В якому стані знаходяться головні річки Рівного та області?

  • СУСПІЛЬСТВО
Пон, 10/23/2017 - 14:24

Фахівці Рівненського обласного гідрометеорологічного центру проводять обстеження стану поверхневих вод в річках Устя та Горинь. Проби відбираються щомісячно впродовж року.

За дев’ять місяців 2017 року стан води в річках змінювався в залежності від пори року. Наприклад, в річці Устя в спекотний літній період часто був неприємний запах, вода була мутно-зеленого кольору, були випадки мору риби. Нажаль і на сьогодні стан річки лишається незадовільним. Але з похолоданням, стан води дещо поліпшується: підвищується вміст розчиненого кисню, дещо уповільнюються процеси гниття водоростей, зникає неприємний запах води. Сильна замуленість річки у межах міста, починаючи з озера Басів кут, невеликі глибини річки вздовж міста, скиди у річку зумовлюють ці всі негативні наслідки. У літній період практично щомісяця виявляють випадки високого забруднення азотом амонійним та азотом нітритним (це пов’язано з процесами гниття водоростей та можливими несанкціоновами скидами каналізації безпосередньо у річку, дощовими змивами з автошляхів міста), малим вмістом розчиненого кисню у воді, що й приводить до мору риби (пов’язано з гниттям водоростей, малими глибинами, сильною замуленістю, повільною течією).

Горинь – є більш повноводною та глибокою річкою, у якій впродовж останніх років і впродовж цього року не було виявлено випадків високого забруднення. Завдяки швидшій течії та більшим глибинам річка сама себе очищує природнім шляхом. Навіть сама вода у річці Горинь не є такою каламутною як у річці Устя в межах міста. Єдиний період коли вода стає каламутною – це період дощів та танення снігу, коли разом з дощовими та талими водами з доріг змивається та потрапляє у річки пил, бруд і інші забруднювачі. Кисневий режим річки Горинь добрий, і впродовж року несуттєво коливається, навіть у місцях нижче скиду стічних вод підприємств «Азот» та Оржівського деревообробного комбінату (в районі смт.Оржів).

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.