Рівне перевірили на стан забруднення атмосферного повітря – результати невтішні

  • СУСПІЛЬСТВО
Птн, 08/11/2017 - 11:59

Фахівці Рівненського обласного лабораторного центру МОЗ України провелу оцінку стану атмосферного повітря на території Рівного. Для проведення досліджень територію міста розділили на 9 умовних секторів з найбільш інтенсивним рухом транспорту та визначили 11 пріоритетних забруднюючих речовин, які найбільше впливають на організм людини, а саме: діоксид азоту, оксид вуглецю, оксид азоту, діоксид сірки, сірководень, фенол, формальдегід, фтористий та хлористий водень, пил, аміак. Дослідження хімічних речовин в атмосферному повітрі проводились за максимально разовими та середньодобовими гранично допустимими концентраціями. 

Так, протягом травня-липня 2017 року досліджено 97 проб атмосферного повітря в 14 точках міста, у 7 точках виявлено перевищення гранично допустимих концентрацій хімічних речовин (перехрестя вулиць Мельника – Шухевича; вулиць В.Чорновола – Ст.Бандери; вулиць Курчатова – Д.Галицького; вул. Млинівська; вул. Новодвірська; вул. Басівкутська; вул. Мукачівська).

Перевищення максимально разових гранично допустимих концентрацій хімічних речовин фіксувались в 2 точках, перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій в атмосферному повітрі виявлено у 5 точках спостережень.

Зокрема, по фенолу виявлено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій у 1,1 раза - перехрестя вулиць Мельника – Шухевича та В.Чорновола – Ст.Бандери, максимально разових концентрацій на вулиці Млинівська в 1,7 раза.

По формальдегіду виявлено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій у 2,6 раза на перехресті вулиць В.Чорновола – Ст. Бандери; по вул. Новодвірська в 1,9 раза; вул. Басівкутська та перехрестя вулиць Курчатова – Д.Галицького в 1,3 раза.

По діоксиду азоту виявлено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій у 1,2 раза на перехресті вулиць Ст. Бендери – В.Чорновола, максимально разових концентрацій по вул. Мукачівська в 1,1 раза. 

За результатами проведених досліджень встановлено, що основними забруднювачами атмосферного повітря в м. Рівне являються викиди від автотранспорту. З кожним роком кількість автотранспортних засобів зростає, що в свою чергу призводить до збільшення забруднення атмосферного повітря, як наслідок – вплив на стан здоров’я населення.

Повідомили на сайті ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Додати новий коментар

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.