Рівне воює з Урядом за мільйони

  • СУСПІЛЬСТВО
Чтв, 11/16/2017 - 11:09

Кілька років поспіль Рівне тішиться чималим відсоткам перевиконання. Проте, за словами фінансистів, на вже наступного року великого профіциту бюджету очікувати. Аби на поточні видатки вистачило.

Проте вже на наступний рік, такого перевиконання ймовірно, не буде. Міський голова Рівного Володимир Хомко робить далеко не втішні прогнози:

- На 2018 рік заплановано реверсна дотація в обсязі 80%. Треба дати Нобелівську премію тому, хто придумав таку фразу. Це коли я у вас забираю кошти і називаю це реверсною дотацією. Грубо кажучи це банальне вилучення. Раніше у нас забирали 50% і за 2017 рік віддали 28 мільйонів у держбюджет. Тепер же у 2018 віддамо 56 мільйонів гривень просто ні з чого беруть і забирають у міста, бо ми трішки краще заробили.  Ще пільгові перевезення. У Конституції чорним по білому записано, що пільгове перевезення пасажирів забезпечує держава. А в бюджетному кодексі записали, що можуть і місцеві бюджети. Можуть,але ж не зобов’язані. Ми завжди раніше давали лише на тролейбуси, а на автобуси зроду не давали . якщо все це порахувати, то виходить 60-70 мільйонів. Але більшого нахабства, ніж пільгові перевезення за межами міста, я ще не бачив. Яким дивом ми прив’язані до електричок чи потягів? Але якщо місто не оплатить за пільгові перевезення пасажирів залізниці, то начебто потяги в місті не зупинятимуться, - зауважує Володимир Хомко.

До слова, Укрзалізниця вже подала до суду на міську раду Рівного та й інших міст  - вимагає кошти за ці пільгові перевезення.

- Будемо битися до останнього. Якщо програємо, то я вже дав доручення вивчити можливість подати у міжнародні суди. Але якщо нам все ж виставлять рахунок  - подамо позов на Кабмін.  Мовляв, виконуйте статті Конституції України. В загальному у нас з вами в наступному році заберуть близько 240 мільйонів. Хіба ж їх немає куди нам подіти? Нагадаю, що ремонт вулиці Шухевича обходиться Рівному 27 мільйонів гривень, - резюмує мер.

Міста наразі ведуть переговори із Урядом. Мають надію «відвоювати» частину коштів. За словами міського голови Рівного планують, що нашому місту вдасться «відвоювати» хоча б 100  мільйонів гривень. 

Ключові слова: 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.