У Рівному може з’явитися скелелазна зона для дітей

  • СУСПІЛЬСТВО
Втр, 09/12/2017 - 16:47

У Рівному продовжують реалізувати проекти рівнян у рамках громадського бюджету. Працюють, зокрема, і над розбудовою екстрим-парку (район Гідропарку). В управлінні житлово-комунального господарства Рівнеради обіцяють, що одну із зон – дитячий майданчик – частково вдасться реалізувати у цьому році. Інші зони почнуть реалізовувати пізніше – коли владнають усі земельні питання. Які новаторські «іграшки» для малих рівнян встановлять у парку, дізнавалися наші журналісти.

Минулого року рівняни підтримали аж три проекти, що стосувалися розбудови Урбан-парку. Зокрема проголосували за створення стрітбольної площадки (249 тисяч гривень), стріт-зони (427,9 тисяч гривень)  та дитячого майданчика (207,89 тисяч гривень). Та вже на етапі реалізації управління житлово-комунального господарства, яке разом із авторами проектів займається їх втіленням, заявило, що в цьому році частину задуманого зробити не вийде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Роботу над історико-архітектурним планом Рівного відклали - не можуть визначитися із назвою договору

- Під створення Урбан-парку треба виділити землю. Зробити це має Рівнерада. Скоріше всього це станеться у 2018 році. Тоді і реалізуємо стріт-зону та стрітбольний майданчик. Бо найскладніший та довготривалий етап - це погодження цієї ділянки з Держгеокадастром, - розповідає автор одного із проектів по Урбан-парку Роман Денисюк. - У місті є багато земельних ділянок, які юридично належним чином не оформлені, саме для цього ми запустили земельну інвентаризацію. Наша ділянка під проект також є з числа таких. Для прикладу, ви не можете будувати будинок на 10 сотках, поки не сформована ділянка і ви не отримали на неї право. Те ж саме і з парком.

Тож поки врегульовують земельні питання, втілювати у життя в цьому році почнуть хіба дитячий майданчик. Бо відповідно до чинного законодавства, для його зведення не потрібно відводити землю.

 На фото Петро Ганін

- Загальна ідея була розробити цю ділянку найбільш комфортною для людей різного віку, щоб всім було зручно і цікаво там перебувати. Поки, відповідно до кошторису, думаю, в цьому році встановимо два ігрових об’єкти для дітей: це ігровий комплекс «гусінь» і скелелазна гірка, - розповідає рівненський архітектор Петро Ганін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дорвалися: у Рівному хочуть розтягнути Громадський бюджет на «м’які» проекти

За словами Петра, в дитячій зоні розмістять не просто гойдалки, а ігрові об’єкти для активного відпочинку і в той же час розвитку дитини. Архітектори зауважують, якщо вдасться реалізувати все так, як задумали, то це дійсно буде нетиповий дитячий майданчик, бо аналогів йому у Рівному немає. Адже свої ідеї автори черпали із напрацювань європейських колег.

- Буде комплекс «Гусінь» - ігровий елемент, де діти можуть більше комунікувати один із одним. Вона умовно розмежовує дітей на дві групи. По периметру тулуба цієї гусені є віконечка, через які можна гратися у магазин чи хованки, - розповідає автор ідеї Петро. - Ще одне віконце має цікаві елементи: два ухили в різні боки. Через нього можна щось передавати, гратися на швидкість, спритність.

Архітектори вирішили не знищувати ялинку, що посеред дитячого майданчика. А створити навколо неї скелелазний комплекс (лазанку), на якому дітки різних вікових груп зможуть фізично розвиватися.

- Аби зменшити травматизм навколо цього комплексу, плануємо облаштувати спеціальне замощення. Тут будуть підйоми різного рівня складності: як через канати, так і за допомогою сходинок. До того ж, підйоми теж будуть для різних вікових груп, більш круті та пологіші. Так само є два спуски: закрученіший і з плавнішою формою, - говорить архітектор.

Не забули автори ідеї і про дорослих: навколо дитячого майданчика облаштували величезну кількість лавочок.

На перспективу розробили і кілька інших ігрових об’єктів, серед яких водяна дитяча гірка. Проте в цьому році на їх встановлення коштів громадського бюджету не вистачить. Щодо того, наскільки об’єкти будуть захищені від вандалів, архітектори зауважують, що це питання культури кожного і питання догляду за цими об’єктами. Важко закласти в ідею дитячого майданчика якусь антивандальність.

- Єдине, що можна закласти на нашому рівні - це реалізація проекту таким, щоб воно функціонувало тривалий час без втручання «ремонтників»,- говорить Петро. 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.