«Життя після поранення»: у Рівному показали сорок історій про мужність і героїзм

  • СУСПІЛЬСТВО
Срд, 09/13/2017 - 17:27

Справжній урок мужності та патріотизму провели сьогодні для учнів шкіл Рівного в обласній універсальній науковій бібліотеці. Тут відбулася презентація фотовиставки українського документаліста, фотографа Олексія Фурмана «Життя після поранення». 

Мені здається, світ можна поділити на світ війни і світ миру. Світ війни в Україні – він дуже маленький. Це військові, родичі, їхні побратими, медики. Ось це маленький світ, який тримається разом. І є світ миру, який існує зовсім осторонь. Між цими світами немає комунікації. Тому моя мета показати українцям ті зусилля, які справжні герої вже приклали, і ті, які ще прикладатимуть, аби реабілітуватися і повернутися до мирного життя, - говорить автор виставки Олексій Фурман.

Сорок світлин - сорок окремих історій про мужність та героїзм. Бійці, загартовані духом, позбавлені певних частин тіла, але з неймовірною жагою і любов’ю до життя.

-  Цей проект надзвичайно важливий. Як каже сам автор, зараз всі так перейнялися цими світлинами та цими подіями, тому дійсно сьогодні важливо показати наслідки того, що відбувається на Сході нашої країни, аби люди не черствіли серцем, а бачили це все. І, можливо, варто було б вивішувати ці фото біля будівлі Адміністрації Президента, біля Верховної Ради, - говорить Світлана Волкова, координатор проекту «Вікно в Америку», в рамках якого відбувається проект «Життя після поранення». 

Отримавши грант від американського посольства, Олексій Фурман поїхав на річне навчання в школу журналістики у Сполучених штатах Америки, де виборов ще один грант, результатом якого і став проект «Життя після поранення». 

Це історії бійців, на які неможливо дивитися без сліз на очах.

29-річний Олександр Чалапчій втратив обидві ноги під час обстрілу у 2014 році і незважаючи на це, не лише не здавався, а боровся за своє життя, навчився ходити та керувати автомобілем.

37-річний Олександр Сарабун втратив ногу в Іловайську в серпні 2014 року, а після лікування та реабілітації, взимку 2015 року, знову повернувся на фронт.

Євген Гринчук через 2 дні після того, як йому виповнився 21 рік, наступив на протипіхотну міну. Він йшов з чотирма товаришами. Двоє з них загинули. Євген витримав сімнадцять операцій на ногах і внутрішніх органах.

-  Виставка дуже надихає. Коли ти дивишся на людей на цих фото, тим паче, коли ти знаєш їх особисто, то розумієш, що це люди, які незважаючи ні на що, не впали духом, а навпаки життєрадісні і ще й тебе підбадьорять, якщо це необхідно. Це наші захисники, це наші герої, це наша історія, наше майбутнє, яке ми маємо пам’ятати і цінувати. Дуже хочеться, аби молодь розуміла, якою ціною виборюється наша свобода і яка ціна нашої перемоги. Дай Боже, аби ця перемога настала якнайшвидше, щоб ця ціна не була ще вищою, -  ділиться власними почуттями Христина Панасюк, співачка-бард та волонтерка рівненської організації «Дар».

Виставку «Життя після поранення» можна побачити на 4 поверсі в приміщенні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Усі бажаючі можуть подивитися на світ війни очима автора до 28 вересня.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.