Перша в цьому році трійня на Рівненщині отримала свідоцтва про народження

  • СУСПІЛЬСТВО
Срд, 08/09/2017 - 18:30

Лише вчора 20-річна Анастасія Трофимчук стала щасливою мамою одразу трьох донечок, а вже сьогодні отримала свідоцтва про народження діток. Церемонія вручення відбулася прямо у пологовому відділенні обласного перинатального центру, за участі головного лікаря Вікторії Єнікеєвої та начальника обласного управління юстиції Іванни Смачило.

Новонароджені сестрички отримали імена Ніка, Кіра та Анастасія. Як розповідає їхня мама, ці імена вони з чоловіком Юрієм обрали ще під час вагітності. А ім’я для найменшенької – Настуні – обрали раніше за всіх.

Дівчатка народилися з вагою 1800, 1360 та 1300 г і наразі їхній стан стабільний.

 

- Діти знаходяться на допоміжній дихальній підтримці, вони не потребують апаратного дихання через апарат штучної вентиляції легенів. І тільки на той час, поки наберуть масу. Ми сподіваємось на максимально позитивну перспективу. Вони в кюветі, на посту інтенсивної терапії, щоб наблизити максимально умови їх перебування до того терміну, на якому вони народилися, - прокоментувала головний лікар Рівненського обласного перинатального центру Вікторія Єнікеєва. А також відзначила, що самі батьки були налаштовані на позитивний результат, і майбутня мама виконувала всі приписи. Тому пологи відбулися без ускладнень.

Сама породілля запевняє, що теж почувається добре – вже встає, ходить і їсть. Щоправда, годувати немовлят ще не може – поки що малечу годують спеціальною сумішшю.

- Я їх бачила, з ними все добре, вони наразі під ковпачками, - говорить Анастасія. – А десь за тиждень нас вже обіцяють перевести в обласну лікарню.

Молода мама зізнається, що спершу була шокована, коли дізналася про трійню. Хоча певною мірою була все-таки підготовлена до такої дивини, адже завжди мріяла про близнюків. Але ні в її родині, ні в родині чоловіка близнюків немає, лише прабабка жінки, згадують родичі, була з двійні.

Живуть молоді поки що у мами в Білоберіжжі, на Дубенщині. Там же живе і сестра Анастасії із двома дітьми. Мама породіллі, яка їй зараз в усьому допомагає, каже, що місця, звичайно мало, але щодо квартири поки що нікуди не заверталися – мовляв, ще не встигли прийти до тями від такої щасливої події. Не має молода сім'я також і ні коляски, ні ліжечка для сестричок, тож потребує майже усього. 

 

А от молодий батько трійні - АТОвець Юрій Трофимчук, що став тепер головою багатодітної родини, має право звільнитися із служби у Збройних Силах України. Він вже встиг побачити донечок, але майже одразу знову вирушив до зони АТО. За тиждень, надавши всі документи для демобілізації, Юрій має повернутися до родини.

Нагадаємо, в цьому році в перинатальному центрі це перша трійня. Вперше свідоцтва про народження вручають трійні у Рівному і від початку пілотного проекту Міністерства юстиції.

- З власного досвіду знаю, що батькам з перших хвилин життя їх дітей хочеться приділяти їм якнайбільше часу, не залишаючи малечу ні на хвилину. Рада, що ми можемо допомогти у цьому молодим батькам. Адже свідоцтва про народження своїх трьох дівчаток Анастасія отримала прямо у пологовому відділенні завдяки пілотному проекту Мін’юсту, - наголошує начальник Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванна Смачило. – Тож батькам не потрібно думати, як знайти час та можливість, щоб записати імена дітей. До того ж і татові, який нині служить в АТО, ніколи ходити по державним установам. Відтак з перинатального центру додому малеча поїде уже зі своїми першими документами. А батьки зможуть увесь свій час присвятити турботі про донечок.

Довідково:

Станом на сьогодні працівники відділів ДРАЦС Рівненської області зареєстрували 4758 державних реєстрацій народжень у пологових будинках. З них 2245 свідоцтв про народження дитини видали у Рівному (обласному перинатальному центрі та міському пологовому будинку).

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.