"Люди мають з клітки спостерігати за тваринами, а не навпаки", – директор Рівненського зоопарку

  • СУСПІЛЬСТВО
Суб, 08/05/2017 - 12:47

Цього тижня Рівненський зоопарк відзначає 35-ту річницю з моменту заснування. В далекому 1982 році за ініціативою Рівненської обласної організації Українського товариства охорони природи на східній околиці міста було виділено земельну ділянку та розпочато її благоустрій. Першими тваринами, які тут оселились, були дикі кабани, вовки, лисички та лось. Поступово зоопарк розширювався, і нині на понад 11 гектарах заповідної території мешкає близько 160 видів тварин.

Рівненський звіринець вважається одним із найкращих та найдоглянутіших в Україні. Задля комфортного проживання та збалансованого харчування тварин трудяться 60 працівників. Щорічно зоопарк у Рівному відвідують близько 200 тисяч людей. 

– Хочу подякувати керівництву зоопарку в особі Олега Павлюка. Це не найбільш оплачувана робота в світі. Вона потребує не лише формального відношення – вона потребує любові до своєї професії. Я працюю міським головою вже третій термін, і коли я застав зоопарк – він вже знаходився в хорошому стані. Коли відчуваєш, що люди чогось досягли, хочеться його підтримувати й надалі. Ми навіть у скрутні роки виділяємо кошти на зоопарк. Працюємо й надалі, щоб наш зоопарк розвивався, – розповідає міський голова Рівного Володимир Хомко.

На святкування до Рівного приїхали директори провідних зоопарків України, а також гості з Чехії та Польщі, які взяли участь в семінарі на тему «Вигодовування молодняка диких та домашніх тварин в умовах неволі».

– Зоопарк – це завжди команда. Велике щастя, що 35 років Рівненським зоопарком керують професіонали. У всьому світі кожен успішний зоопарк – це туристичний об’єкт, який працює на благо свого міста та регіона. Зараз ми живемо в глобальному світі – немає столичних, немає провінційних – є успішні люди і успішні проекти. Такі зоопарки, як у Рівному – це чудова можливість для розвитку екотуризму, – зазначив директор Української Асоціації зоопарків Дмитро Ткачов.

До слова, Рівненський зоопарк є одним із найпопулярніших туристичних об’єктів обласного центру. Подивитися на тварин їдуть гості з інших міст та країн. Сприяє цьому й зручне розташування звіринця, адже він знаходиться неподалік міжнародної траси «Київ-Чоп».

– Кожен зоопарк повинен відрізнятись від інших. Рівненський зоопарк – особливий, і в цьому його цінність. В Україні лише сім зоопарків мають державний статус – це дуже мало. Навіть не в кожному місті-мільйоннику є зоопарк. Важливо, щоб місто, держава підтримували їх. Бажаю Рівненському зоопарку процвітання, нових проектів, підтримки з боку міської влади. Дуже добре, що в західній Україні є такий зоопарк, – говорить директор Черкаського зоопарку Євгеній Ван.

У Рівненському зоопарку працює ветеринарний лікар, робочий день якого починається з обходу території та огляду тварин. Хворим звірям надається необхідна медикаментозна допомога. Гарний догляд за тваринами сприяє отриманню потомства. Так, щороку в зоопарку народжуються малята майже у 30 видів тварин.

За словами директора Рівненського зоопарку Олега Павлюка, метою місцевого звіринця є демонстрація людяного ставлення до тварин, в якому братам нашим меншим надається свобода та можливість бути максимально наближеними до природи. Серед останніх новинок Рівненськогоо зоопарку – створення популярних за кордоном машин-сафарі, в яких відвідувачі спостерігатимуть за просторими територіями помешкання звірів ніби зсередини.

– Дуже добре, що в Україні ввели заборону на пересувні зоопарки. Там зовсім інше ставлення до тварин, зовсім не таке, яке намагаємось показати ми. Навпаки, ми хочемо відкрити всі грати, експозиції, вольєри та зробити їх максимально наближеними до природи. Відношення до тварин завжди визначало розвиток суспільства. У Древньому Римі леви та слони були приковані за ногу до якихось металевих гирь і їх таким чином експонували. Тепер весь світ йде до того, щоб клітки знищити. Людина має побачити природне середовище і наше завдання – створювати це середовище. Відвідувачі повинні з клітки спостерігати за тваринами, а не навпаки, – говорить директор Рівненського зоопарку Олег Павлюк.

Серед амбітних планів керівництва зоопарку – придбання жирафів. Це відбудеться після того, як завершиться реконструкція лев’ячого вольєру.

Долучитися до святкування ювілею зоопарку рівняни та гості міста зможуть завтра, 6 серпня. О 12:00 розпочнеться святкове дійство, в рамках якого відбудеться показ театралізованого дійства, гостей розважатимуть аніматори на ходулях, заплановане шоу мильних бульбашок та майстер-клас по гончарству. Окрім цього, щасливі власники «звіриного» прізвища  мають унікальну можливість отримати знижку 50% на вхід на територію зоопарку, а хто прийде на святкування в костюмі тварини - отримає безкоштовний вхід.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як брати наші менші переносять 30-градусну спеку в Рівненському зоопарку (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.