Відповідальність за очищення Басівкутського озера у Рівному поклали на риб

  • СУСПІЛЬСТВО
Срд, 10/18/2017 - 16:57

Сьогодні на Басівкутському озері у Рівному провели масове зарибнення. Водойму поповнили мальком товстолоба. А у понеділок у Басів Кут мають запустити ще й білого амура. Загалом міська влада витратила 100 тисяч гривень на закупівлю близько трьох тонн риби. Її придбали в ПрАТ «Рівненська рибоводно-меліоративна станція», що в селі Берег Дубенського району. Сподіваються, що зарибнення дасть бажаний ефект – очистить водойму від надмірної рослинності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За рівненський Басів Кут нарешті взялися?

– Господарство, в якому закупляли рибу – перевірене. Нами був зроблений моніторинг між п’ятнадцятьма господарствами і приватними особами – вибір зробили по ціні та рейтингу самого виробника. Важливо, що це були не перекупники, а виробник цього малька. Вони повністю взяли на себе транспортування, у них є ветеринарний сертифікат, всі документи. Вартість однієї особини білого амура – 49 гривень за одиницю, а товстолоба – 28 гривень. Ми закупили 590 кг білого амура і більше 2 тонн товстолоба. Як розповідають спеціалісти, ймовірності, що ця риба не приживеться – немає. Чому вибрали її? Товстолоб фільтрує планктон, а білий амур знищує водорості, – розповідає керівник КП «Трест зеленого господарства» Ірина Савчук.

Подивитися на процедуру зарибнення Басівкутського озера приїхали заступники міського голови Рівного Сергій Васильчук та Олексій Хмилецький, а також представники рибоохоронного патруля. На період адаптації риби водойму цілодобово охоронятимуть від бракон’єрів. Процес зарибнення відбувається у найбільш глибоких місцях Басівкутського озера. Запустили трирічного товстолоба вагою до 300 грам, аби інша риба не змогла його знищити.

– Було проведено низку заходів, щоб зарибнити водойму саме рослиноїдними рибами. Вони здатні чудово очистити озеро від вищої водної рослинності, а також мікроводоростей – водойма не буде так сильно заростати. Після того як риба адаптується, її вже «сильно не зловиш». Сподіваємось, що взимку утвориться лід і все буде нормально. Таких випадків, щоб зимою задихалася риба – не було. Науковці вивчили це питання і зійшлися на тому, що запускати сюди таку рибу треба. Якщо ніхто нічого погано не скине сюди, то риба виживе, – розповів начальник відділу іхтіології  та регулювання рибальства Рівненського рибоохоронного патруля Андрій Орел.

Фахівці зазначають, що ця риба може досягати ваги у 10-20 кг, харчуючись рослинністю. В Україні практика зарибнення водойм товстолобом та білим амуром є поширеною і дає результат. Якщо певні зрушення будуть помітні на Басівкутському озері – планують проводити подальше зарибнення. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Замулені Басів Кут та Устю рятуватимуть земснарядами та габіонами

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.