознюка отримала кошти за обладнання від Радухівської, Великожитинської, Кустинської сільрад і Костопільського ДНЗ «Сонечко». Загалом за 20 днів листопада із місцевих бюджетів фірмі перерахували понад 633 тисячі гривень

Від заснування фірми, тобто за неповних сім місяців роботи із місцевих бюджетів «Тіволі-ленд» отримав майже 2 мільйони 384 тисячі гривень, з яких 1,6 мільйона – суто субвенційні кошти із державного бюджету. 

Інфографіка: https://infogram.com/a4c971db-0e18-4872-b38e-76d2b3403771

Бюджетні замовлення в ТОВ "Тіволі-ленд" за 6,5 місяців роботи

Infogram

Політика не повинна бути перемішаною з бізнесовою діяльністю, – експерт

Координатор громадської ініціативи «За чесний тендер», яка займається моніторингом держзакупівель, Святослав Клічук вважає, що ситуація коли одна фірма із зв`язками монополізує ринок в цілому виборчому окрузі не сприяє розвитку можливостей для бізнесу та ефективності тендерів. 

– Справжні та ефективні публічні закупівлі (тендери) можливі лише тоді, коли є реальна конкуренція бізнесу за бюджетні кошти, – каже Святослав Клічук. – Політика не повинна бути перемішаною з бізнесовою діяльністю. Якщо підприємці бачать, що, наприклад, без конкурсу усі тендери на спортивні майданчики в районах, які представлені у парламенті Юрієм Вознюком, виграє фірма, заснована дружиною та кумом Юрія Вознюка, вони ніколи не повірять в рівні можливості для бізнесу. Вони не почнуть виробляти ті качелі, кращі та якісніші, вони не будуть думати як організувати свій бізнес так, щоб кращою якістю та ціною виграти цю конкуренцію. Усе буде зводитися до того, що потрібно дружити з Юрієм Вознюком. А це вже не розвиток бізнесу, це пряма дорога до зловживань та корупції.

– За цими закупівлями повинна бути особливо прискіплива увага громадськості, з нашого боку ми це гарантуємо, – додає експерт.

Юрій Горбач, Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»

Публікація підготовлена в межах проекту «Сприяння прозорості влади у Західній Україні», що реалізовується громадською організацією «Рівненський центр «Соціальне партнерство» за фінансової підтримки NED

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.