Депутати зі скандалом визначали, де поставити дитячі майданчики у Рівному

  • СУСПІЛЬСТВО
Срд, 10/25/2017 - 17:27

На сесії Рівненської міської ради, що відбулася ще влітку, 15 червня цього року, депутати прийняли рішення про створення тимчасової контрольної комісії для вивчення питання щодо встановлення дитячих майданчиків у Рівному. Тоді міський голова запропонував вивчити потребу міста у дворових дитячих майданчиках, визначити кількість та місця, де такі майданчики найнеобхідніші, і встановити їх, щоб раз і назавжди закрити це питання. У понеділок, 23 жовтня, депутати представили свої напрацювання. Без суперечок не обійшлося.

Впродовж двох із половиною років за бюджетні кошти у Рівному встановили 151 дитячий майданчик. І з року в рік кількість прохань встановити дитячий майданчик у дворі будинків зростає. Станом на червень цього року,  щоб задовольнити усі прохання з бюджету, необхідно було б виділити близько 9 мільйонів гривень.

- За кордоном немає такого, щоб у кожному дворі були майданчики, їх ставлять на групу будинків, - зауважив на одній із сесій Рівнеради міський голова Рівного Володимир Хомко. – Маємо таких депутатів: як тільки в одному кінці міста поставимо майданчик – вже інший депутат біжить і просить на території його округу встановити три майданчики.

Аби міські обранці не «піарилися» на дітях, Володимир Хомко запропонував створити тимчасову контрольну комісію. Попри те, що в цю комісію увійшли представники всіх фракцій Рівнеради, без суперечок не обійшлося. Зокрема депутат Анатолій Чугуєвець перед останнім сесійним засіданням почав сперечатися із головою комісії Галиною Кульчинською. Чугуєвець звинувачував робочу групу у тому, що ті начебто обділили майданчиками кілька мікрорайонів міста. Суперечку зафіксували на відео журналісти порталу «4 влада», однак пізніше «розмову на підвищених тонах» Галина Кульчинська назвала «звичайним робочим моментом».

У понеділок, 23 жовтня, відбулося відкрите засідання тимчасової комісії, на якому депутати представили результати своїх напрацювань. І виявилося, що й справді в окремих мікрорайонах Рівного нових майданчиків не встановлюватимуть. Але на це є причини.  

- Ми об’їздили усі адреси, по яких є письмові звернення щодо встановлення дитячих дворових майданчиків. Відповідно до поставленого нам завдання,  визначали доцільність встановлення майданчиків за цими адресами. З нашою робочою групою працював і представник управління ЖКГ Олександр Колесник, який акумулював всі звернення, по всіх напрямках, які були зареєстровані через канцелярію, йшли на міського голову, депутатські і безпосередньо від мешканців, від голів ОСББ, - розповідає голова комісії Галина Кульчинська.

У результаті поїздок депутати склали чотири основних списки, де першочергово необхідно встановити дитячі майданчики.

- У першому списку вміщено 38 позицій, відповідно до заявок мешканців Рівного. За результатами наших виїздів, ми запропонували встановити майданчики за 33 адресами. Орієнтовна сума, яку необхідно буде витратити на це – 1,815 мільйона гривень. В окремих випадках ми пропонували об’єднувати і ставити один майданчик на два-три будинки. Якщо це доцільно. В результаті ми сформували другий, окремий список. Мова йде про умовне  об’єднання кількох будинків навколо майданчика, про двори «колодязного» типу. Треба сказати, що мешканці насправді дуже часто погоджувалися з тим, що правильно поставити сучасний, трошки більший, красивий дитячий майданчик, ніж два малих. Із 36 таких позицій, де були відповідні звернення, ми рекомендуємо реалізувати 19 на суму понад 1,5 мільйона гривень, - говорить депутатка.

Третій список – найобширніший. У ньому аж 73 позиції. Тут, відповідно по кожній вказаній адресі, виокремлено необхідність придбання окремих елементів.

- При об’їзді території не сподобалося те, що в деяких дворах є дитячі майданчики, але вони, хоч і нещодавно встановлені, такі занедбані, що страх. Не пофарбовані… І є такі ОСББ, які і не хочуть привести до ладу те, що мають. Просто кажуть: «Ви нам цей майданчик заберіть і поставте новий». А там достатньо всього-на-всього пофарбувати. Є такі майданчики, яким лише рік, а вони уже поламані, занедбані… Так же не можна: кожного року давати мільйони на ті ж будинки, - зауважує член робочої групи Олександр Довжаниця.

У такому випадку депутати виписували тільки ті елементи, які поламані, або ж взагалі відсутні в існуючому дитячому майданчику. Наприклад, прописали, що на Князя Володимира, 27-А треба встановити карусель, гойдалку, дві лавочки. Скільки вартуватиме встановлення цих елементів, поки не рахували.

Останній список – найкоротший, у ньому зазначені ті адреси, по яких немає заявок від громадян чи голів ОСББ. Встановити там майданчики рекомендують члени робочої групи.

-  Якщо говорити відверто, то ситуація виглядала не зовсім так, як описували в заявках. Наприклад, для мене були дивними ситуації, коли люди просили поставити дитячий майданчик, ми виїжджаємо, а він там вже стоїть і приблизно рік-два, абсолютно самодостатній, повністю укомплектований. Друга ситуація, яка для мене була дивною, коли люди звертаються поставити майданчик, а там реально немає землі, ні одного сантиметра, - розповідає Галина Кульчинська. – Цікаво, що під час наших поїздок часто виходили мешканці. І перше питання, яке було до нас усіх: «А ви з ЖКГ?» Були й парадоксальні ситуації, коли мамочки з дітьми на лавочках розказують, який хочуть майданчик, а два кроки відходиш – старші люди заявляють: «Не здумайте ставити майданчик». Мовляв, нам вони не треба, діти некультурні, не вміють себе вести.

Члени робочої групи прорахували, у скільки приблизно обійдеться така масова закупівля для Рівного. За словами Галини Кульчинської, міський голова раніше говорив про те, що загальна сума, яку пропонується додати, в тому числі на встановлення цих дитячих майданчиків, це близько п’яти мільйонів гривень. Без додаткових 73 позицій, які, нагадаємо, ще не прораховані, по розрахунках ЖКГ майданчики коштуватимуть понад три мільйони гривень. За словами Олександра Колесника, майданчики на один двір нині вартують близько 50 тисяч гривень, а більші  - 80 тисяч гривень.

Депутат Назарій Поліщук запевняє, що реалізація задуманого дозволить ще відсотків на 30% покрити потреби рівнян у дворових дитячих майданчиках. При тому, що Рівне відсотків на 60 було забезпечене майданчиками раніше. Найбільш активно міські обранці «розставляли» майданчики для своїх виборців у передвиборчий час.

Попри це, Анатолій Чугуєвець продовжує наполягати на тому, щоб запропонований робочою групою список взяли лише за основу, оскільки, на переконання депутата, замало майданчиків в районі Басового Кута та масиву Новий Двір. До слова, ці території входять у межі дільниць, за якими закріплений депутат.

Цікаво, що у цій робочій групі працює і представник фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність»» Андрій Кузьмич. До тієї ж фракції входить і Анатолій Чугуєвець, однак чомусь депутат вирішив посперечатися із колегами перед телекамерами, а не передати свої рекомендації колегам раніше. Дійшло навіть до особистих образ та взаємних звинувачень у недобросовісній роботі. На закид Чугуєвця про «якісну роботу земельної комісії», членом якої він є, депутат Анна Іванова обурилася, мовляв, може вам, «земельщикам», ще медалі почіпляти за ті «собачі будки»…

Згадали і про надання дозволу на будівництво на Басовому Куті під будиночок мисливця, що знаходиться за 50 метрів від води.

- Більше б активності в цьому питанні, а за активність в цих питаннях ми дуже дякуємо, і якщо Сахнюк (начальник управління ЖКГ – ред.) щось не додав – ми розберемося. Але все, що стосується мікрорайону Північний, Ювілейний – це найбільш соціально незахищені  і найбільш густонаселені мікрорайони міста. І комісія зробила абсолютно все, щоб найближчим часом у них були майданчики, - заявила наостанок Кульчинська.

Після тривалих обговорень на підвищених тонах депутати вирішили рішенням комісії оформити рекомендацію запустити в роботу другий та перший списки, а далі  - у робочому порядку.

Зауважують, що рівняни можуть надсилати свої заявки щодо встановлення дитячих дворових майданчиків. Комісія продовжує роботу і надалі буде  розглядати прохання рівнян.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.