Рівнянам, яких продали разом із гуртожитком, шукають житло

  • СУСПІЛЬСТВО
Чтв, 08/24/2017 - 09:32

Ще на початку 2000-х жителі гуртожитка, що знаходиться за адресою Відінська, 10, опинилися заручниками фінансової афери. Їх разом із будівлею викупили. Тож тепер приватизувати житло, в якому жили, не можуть. Більше того, новий власник мало-помалу почав виселяти людей або ж пропонував рівнянам купити квартири, в яких ті живуть.

Як вийти із цієї ситуації, тепер вирішуватиме новостворена тимчасова депутатська комісія.

Про те, що квартири разом із мешканцями продано, рівняни дізналися цілком випадково, коли у добровільно-примусовому порядку почали виселяти людей:

- У цей гуртожиток я була поселена ще у 1976 році, тоді ще був «Трест Рівнепромстрой». Коли ж Україна стала вільною, наш гуртожиток перейшов на баланс підприємства «Житлобуд 6». У 1993 році гуртожиток ввели у статутний фонд підприємства і приватизували. Нам, мешканцям, говорили, що житло просто на балансі. Та потім гуртожиток продали разом із людьми. Сталося це у 2005 році. Тоді ж і почали виселяти людей, - розповідає одна із мешканок гуртожитку Віра Іванюк.

Тоді-то люди і забили на сполох. У свій час обласна влада передала на баланс міста будівлю, що знаходиться за адресою Князя Володимира, 112-А. За задумом, міські депутати мали б обміняти її у власника на гуртожиток. Проте, за словами очільника Рівного Володимира Хомка, на жаль, такий варіант не був би законним.

- Не може бути об’єктом міни чи бартеру майно, віднесене законодавством до основних фондів, яке належить до державної чи комунальної власності у разі, якщо друга сторона міни чи бартеру не є відповідно державним чи комунальним органом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Епопея з гуртожитком у Рівному завершилася

За словами місцевих депутатів, вони намагаються знайти законний шлях повернення гуртожитку, аби врешті зняти соціальну напругу. Проте, ані знайти, ані зв’язатися з власником гуртожитку ніхто не може. До депутатів міської ради через треті руки надійшла лише пропозиція від власника не міняти, а купити в нього це приміщення.

Тож згодом було запропоновано приміщення на вулиці Князя Володимира, 112 продати, а кошти розподілити між мешканцями Відінської, 10, і то не між усіма, а лише між тими, хто має відношення до «Житлобуд 6». Аби згодом люди змогли викупити і приватизувати помешкання.

Чи вдалося вже продати будинок на Князя Володимира, як ділитимуть кошти - визначатиме спеціальна тимчасова депутатська комісія.

- Наша комісія має вирішити питання приватизації квартир в гуртожитку Відінська, 10. У нас є певні листи, які надала начальник управління комунальною власністю Наталія Поліщук. Їх ми розглянемо до наступного засідання, - роз’яснює голова депутатської комісії Олег Карпяк. І наголошує: Комісія має вузькопрофільний характер. Ми маємо допомогти людям, які були у «Житлобуді» спочатку, коли будувався цей гуртожиток, приватизувати квартири. Маємо побачити, скільки коштів отримаємо чи отримали від продажу будівлі на Князя Володимира (поки не відомо, чи вдалося її продати). Потому маємо скласти списки тих, хто був у «Житлобуді», і визначити, як маємо розподілити кошти між цими людьми.

За приблизними підрахунками самих мешканців, на Відінській,10 проживає  близько 20 сімей, які мають пряме відношення до підприємства «Житлобуд 6».

Ключові слова: 

Додати новий коментар

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.