Заварили «СУП» і зайшли у паби: у Рівному відфестивалили кулінари слова

  • СУСПІЛЬСТВО
Птн, 10/13/2017 - 10:48

У рамках Всеукраїнського фестивалю для творчої молоді «СУП-культура» у Рівному відбувся безпрецедентний захід. Рівненські письменники під керівництвом голови обласного осередку спілки Ірини Баковецької варили суп, при чому робили це колективно, творчо і публічно. А щоби страва вийшла апетитною і справді «поетичною», запросили до участі у процесі чимало цікавих особистостей - поетів, літераторів, акторів, і, звичайно, творчу молодь Рівненщини.

Фестиваль «СУП-культура» - рекомендується розшифровувати як фестиваль Сучасної Української Поезії – цьогоріч було відроджено після тривалої перерви. Але не просто відновлено, а й доповнено прозою, музикою, літературними гутірками, театральними перфомансами, цікавими арт-проектами. Рівненські письменники не просто додали у назву слово «культура», розширивши рамки фестивалю, - вони дійсно «підкинули жару» до цієї літературної страви, змішавши різні жанри мистецтва та об’єднавши їх поціновувачів.

- Людям подобаються такі мікси, коли література синкретизується із різними напрямками арту. Тому цього разу у нас була і рок-музика, і елементи справжньої суб-культури, і різноманітні локації, зокрема і з варінням супу в закладах харчування. Таким чином ми намагалися надихнути наших гостей атмосферою самого СУПу, - розповідає голова обласної спілки письменників Ірина Баковецька. – І чи не найважливіше те, що рівненська література сьогодні виходить за межі консервативізму, чого ми добивалися півтора роки. Наша мрія здійснилася – ми пообіцяли і зайшли у пивні бари, - і навіть там залишили шматок літератури.

Фестиваль  проходив три дні – з 6 по 8 жовтня, під час яких різноманітні літературні дійства відбувалися на різних локаціях – у кав’ярнях, пабах, під відкритим небом, у бібліотеках міста. До Рівного з'їхалися давні друзі місцевої письменницької спільноти з усіх куточків України. 

Розпочався фестиваль саме із супу. Резиденцією письменників цього вечора стало кафе «Ланч», де чи не вперше літературні читання у Рівному відбувалися прямо на кухні, під часу процесу приготування першої страви. Учасників було чимало, тому кожному спікеру відводили по 10 хвилин, за які він мав зробити таку собі експрес-презентацію, розповісти про себе, почитати власні поезії чи презентувати нову книжку. А опісля літературного «меню» мав долучитися до приготування справжнього кулінарного супу, додавши до головної страви вечора один з інгредієнтів.

Найменшими гостями заходу були вихованці Літературно-театральної учнівської  студії «ЛІТУС», що діє на базі ЗОШ №8, та майбутні філологи з РДГУ. Юні обдарування розповідали про свої творчі досягнення, ділилися мріями та власними поетичними експериментами. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як письменники у Рівному СУП варили (ВІДЕО)

Не могли не завітати на літературні читання і вихованці літоб’єднання Рівненського ПДМ «Поетарх». Його незмінний керівник Тетяна Горбукова розповіла історію створення об’єднання, про особливу ліричну атмосферу, духовний зв'язок її вихованців, багато з яких сьогодні вже є цілком повноцінними письменниками, членами обласної спілки літераторів області. Юна вихованка «Поетарху» Анастасія Качуровська, яка також завітала на «СУП» із своїми віршами, незабаром має видати власну збірку. 

- Вважаю, це чудово, що творчі люди мають можливість збиратися, спілкуватися, обмінюватися творчими енергіями. Поети – це люди, наділені божою іскрою, але вони так само, як інші люди змушені долати життєві труднощі, вирішувати якісь побутові моменти. Тому треба схилитися перед тими, хто встигає і вірші писати, і суп варити. Бо є люди, яким дійсно достатньо лише сидіти вдома і варити суп, - додала Тетяна Горбукова.

 

Завітав на ароматні запахи рівненського «СУПу» і закарпатський майстер еротичної лірики Василь Кузан. Письменник говорив про роль і значення поезії в сучасній українській культурі, яка чомусь вперто ігнорується на всіх рівнях культурно-масового життя. Мовляв, і поп-культура наша, і естрада виробляє геть «не їстівний» продукт, який можна назвати чим завгодно, тільки не поезією. Говорив і про літературні премії в Україні, сучасні навкололітературні ігри, розборки та про найсправедливішу літературну  премію - Премію Ордену Карпатських Лицарів, засновану письменником на основі конкурсу і фестивалю «Карпатський Пегас». Ну і звичайно - читав власні поезії. 

Про свою поетичну книгу «Вікна. Книга перша» розповіла рівненська поетеса та актриса рівненського Молодіжного народного театру Міського палацу культури Ірина Мельник. Вишукані чуттєві поезії Ірини доповнюють поетичні листівки, які містять послання зі збірки.

Не обійшлося на заході і без дитячої поезії. В авторському виконанні звучали дитячі вірші рівненської поетеси Віри Правоторової, яка видала вже третю збірку під назвою «Оповідки з бабусиної валізки».

Ну і як же без «Кобзаря» на поетичному вечорі... Рівненська письменниця та майстриня Олена Медведєва, засновниця арт-видавництва «Креативна книга» продемонструвала своє вишите творіння - унікальне видання «Кобзаря» ручної роботи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Книжку про прапор Рівного і кольорових равликів презентувала Олена Медведєва

А ще в меню «Ланча» цього вечора були вірші про кохання, лірика в асортименті і на будь-який смак, і, звичайно, розмови про літературу від досвідчених кухарів слова. Згодом же вечір плавно перейшов у "Ніч еротичної літератури". 

 

Наступного ж дня у пабі «Сталева Гора» під пиво рівненські літератори влаштували справжні літературні бої без правил та гутірки із маститими письменниками, приправивши це виступами рок-гуртів «Брем Стокер», Farinhate, Фіолет. Для поетів-початківців було організовано вільний мікрофон, а студенти та творча молодь наживо, у неформальній обстановці, могли поспілкуватися з метрами літератури. Автографи залюбки роздавали Сергій Пантюк, Василь Кузан, Дмитро Лазуткін, Сергій Прилуцький, Андрій Пермяков, Артем Полежака, Євгенія Чуприна, Тетяна П’янкова та інші автори. Як зазначила керівник молодіжної організації обласної спілки письменників Тата Рівна, учасники фестивалю «як гарячі пиріжки розібрали письменників» на гутірки, під час яких виділялося півгодини на «обнімашки» та селфі. А за бажання можна було навіть тост з письменниками на брудершафт сказати. Тут же діяла і книжкова толока, де можна було придбати новинки літератури та твори улюблених авторів.

Третього дня вже у бібліотеках міста гостей чекало не менш цікаве літературне меню. Письменники фестивалили одразу на кількох локаціях, окупувавши всю бібліотечну систему Рівного.

 

Одним із найцікавіших заходів дня стала презентація відеопоезій рівненських авторів. Цей проект став можливим за ініціативи рівненської письменницької спільноти завдяки підтримці управління культури й туризму міста Рівного. Тут письменники не просто читають свої твори перед камерою, у Рівному створили цілі міні-фільми, де поезія покладена на колоритний, атмосферний відеоряд та музику.

 

- Щороку на Рівненщині з’являються нові літературні зірки, у нас дуже багато Заслужених письменників, тому потрібно, щоб молодь пам’ятала наших авторів, бачила їх, як, власне, вони особисто декламують свої поезії. Вважаю, що це дуже корисно і треба робити це традиційним проектом, адже це відео залишиться на віки, - зазначив начальник управління культури Тарас Максименко. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мультикультурний рівненський «КУСТ», або Література, яка об’єднує

ФОТО - Olesya Miklyha та із Фейсбук. 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.