У Рівному може з'явитись Почесне консульство Литви

  • СУСПІЛЬСТВО
Втр, 11/14/2017 - 17:24

Сьогодні до Рівного з візитом завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Литви в Україні Марюс Якуноніс. Почесний гість зустрівся з головою Рівненської ОДА Олексієм Муляренком та міським головою Рівного Володимиром Хомком.

Зокрема, в РОДА сторони офіційно погодили початок процедур з можливого відкриття у Рівному Почесного консульства Литовської Республіки.

– У нас досі не було міцних контактів саме з Рівненською областю, тому я дуже вдячний за цю зустріч. Інститут почесних консулів дуже важливий, ми з приємністю розглянемо ваше клопотання. Сподіваюсь цей процес пройде легко, - сказав Марюс Януконіс.

Голова РОДА Олексій Муляренко запропонував гостю з Литви запровадити між Рівненщиною та Вільнюсом більш активну співпрацю в багатьох галузях.

– Можемо говорити про навчання литовських студентів у наших навчальних закладах, також – про туризм, економіку. Ми все зробимо для того, щоб у Рівному з’явився Почесний консул, тим більше підходяща кандидатура для цього є. Я думаю, що реалізація цього питання буде дуже сприяти розвитку наших двосторонніх відносин, – додав голова Рівненської ОДА.

Ймовірним продовженням діалогу може стати спільний з литовцями економічний форум. В РОДА з цього питання уже створили робочу групу під головуванням Ігоря Тимошенка.

Крім того, на порядку денному звучали питання екології, енергоефективності та освітніх програм, які можна започаткувати між областю і Литвою. Велику увагу приділили туризму. Посол повідомив, що литовці особливо зацікавлені у відкритті Острога та Дубна, які причетні до історії сучасної Республіки. Сторони обмінялись інформаційними буклетами з туристичними маршрутами, та іншими подарунками.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.