Рейдерам дали по руках у столиці: рівненський Пагорб Слави відвоювали

  • СУСПІЛЬСТВО
Птн, 11/10/2017 - 09:22

Намагання «вирвати» через суди добрий шмат рівненської землі під будівництво на Пагорбі Слави для приватної фірми «Офіс-Дизайн» успіхом не увінчалися. Впродовж трьох років рейдери то нахабно обгороджували територію, то «домальовували» на ній якесь будівництво, аби захопити землю через суд, навіть намагалися натиснути на жалість громади, долучивши до своєї справи кількох учасників АТО. У середу, 8 листопада, край потугам захопити паркову ділянку поклав Вищий господарський суд.

Два роки тому небайдужі рівняни завадили представникам фірми «Офіс-Дизайн» захопити земельну ділянку на Пагорбі Слави. Тоді, здається, проти рейдерів об’єдналося все місто. Жителі багатоповерхівок, що поблизу рекреаційної зони, як тільки помічали будівельну техніку, повідомляли представникам неполітичного руху «Захистимо Рівне». Ті ж, у свою чергу, збирали людей і виходили на акції протестів. Так стримувати незаконну забудову парку вдавалося доволі тривалий час. Крапку в цій історії, як здавалося, мали поставити правоохоронці та представники влади. Одні обіцяли знайти і покарати загарбників міської землі, інші ж – тримати справу на контролі й не допустити будівництва на цій території. На численні звернення активістів правоохоронці відкрили кримінальне провадження через винищення дерев і пошкодження ґрунту. Однак - як відкрили, так згодом і закрили. Тільки через публікації ЗМІ прокуратура змусила поліцію повторно зайнятися цією справою.

Приблизно тоді ж Вищий адмінсуд розірвав договір оренди міськради з нахабним забудовником. Здавалося - все. Але за якийсь час рівняни цілком випадково дізнаються про те, що фірма через суд намагається повернутися на захоплену територію у Парку Слави. В лютому 2016 року фірма «Офіс-Дизайн», яка ще в 2008 році орендувала на Пагорбі Слави 8 соток землі, звернулася до Господарського суду Рівненщини з вимогою визнати за нею право власності на об`єкт будівництва, що нібито є на цій ділянці. В позовних вимогах товариство «Офіс-Дизайн» визнавало, що будівництво здійснювалося без належним чином затвердженого проекту та без отримання необхідного дозволу на виконання робіт, що свідчить про його самочинність. Однак позивачі запевнили: на цій території є будівля, і вони хочуть офіційного визнання права власності на неї, щоб завершити будівельні роботи.

Фантомне будівництво «побачив» і експерт Григорій Марченков, котрий працює у Хмельницькому відділенні Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. І на основі сфальшованих висновків експерта Господарський суд Рівненської області в особі його судді Оксани Андрійчук погоджується з аргументами забудовника-правопорушника і визнає частину (майже 72 кв.м) «закинутого зарослого пустиря» (як вказано у судовому рішенні) на Пагорбі Слави незавершеним будівництвом та надає право власності на нього фірмі-правопорушнику.

У свою чергу активісти, представники руху «Захистимо Рівне» подали апеляційну скаргу на рішення Господарського суду Рівненщини як третя сторона. А також самотужки організували незалежну фахову експертизу, щоб долучити її до апеляційної скарги юридичного відділу Рівнеради. В результаті апеляційний суд рівняни виграли. Та на цьому фірма «Офіс-Дизайн» не зупинилася і подала касацію у Вищий господарський суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пагорб спотикання, або Чого бояться рівненські чиновники, як вампіри світла?

Активісти, які впродовж трьох років відвойовували землю, вирішують їхати на судове засідання. Та попередньо, щоб нагадати про резонансність справи,  влаштували акцію під стінами місцевої поліції. 7 листопада рівняни прийшли до місцевих правоохоронців, щоб отримати відповіді на ті питання, на які кілька років поспіль у поліції лише відмовчуються:

- По суті от такий громадський тиск - зібрання, акції прямої дії – виявляється єдиним на сьогодні дієвим способом впливу на ту ситуацію, яка склалася зі спробою захоплення землі у Парку Слави. Ці події тягнуться ще з березня 2014 року. Зараз уже листопад 2017 року, а правоохоронці не представили нам жодного результату своєї роботи. Ніхто з тих активістів, які бачили особисто прораба, будівельників і так далі, не був опитаний. По суті, на нашу думку, не було зроблено нічого. Але хочемо нагадати, що це резонансна справа. На жаль, ті люди, які нанесли збитки: зрізали дерева, викопали котлован - не понесли жодного покарання. Нещодавно управління ЖКГ сказало, щоб ту ділянку зробити, треба 1 мільйон гривень. Цей мільйон гривень треба було б стягнути з тих людей, які ту шкоду нанесли. Їх прізвища хотілося б почути від поліції, як почути і те, яке покарання вони понесуть і, зрештою, коли це буде, - зазначив представник руху «Захистимо Рівне» Святослав Клічук.

За словами активістів, впродовж тривалого часу вони намагалися сконтактувати зі слідчим, аби дізнатися про перебіг справ, однак той ніяк не знаходив часу для зустрічі. І тільки після оголошення про акцію правоохоронці «заворушилися».

- Слабо віриться, що доброю волею ця справа буде рухатися. Тому ми беремо її під свій контроль. Ми сьогодні звернулися до міністра внутрішніх справ, у Генпрокуратуру і зробимо все, щоб ця справа була доведена до логічного закінчення, - наголосив Святослав Клічук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Землю на рівненському Пагорбі Слави АТОвці були готові навіть викупити через аукціон

У свою чергу начальник слідчого управління ГУ НП в Рівненській області Олександр Панасюк, який вийшов до активістів, запевнив, що поліція працює. Просто, за його словами, господарські злочини на сьогоднішній день мають складний процес доведення.

- На сьогодні нами розслідується декілька кримінальних проваджень, які пов’язані із цією темою. З 2014 року розслідується кримінальне провадження, кваліфіковане як самовільне захоплення земельних ділянок, в тому числі незаконна рубка лісу та інших зелених насаджень - кваліфікована за статтею 246 КК України. А також справа по зловживанню службовим становищем деякими працівниками будівельних фірм. Крім того, Рівненським міським слідчим відділенням розслідується провадження кваліфіковане за статтею 384 ч.1 КК України – постановка завідомо неправдивого висновку експертом, який проводив першу експертизу. У межах кримінального провадження, яке стосується завідомо неправдивого висновку експерта, ми отримали достатні докази того, що дійсно висновок експерта, який виконувався у хмельницькій установі, був завідомо неправдивим. Думаю, впродовж 10 днів нами буде оголошено про підозру і визначено місце проведення досудового розслідування. Оскільки висновок постановлений був на території Хмельницької області, можливо, хмельницьке слідство закінчить це кримінальне провадження і направить до суду, - розповів Олександр Панасюк.

Щодо іншого кримінального провадження, то за три роки правоохоронці зуміли тільки встановити суму збитків у зв’язку із незаконною порубкою дерев. Але разом з тим за цей час не встановили фірму, що, власне, завдала цю шкоду.

Аби хоча б у суді вдалося досягти позитивних результатів, активісти 8 листопада поїхали до столиці у Вищий господарський суд. На щастя, колегії суддів у складі Геннадія Кравчука, Геннадія Коробенка та Тетяни Дроботової було достатньо доказів, наданих Рівненською міською радою, аби прийняти рішення відхилити касаційну скаргу фірми-забудовника «Офіс-Дизайн», яка, посилаючись на сфальсифіковану експертизу, хотіла отримати право власності на фантомну будівлю у Парку Слави. І відповідно, поновити будівництво.

Тепер Рівнерада зможе привести до належного вигляду захоплену рейдерами земельну ділянку. До того ж існує проект Громадського бюджету щодо впорядкування цієї землі. Разом з тим активісти обіцяють, що добиватимуться покарання винних.

 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.