Рівняни виграли апеляційний суд через відсутність рішення виконкому?

  • СУСПІЛЬСТВО
Втр, 09/12/2017 - 17:53

Сьогодні, 12 вересня, у Житомирському апеляційному судді відбулося засідання щодо приватизації мешканцями гуртожитку по вулиці Небесної Сотні у Рівному. Апеляцію подало управління ЖКГ, коли містяни виграли суд першої інстанції у Рівному.

«Мешканці гуртожитку не збираються нікому дарувати своє конституційне право на житло і захищатимуть свої інтереси, навіть якщо управління ЖКГ на чолі з паном Сахнюком не зупиниться на апеляційній інстанції», - за кілька днів до засідання записала одна із мешканок гуртожитку Юлія Онофрійчук на своїй сторінці у ФБ.

Нагадаємо, близько півтора року тому жителі гуртожитку, що на вулиці Небесної Сотні у Рівному, звернулися до депутатів міської ради з проханням дозволити їм приватизувати квартири, в яких вони проживають. Тоді міські обранці вкотре відмовили людям. За поясненнями представників міськради: будинок «маневрований», до того ж аварійний і потребує термінового ремонту. А відтак, за висновками експертів, провести його можна тільки після виселення людей. Рівнянам навіть альтернативне житло знайшли, але люди переїжджати не поспішали. Побоювалися, що документи про аварійність їхнього гуртожитку недостовірні. А будівлю, де вони живуть, просто хочуть знищити, мовляв, вона «заважає» якійсь впливовій людині. Рівняни «брали штурмом» практично кожне сесійне засідання. Пікетували комісії, засідання виконкомів.

Будинок на вулиці Небесної Сотні, 6А був збудований ще в 1914 році. У 2011 році цю будівлю фахівці визнали як таку, що не придатна для нормальної експлуатації. Знайшли аварійні ділянки стін, перекриття та покрівлі. Роки йшли, а за ремонт ніхто не брався – все не вистачало коштів. Через кілька років по тому фахівці, яких запросила міська влада, повторно провели дослідження і з’ясували, що будівля нібито в аварійному стані.

Мешканці запросили інших фахівців і ті запевнили, що гуртожиток не аварійний. Впродовж не одного сесійного засідання мешканці доводили своє і вимагали дозволити їм приватизувати помешкання, а міські обранці відмовляли. Зрештою, таке бажане рішення мешканці гуртожитку отримали, проте незадовго по тому виявилося, що управління ЖКГ Рівнеради подало до суду щодо законності такого рішення. Тож після пікетів мешканці гуртожитку своє право на житло взялися відстоювати у судах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Епопея з гуртожитком у Рівному завершилася

Тепер же апеляційний суд відхилив позов УЖКГ та залишив чинним рішення суду першої інстанції. Тобто рішення міської ради Рівного від 24 січня 2017 про надання дозволу на приватизацію житлових приміщень гуртожитку визнано законним.

- Суду не були цікаві звіти ПрАТ «АМБ» та ДП «НДІпроект реконструкція», якими було встановлено те, що будинок потребує ремонту. Суд звернув увагу на відсутність рішення виконкому та міської ради про визнання гуртожитку аварійним, а відтак прийняв позицію про те, що гуртожиток в порядку, встановленим законодавством (в порядку статі 20 ЗУ «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків»), не визнаний аварійним. Тож посилання управління ЖКГ на те, що кімнати в гуртожитку не підлягають приватизації, є необґрунтованими, - розповідає представник мешканців гуртожитку Юрій Дремлюга.

Рішення апеляційного суду набрало чинності з моменту проголошення, тож рівняни святкують перемогу.

- Мешканці щасливі та задоволені. Тепер ми готуємо документи для приватизації! Щоправда, ще є касаційний суд у місті Києві, тому ми маємо вичекати чи подасть управління ЖКГ касаційну скаргу і відправить нас на наступне коло пекла… - говорить рівнянка Юлія Онофрійчук

В управлінні ЖКГ поки отримати коментар з цього приводу не вдалося – телефон не відповідає. Проте з моменту отримання повного тексту ухвали управління матиме 20 днів, аби вирішити подавати скаргу чи ні. 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.