Як 78-річний американець намагається досягти справедливості у Рівному

  • СУСПІЛЬСТВО
Срд, 08/02/2017 - 14:25

Минув майже рік відтоді, як американський журналіст Річард Джеффресс опинився на пероні залізничної станції Рівне. Тоді у чоловіка викрали чимало цінних речей, а на його тілі невідомо звідки з’явилися травми, на лікування яких він витратив близько півтори тисячі доларів США. Про те, що зловмисників знайдуть і покарають, а усі речі повернуть – потерпілого запевнив тодішній начальник поліції Рівненщини Сергій Князєв. Та поки що обіцянку тепер уже Глава Нацполіції України виконати не зумів.

Два потужні фотоапарати, айфон, телефон, два ноутбуки, один з яких «Apple», золотий перстень і платиновий з діамантом, 7778 доларів США та 15 банківських карток і фірмовий калькулятор. Всі ці речі викрали у американського журналіста у потягу «Київ-Варшава», а його самого лишили на пероні рівненського залізничного вокзалу 24 серпня минулого року. За рік часу правоохоронці затримали одного підозрюваного. Проте сам Джеффресс певний, до злочину причетні ще кілька осіб, зокрема, провідник потяга.

31-річного Олександра з Вінниччини, якого підозрюють у скоєнні крадіжки, Річард упізнав. Коли підозрюваного завели до судової зали, американець навіть по-дружньому йому підморгнув, а той у відповідь посміхнувся.

У суді американець, поклавши руку на серце, пообіцяв говорити лише правду.

- Я спілкувався із Сергієм Князєвим, тоді він очолював поліцію Рівненщини, - на початку розповіді зауважує 78-річний Джеффресс. – Він пообіцяв, що зловмисників піймають, а речі повернуть, і суд буде проводитися відповідно до порядку, визначеного законодавством.

Оскільки чоловік погано володіє українською, спілкуватися у залі суду йому допомагала перекладачка. Джеффресс зізнається, що окремі деталі йому вже важко пригадати. Бо крім того, що минуло чимало часу, то ще й у каву в потягу, за його словами, підсипали наркотичних речовин. А від такої дози чоловік міг навіть не вижити – повідомляли лікарі.

- Перед тим як приїхати в Україну, я попросив свого друга Сулеймана замовити мені квиток на потяг. На вокзал я прибув із квитком формату А4. Зауваживши, що в інших пасажирів квитки значно менші (стандартного формату - ред.), вирішив обміняти. Коли я став у чергу до каси, до мене підійшов якийсь чоловік і запропонував допомогу. Він говорив французькою, потому німецькою, коли ж почув, що я американець - перейшов на достатньо зрозумілу англійську. Від його допомоги я відмовився, поміняв квиток і пішов випити кави. Та той чоловік знову підсів до мене, - розповідає потерпілий.

За словами Джеффресса, це був не Олександр із Вінниччини, якого в якості підозрюваного привели до судової зали, а інший - цитуємо: «трохи нижчий, темноволосий, круглолиций».

- Той чоловік почав мені пояснювати, що в мене надто багато багажу і, можливо, мені треба взяти квиток до першого класу, а не до другого, яким я планував їхати. І вдруге запропонував допомогу. Мовляв, трішки доплативши, я зможу викупити два місця в купе і їхатиму сам.

Очевидно, такий варіант простодушному американцю сподобався, бо він дав незнайомцю гроші і згодом отримав квиток. Та вже у потягу з’ясувалося, що купе, яке нібито викупив Джеффресс, розраховане на трьох. Тож до американця підсів 31-річний уродженець Вінниці Олександр.

- Ми мало спілкувалися, бо він (підозрюваний Олександр – ред.) зовсім трохи говорив англійською, а моя українська, як і російська, теж дуже базові. Спершу цей чоловік запропонував мені перекусити: це була горілка і чіпси, чи щось такого типу. Розповів, що його дружина народжує, тому він їде в Рівне. «Ти, що не вип’єш за моє дитя?!» - обурився він, коли я відмовився вживати алкоголь, - розповідає далі Річард.

Після такого тосту українець все ж налив іноземному гостю трохи горілки. Та, за словами Джеффресса, він, як кажуть, тільки язик умочив. Каже, дуже вже наполегливим був українець. Вже в залі суду з’ясувалося, що житель Вінниччини не тільки дітей не має, а й навіть не одружений.

- Звісно, можливо, мені не варто взагалі було пити, навіть торкатися алкоголю, але вже сталося як сталося. Зрештою, я переконаний, що якась речовина були в каві, яку запропонував провідник, а не в горілці. Мабуть, провідник теж або співучасник, або ж якимось чином задіяний у цій справі. Бо каву мені готували близько 20 хвилин. І за цей час мій попутник разів 5-6 виходив покурити. Очевидно, вони щось підмішували, розмішували, готували каву так, щоб цих речовин не було помітно, - розповів Річард.

За словами американця, коли він випив каву, то не відчув погіршення самопочуття. Сидів собі і дивився у вікно потяга. Та десь за хвилин 20-30 після того втратив свідомість. Отямився вже на пероні рівненського вокзалу близько одинадцятої вечора. Цінних речей, готівки й банківських карток уже не було. Згодом правоохоронці в кущах, поблизу вокзалу, знайшли сумку від фотоапарата Джеффресса. А платиновий перстень із діамантом, який оцінюють приблизно у 90 тисяч гривень, і якусь медичну речовину виявили в особистих речах підозрюваного.

- Я бачив перстень, який знайшли, тільки на фото. І можу сказати, що це точно він.Поки мені його не повертають, бо справа ще не закрита, - зауважує американець. Поки чоловіку не повернули ні грошей, ні викрадені цінні речі.

У довірливого іноземця навіть PIN-коду на банківських картках не було. Тож після викрадення зловмисники встигли зняти ще кілька тисяч доларів. На щастя, це були не всі заощадження американця.

- Про інцидент я повідомив своїй хорошій подрузі, яка працює послом США в Україні, вона ж повідомила моєму сину. Він надав повну інформацію по кредитних та депозитних картках. Одразу сконтактували з американськими банками. Система налагоджена так, що після цього викрадені картки почали відстежувати. А згодом надали точні дати, суми та адреси, де знімалися кошти. Є і фото людей, які робили покупку з цієї картки і там добре видно підсудного і його товариша, який підходив до мене на вокзалі, - розповів Річард.

Та навіть попри це, підозрюваний зовсім не визнає своєї провини.

Після цієї історії в іноземця виявили пошкодження колін, стегон, сідниць. Він тривалий час лікувався в США. Лікування продовжує і зараз. Витратив на це вже близько півтори тисячі доларів.

- Швидше за все, злочин скоював не один підозрюваний, а група злочинців. Їх лідером, думаю, є та людина, яка підійшла до мене першою на вокзалі у Києві. Співучасником може бути і провідник потягу, - зауважує американець.

Іноземець зізнається, що прагне досягти справедливості і чекає, коли ж врешті йому повернуть викрадене. Оскільки постійно перебувати тут не має можливості і бажає, аби суд якнайшвидше прийняв справедливе рішення, погодився навіть, щоб свідків події суд заслухав без його присутності. 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.