Дорвалися: у Рівному хочуть розтягнути Громадський бюджет на «м’які» проекти

  • СУСПІЛЬСТВО
Срд, 09/06/2017 - 17:59

Цього року рівняни подали майже 90 проектів громадського бюджету для реалізації в наступному 2018 році. Попри те, що громадський бюджет становить 10 мільйонів гривень, загальна вартість проектів сягнула близько 50 мільйонів. Зараз проекти перебувають на розгляді управлінь Рівнеради, після того їх обговорять на засіданні координаційного комітету і тільки тоді громада матиме нагоду проголосувати за ті проекти, які на її думку якісно змінять місто.

Етап прийому проектів громадського бюджету закінчився 14 серпня. Незважаючи на те, що автори мали 45 днів для підготовки та подачі проектів, половина з них (43 проекти) були подані в останній день – 14 серпня, а останній проект був поданий за 2 хвилини до дедлайну (24-ї години). Чого тільки не пропонують рівняни. Розробили проекти і по стерилізації бродячих псів, і по проведенню третього «овочевого» фестивалю-ярмарку (зараз його організовує івент-агенція «Мегаподія», керівником якої є нинішній депутат міської ради) та фестивалю пирогів (автор нинішня депутатка міської ради), і щодо створення інтерактивних просторів та тематичних клубів «за інтересами». Наприклад, автор однієї з таких ініціатив пропонує майже за 140 тисяч гривень створити клуб, де «мешканці міста переглядатимуть та обговорюватимуть документальні фільми про права людини разом зі спеціально підготовленим модератором(кою)». 

За словами члена координаційної ради громадського бюджету Андрія Токарського, цього року велика кількість проектів «м’які». Тобто «одноразові». Після їх реалізації по суті для міста не лишиться нічого.

- Багато з авторів сприйняли громадський бюджет як спосіб просування їх діяльності. Навчання бізнесу, психології і так далі вони сприйняли як те, що можна подати на громадський бюджет і воно обов’язково повинно пройти. До того ж у самих проектах передбачили закупівлю комп’ютерів, кулерів, іншого обладнання для того, щоб проводити такі навчання. Маємо розуміти, що міська рада може профінансувати лише те, що буде залишатися на балансі комунальних підприємств або ж управлінь. Моя рекомендація для авторів подібних проектів: якщо вони бачать, що їхній проект не пройшов або на етапі оцінки був відхилений координаційним комітетом, вони можуть себе реалізувати, звернувшись до тих же профільних управлінь, та ініціювати проведення навчань на базі «Текстильника», МБК, ПДМу тощо, - пояснює  Андрій Токарський.

Чималий відсоток серед проектів такі, що пов’язані із кінематографом у Рівному. На проведення кінофестивалів, організацію кіношколи та запису промороликів Рівного міні- та максі-форматів автор  пропонує витратити ледь не три мільйони гривень.

- Для мене, наприклад, це є трішки дивно, бо за ці кошти міська рада могла б придбати кіностудію і там знімати відеоролики для міста Рівне. Та ще й пропонувати іншим користуватися цією технікою. Тому це теж питання для оцінки профільних управлінь і комітету, який буде пропускати або ж не пропускатиме це на голосування, - говорить Андрій Токарський.

За словами члена координаційної ради, цього року також багато проектів щодо створення або ж відновлення дитячих, спортивних майданчиків, на території шкіл. Та, наголошує, що однин із пунктів Положення про громадський бюджет передбачає загальнодоступність. Як дирекція школи буде забезпечувати цю загальнодоступність для усіх мешканців міста, лишається питанням. Торік, до прикладу, створюючи проект по будівництву спортивного майданчика на території школи №19, автори проекту надали лист від дирекції про те, що ця територія буде відкритою для всіх, хто забажає позайматися.

- Важко зараз говорити, що якісь проекти погані, а якісь хороші, це визначатимуть мешканці міста. Рівнянам, які будуть іти голосувати, потрібно розуміти, що варто підтримувати ті проекти, які якісно змінять місто. Не треба плутати громадський бюджет і конкурс проектів. Бо окремі громадські організації чи ініціативи подаються на участь у громадському бюджеті, щоб просто взяти для себе гроші і реалізувати задумане. Не всі до кінця з’ясували, що відповідно до нашого Положення, все реалізовуватиме Рівненська міська рада, - додає Токарський.

Впродовж 20 робочих днів проекти перебувають на розгляді та погодженні у відповідних управлінь. Впродовж цього часу фахівці мають визначити, чи відповідає проект законодавству, чи можна його реалізувати протягом одного року, чи передбачена сума на реалізацію є достатньою, щоб все здійснити, а можливо, завищена. А також чи земельна ділянка, на якій автор пропонує втілити проект, є міською, і чи взагалі Рівнерада може реалізувати такий проект. Після того проекти потраплять на розгляд до координаційного комітету, де їх будуть оцінювати у відповідності до Положення, наприклад, щодо загальнодоступності. Лише після цього рівняни зможуть віддати свій голос за той чи інший проект. 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.