Перевірки та пікети закінчилися нічим: скандальну багатоповерхівку у Рівному і далі "підмальовуватимуть"?

  • СУСПІЛЬСТВО
Пон, 11/06/2017 - 09:37

Ще наприкінці лютого цього року депутати Рівненської міської ради створили тимчасову комісію щодо вивчення питань законності будівництва на вулиці Гетьмана Мазепи, 3. Тільки у четвер, 2 листопада, роботу комісії офіційно закрили. Що вдалося дізнатися та як діятиме далі Рівнерада, розповіла голова тимчасової комісії Людмила Туровська.

Впродовж року в історичному центрі Рівного, на території поряд із драмтеатром і пам`ятками архітектури, понад рік товариство з додатковою відповідальністю «Фабрика «Рівненчанка» зводить 13-поверхівку. Будівельні роботи тривають у супроводі скандалів, перевірок та пікетів у сесійній залі Рівнеради.

Зокрема, 23 лютого під час сесійного  засідання ініціативна група багатоповерхових будинків на вулиці Мазепи, 1, 4, 6,8, 10, 20 та Сагайдачного, 2 вимагала зупинити будівництво і провести перевірки. Люди стверджували, що через новобудову на їх вулицях почали з’являтися провалля. За кілька  місяців будівництва нарахували їх близько десятка. Активісти і шляховики переконані, що провалля спричинило саме будівництво. Будівництво з заплутаною документацією і цілою низкою проблем. Під час сесії говорили і про проблеми з документацією, про захоплення забудовником завеликої площі, про те, що подібна новобудова спричиняє руйнацію навколишніх будинків, та й взагалі, в історичній частині міста подібне будівництво  - нонсенс.

Депутати пообіцяли мешканцям розібратися із ситуацією і навіть створили тимчасову комісію. Очолила її депутат Людмила Туровська. А начальник управління ДАБІ у Рівненській області Ігор Мічуда запевнив, що перевірки уже розпочато і якщо буде виявлено недоліки, будівництво зупинять.

Проте, поки що - за висновками проведених експертиз та депутатської комісії - для зупинки будівництва підстав немає.

На сесію Рівнеради 2 листопада Людмила Туровська принесла гору документів, які комісія зібрала впродовж восьми місяців роботи. Однак до якогось категоричного висновку комісія так і не дійшла.

- Наша комісія визначилася, що бажано було б всю інформацію депутатам прийняти до відома, а питання можливих правопорушень надати на розгляд поліції, бо там призначені три експертизи, - зауважила Людмила Туровська.

Отже, картина вимальовується така. Кілька років тому товариство «Фабрика «Рівненчанка» зареєструвало у Держреєстрі речових прав права на дві суміжні земельні ділянки: по Мазепи, 3 (є кадастровий номер і є цільове призначення для будівництва офісного громадсько-житлового комплексу) та право приватної власності на земельну ділянку по Мазепи, 9-А, яка межує безпосередньо з орендованою (є цільове призначення, кадастровий номер). У вересні 2016 року Товариство отримало  дозвіл на виконання будівельних робіт.

- Є акт від 14 квітня цього року, де сказано, що на підставі звернень Рівненської міської прокуратури, управління культури і туризму, мешканців, ініціативної групи головним інспектором буднагляду  Управління державної архітектурно-будівельної інспекції проводилася позапланова перевірка щодо дотримання вимог законодавства у будівництві «Фабрика «Рівненчанка». У підсумку порушення не вказано, зауважень безпосередньо до забудовника ДАБІ не виставила. Але була ще й друга перевірка - управління містобудування та архітектури, яка теж проведена ДАБІ у Рівненській області. На підставі направлень на проведення позапланової перевірки головним інспектором будівельного нагляду за діяльністю служб уповноважених органів з питань архітектури та містобудування було прийнято рішення від 3 квітня 2017 року зупинити дію містобудівних умов. На сьогоднішній день ми, комісія, маємо лист управління ДАБІ, де треба виділити два важливих пункти. Перший: ДАБІ говорить про те, що призупинення дії містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки не впливає на продовження будівництва Товариства «Фабрики Рівненчанка», згідно з отриманим дозволом ДАБІ України. І друге, управління містобудування та архітектури має внести зміни та виправити неточності відповідно до норм чинного законодавства саме у містобудівних умовах. На сьогодні всі зміни і виправлення не проведені, - розповідає Людмила Туровська.

Під час пікетів на сесіях Рівнеради мешканці запевняли, що в містобудівних умовах і обмеженнях забудовник допустив максимальний відсоток забудови земельної ділянки – 55%. Натомість, він нібито планує забудувати всі 100% своєї ділянки і захопити ще сусідні.

-  Треба сказати, що в тих містобудівних умовах, у які треба внести зміни, максимально допустимий відсоток забудови – 55%. Землевпорядне підприємство, в якого комісія замовила довідку щодо фактичної площі забудови за адресою Мазепи, 3, сказало, що тут відсоток менший, - додає Туровська.

Відповідно до довідки, наданої фірмою «Рівнеприватзем», площа забудови становить 18 соток, а процент фактичної забудови складає 44,8%.

Не може вплинути на забудову в історичній частині міста і Мінкультури. Про це міністерство повідомило листом: «Оскільки розроблених істориками містобудівних обґрунтувань будівництва нових об’єктів на території міста Рівне, до затвердження у встановленому порядку науково-проектної документації щодо визначення меж та режимів використання території історичного ареалу міста законодавством не передбачено, то Міністерство культури не має належних правових підстав для його погодження».

Знаходиться пояснення і тому, звідки ж на вулицях Рівного, де зводять новобудову, з’являються провалля. Зокрема роз’яснення, за словами голови тимчасової комісії, містяться в офіційному листі від Рівнеоблводоканалу, датованому 9 серпня 2017 року.

«Причинами виникнення провалів каналізаційної мережі в районі вулиць Гетьмана Мазепи та Сагайдачного може бути вік мереж, які побудовані до 60-х років ХХ століття. Крім того, на вулиці Гетьмана Мазепи відсутня зливова каналізація, тому в період інтенсивного випадання опадів, каналізаційний колектор переповнений, що призводить до його незадовільної роботи» - йдеться у листі.

Технічними умовами, що надані облводоканалом для «Фабрики «Рівненчанка» для будівництва, передбачена реконструкція каналізаційної мережі та колодязів в районі вказаних вулиць.

- Крім цього всього маємо лист управління містобудування та архітектури, в якому йдеться, що до 10 червня 2017 року законодавчо не було врегульовано питання внесення змін у містобудівні умови та обмеження із змінами, які ми отримали. 10 червня з’явилася фраза «Встановлення змін до містобудівних умов та обмежень може здійснювати орган, що їх надав на виконання приписів головних інспекторів будівельного нагляду». Але форма містобудівних умов раніше містила у собі 13 пунктів, сьогодні нова форма містить 8 пунктів. Тобто виходить, що це зовсім нові містобудівні умови. Тому управління містобудування та архітектури, яке надає ці містобудівні умови, звернулося до ДАБІ України для того, щоб вони роз’яснили, яким чином робити ці зміни, - розповідає Туровська.

І найцікавіше. Поки, за рекомендацією правоохоронців,  депутатська комісія не може прийняти якесь критичне рішення, оскільки розпочато досудове розслідування. «Прошу вас не приймати упереджених рішень, пов’язаних із будівництвом на зазначених земельних ділянках, до завершення досудового розслідування по даному факту» - йдеться у повідомленні.

Відомо, що в рамках кримінального провадження призначено комплексно будівельно-технічну і земельно-технічну експертизи. А ще експертизу з питань землеустрою, для проведення якої правоохоронці запросили у Рівнеради певні документи.  

- Ми з вами на сьогодні до документів організації, яка будує, не маємо претензій. У нас є претензії тільки до містобудівних умов. Але ви читали, що незалежно від цього будувати можна і далі, бо дійсний дозвіл. То нам треба, щоб всі документи - ті, що називають містобудівні умови та обмеження, переробило наше управління містобудування та архітектури. Але згідно із законодавством, не внесено порядку, як це зробити. Тому наше управління містобудування та архітектури надало запит у ДАБІ України. Розуміючи, що питання уже розглядається у поліції,  ми повинні надати можливість провести три експертизи і тільки після цього можна буде говорити, чи законне, чи незаконне будівництво, - підсумувала Людмила Туровська.

За словами активістів, які продовжують «воювати» із забудовником, попри обіцянки, їх жодного разу не запросили на засідання.

- Ця робоча комісія була «для галочки». Нам обіцяли, що будуть запрошувати на засідання, і жодного разу так і не запросили. Щоб на очах у всіх легалізовувати 13 поверхів, будівництво яких вже спричинило руйнування довкілля: це численні провалля, затоплені підвали, потріскані стіни будинків поряд, - і при цьому далі переробляти і підмальовувати на ходу документи, це треба мати злодійкувату свідомість і ще купу дефектів. Звісно, підгрунтям для таких «тілорухів» влади є ще досить низька активність громади, яка є справою набувною, - зауважує активістка Тетяна Гонтар.

Люди переконані, що управлінці просто затягують час. Власне, як і з розробкою історико-архітектурного плану Рівного, що обмежуватиме зведення висотних будинків у історичній частині міста. За цей документ близько півтора роки тому взялися фахівці львівської фірми «Укрзахідпроектреставрація» на замовлення Рівнеради. Та коли місцеві активісти вирішили поцікавитися, на якій стадії виготовлення такого важливого документу, з’ясували, що вся робота призупинилася. То не було фінансування, то не вдавалося досягти згоди із назвою договору.

Редакція сайту "ГОЛОСНО" залишає забудовнику можливість висвітлити своє бачення подій, оскільки в телефонному режимі поспілкуватися із керівництвом журналістам поки ніяк не вдається.

Коментарі

Голосуйте й далі за Хомка, може гарячу водичку дасть помитися інколи.
шо це таке https://www.facebook.com/ так?

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.