Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять святого мученика Іоана Воїна

  • СУСПІЛЬСТВО
Суб, 08/12/2017 - 09:10

12 серпння Свята Православна Церква прославляє пам'ять святого мученика Іоана Воїна, який вшановується як великий помічник у скорботах і в різних життєвих негараздах.

Святий мученик Іоан Воїн служив в імператорському війську Юліана Відступника (361 – 363 рр.). Разом з іншими воїнами його посилали переслідувати й убивати християн. Залишаючись зовні гонителем, святий Іоан на ділі допомагав гнаним християнам: тих, котрі були схоплені, звільняв, інших попереджав про небезпеку, сприяв їхній втечі. Мученик Іоан творив милосердя не тільки християнам, але і всім що бідують і потребують допомоги: відвідував хворих, утішав скорботних.

Коли Юліан Відступник довідався про дії святого, то посадив його в темницю. У 363 році імператор був убитий на війні з персами. Святий Іоан вийшов на волю і присвятив своє життя служінню ближнім, жив у святості і чистоті. Упокоївся він у глибокій старості.

Рік кончини його точно не відомий, місце поховання святого Іоана Воїна поступово було забуто. Він явився одній благочестивій жінці і вказав місце свого поховання. Воно стало відомо в цій окрузі. Його мощі були знайдені та покладені в церкві апостола Іоана Богослова в Константинополі. Господь дарував святим мощам Іоана Воїна благодатну силу зцілення. За молитвами святого Іоана одержують розраду скривджені і скорботні.

Молитви до святого мученика Іоана Воїна:

Молитва перша
О, преславний угоднику Христів Іоане Воїне, хоробрий ти в боротьбі, що ворогів проганяєш і за ображених заступаєшся, усім православним християнам великий заступниче й угоднику Христів, пом’яни нас, грішних і негідних рабів, у лихах, скорботах і печалях, і в усякій злій напасті, і від всякої злої й лихої людини захисти нас: дана бо тобі благодать від Бога молитися за нас, грішних, дуже стражденних. Позбав нас від ображаючих нас, будь нам поборником міцним на всіх видимих і невидимих ворогів наших, щоб твоєю допомогою, міцним заступництвом і поборством осоромились всі бажаючі нам зла! О, великий поборнику, Іоане Воїне, не забудь нас, грішних, що моляться тобі і просять твоєї допомоги і багатої милості, і сподоби нас, грішних і недостойних рабів, отримати від Бога незліченні блага, що уготовані люблячим Його, бо належить Йому всяка слава, честь і поклоніння, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва друга
О, мученику Христів Іоане Воїне! Хоробрий у битвах, і швидкий заступник православних християн у лихах і напастях їх, по даній благодаті від Бога! Будь нам поборником міцним всіх видимих і невидимих ворогів наших. Воїнству нашому над ворогами перемогу даруй, щоб упокорилися противники наші і врозумилися, і Бога істинного пізнали і святу Його Церкву Православну. Ми ж, грішні, сподобимося прославляти Господа Спаса нашого в Царстві Його разом з тобою навіки. Амінь.

Молитва третя
О, преславний угоднику Христів Іоане Воїне! Хоробрий був ти в битвах, ворогів прогонитель і ображених заступник, нині ж і всім православним Християнам швидким помічником являєшся. Пом’яни нас, грішних і недостойних, і заступи нас у лихах і скорботах і печалях і у всякій злій напасті, і від всякої злої й лихої людини захисти нас: тобі бо дана від Бога благодать молитися за нас грішних (імена), дуже стражденних. О, великий поборнику, ворогів прогонителю, христолюбивого воїнства охоронителю й ображених заступниче, Іоане Воїне! Не забудь нас грішних, що моляться тобі і твоєї допомоги і невичерпної милості прохають, і сподоби нас грішних і недостойних невичерпні блага від Бога отримати. Бо Йому належить усяка слава, честь і поклоніння, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва четверта
О, великий Христів мучениче Іоане, правовірних захиснику, ворогів прогонителю і ображених заступниче! Почуй нас, що у лихах і скорботах молимось тобі, бо дана тобі благодать від Бога засмучених утішати, немічним допомагати, невинних від наглої смерті позбавляти і за всіх дуже стражденних молитися. Будь і нам поборником міцним на усіх видимих і невидимих ворогів наших, щоб з твоєю допомогою і поборством за нас осоромилися всі бажаючі нам зла. Ублагай Господа нашого, щоб сподобив нас грішних і недостойних рабів Своїх отримати від Нього невичерпні блага, які приготував люблячим Його, у Трійці Святій славимого Бога, завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

підготував протоієрей Миколай Капітула,
магістр богослів’я, викладач РДС,
клірик Свято-Покровського собору, м. Рівне

Ключові слова: 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.