Роботу над історико-архітектурним планом Рівного відклали - не можуть визначитися із назвою договору

  • СУСПІЛЬСТВО
Пон, 09/11/2017 - 11:35

Нагадаємо, близько півтора роки тому фахівці львівської фірми «Укрзахідпроектреставрація» на замовлення Рівнеради приступили до розробки історико-архітектурного плану Рівного. Та коли місцеві активісти вирішили поцікавитися, на якій стадії виготовлення такого важливого документу, з’ясували, що вся робота призупинилася. «Немає грошей – не буде роботи», – пояснили львівські експерти.

Виявляється, профінансувавши перший етап робіт – 450 тисяч гривень – Рівне не поспішає дофінансовувати другий (ще 500 тисяч гривень). Посадовці зауважили, що продукт, який в кінцевому результаті пропонує їм Інститут, не зовсім такий, яким би його хотіло бачити прогресивне Рівне. Мовляв, львівські експерти пропонують «план на шпалерах» - гігантські клапті паперу, на яких позначені відповідні зони, натомість місту потрібен електронний варіант та ще й певного формату. Врешті питання формату вирішили. Бо ще в серпні цього року знайшли компанію, яка зможе перевести всі зібрані львів'янами дані в електронний формат. Гроші на фінансування цієї «операції» збирали всім миром. Силами рівнян зібрали 15,5 тисяч гривень. Решту - майже 30 тисяч гривень – мали «додали меценати». І тоді ж, у серпні, уклали договір на виконання робіт. Але дотепер немає що оцифровувати. Більше того, львівська компанія більше не займається створенням історико-архітектурного опорного плану Рівного.

 - Десь місяць-півтора тому я просто-напросто зняла людей із цього об’єкту. Зрозумійте, ми компанія, яка заробляє сама на себе. Тож поки тривають утрясання із укладенням договорів, ми вирішили призупинити роботи наді історико-архтектурним планом Рівного, - розповідає керівник реставраційної архітектурної майстерні №3 «Укрзахідпроектреставрація» Лідія Горницька.

За її словами, досі не вдалося погодити остаточний варіант договору. Хоча нібито уже всі основні моменти погоджені. Лишилося визначитися із назвою договору. Бо за словами Лідії Горницької, на презентації попередніх напрацювань у Рівному замовниками було вирішено змінити назву договору. Дещо її розширити. Відповідно, довелося змінити і назву завдання на проектування. Згодом Рівне знову передумало і вирішило повернутися до попередньої назви договору – «Опрацювання історико-архітектурного плану».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рубають при корені: чому Рівне припинило фінансування історико-архітектурного плану міста

- Насправді, це добре, оскільки розширена назва по суті нічого не змінювала і ніяких додаткових завдань нам не передбачала. Це було свого розу роз’яснення, що входить у наші напрацювання,  - роз’яснює Лідія Горницька.

За її словами, днями з Рівного надійшов остаточний варіант договору за підписом заступника начальника управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради Віктора Вівсяника. Але й у цьому варіанті є неузгодження.

 - Назва завдання на проектування лишилася розширеною, хоча має бути співзвучна із назвою договору. Я так розумію, ми внесемо свої корективи, відправимо у Рівне на погодження і вже після того зможемо приступати до роботи. Звісно, після авансування робіт, - розповідає львів’янка.

Чому місто знову вирішило змінити назву договору в управлінні архітектури Рівнеради з’ясувати поки не вдалося. Та якщо Рівне профінансує вчасно роботу фахівців і всіляко сприятиме у роботі, то вже на кінець листопада рівняни зможуть оцінити результат. Звісно, напрацювання тоді необхідно буде захистити на науково-методичній раді у Міністерстві культури, і тільки тоді Рівне може отримати готовий історико-архітектурний план. 

Коментарі

Сьогодні в мене була телефонна розмова з Курцем Юрієм Петровичем - керівником "Укрзахідпроектреставрації", він запевнив, що договір підписаний, а Лідія Горницька перебуває на лікарняному. Про жодні непорозуміння та розбіжності в тексті договору не йшло мови. Для нас стаття стала дивною новиною !!! З повагою, Андрій Юрков-заступник начальника управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради...

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.