У Рівному відбувся креативний "Хакатон"

  • СУСПІЛЬСТВО
Пон, 10/23/2017 - 11:25

З 13 по 15 жовтня  в Національному університеті водного господарства та природокористування вперше у Рівному відбувся унікальний 72-годинний Хакатон креативного підприємництва.

Участь у заході взяли близько 80 людей з усіх куточків України. Об’єднані навколо своїх креативних підприємницьких ідей, вони утворили 14 команд, із яких 12 дійшло до фінішу та представили свої проекти. Розпочалось усе із презентацій та лекцій від менторів, які приїхали до Рівного. Серед них представники організацій-партнерів університету у проекті, а також відомі люди у креативних сферах: Krzysztof Łątka з Любліна (Польща), Petr Dubovsky та Petr Babinec зі Зліну (Чехія), Małgorzata Różańska-Braniecka та Joanna Kądziołka із Кракова (Польща), Miso Hudak, Gabriel Oprendek,  Maria Olejarova із Кошице та Братислави (Словаччина), Олександр Краковецький та Юлія Федів із Києва, Сергій Гемберг та Олена Шульга із Рівного.

Також першого дня відбулося три мотиваційні воркшопи від Кшиштофа ЛонткиЮлії Федів та Олександра Краковецького. Завершився ж цей день закритою вечіркою-відкриттям для учасників Хакатону. Вона відбулася у бомбосховищі університету в рамках Design Shelter Weekend – дводенного креативного базару, де креативні виробники та підприємці міста представляли свої товари та послуги.

А далі була робота. 24 години нон-стоп команди говорили, писали, думали, малювали, створювали та просто креативили в приміщенні відкритого простору Open Office, а місцеві ментори їм допомагали.

Варто зазначити, що рівень усіх без виключення проектів виявився дуже високим, а різниця в балах на суддівських записках між першим та останніми місцями була зовсім незначною. Також важливо й те, що хоч при оголошенні результатів виділили окремо трійку лідерів, але слово «переможець» відноситься до кожного із них і місця – це лише формальність. Усі три команди-переможці отримали головний приз – інспіраційну поїздку креативними центрами Європи: Люблін, Краків, Кошице, Злін, Будапешт та Львів, де вони зможуть налагодити зв’язки й контакти,  набратися досвіду, натхнення та ідей для реалізації своїх проектів.

Що ж до переможців, то ось їх ідеї (вони співпадають із назвами команд):

– PlayGround - ігровий майданчик для дітей з обмеженими можливостями.
– Green Island - проект з модульного озеленення публічних просторів та вулиць, закладів громадського харчування, будинків та помешкань з використанням переробленого пластику, 3d друку та гідропоніки.
– Шпинат - проект по створенню бару з креативною вуличною їжею.

Додамо, що команда-переможець складається із місцевих студентів-магістрів спеціальності «Архітектура».

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.