Чиї у Рівному депутати?

  • СУСПІЛЬСТВО
Птн, 07/21/2017 - 11:35

Ця історія тягнеться уже 7 років. Здавалося б – усе в ній має бути просто і ясно. Однак, не у нашій країні і не в нашому місті. В місті, де влада, виявляється, чия завгодно – тільки не українська. Де попри очевидність ситуації, попри принципи права і справедливості, попри рішення найвищих судових інстанцій, зрештою, – вирішальними стають  інші фактори.

Сім років Рівненський льонокомбінат – підприємство, завдяки якому Рівне вже стало столицею легкої промисловості України – не може добитися у своєму ж місті елементарної речі, гарантованої законодавством України – отримати земельну ділянку під власним приміщенням (!).

У 2011 році Рівненська міська рада віддала землю разом із будівлею, яка належить Олегові  Червонюку, без відома власника в оренду на 49 років ТОВ «Планета Друк». Здавалося б – вирішення проблеми елементарне: позов до суду, розірвання договору оренди і повернення землі законному власнику. І так могло б і скластися, якби власником фірми «Планета Друк» не виявився нардеп із Луганщини, нагороджений особисто Януковичем орденом «За заслуги» І ступеня.

Причому засновником «Планети Друк» є офшорна кіпрська компанія VILMORIN HOLDINGS LIMITED, а вже та контролюється орденоносцем Януковича луганчанином Валерієм Мошенським (на фото).

Біографія тепер уже колишнього нардепа, чиї основні активи розміщені на окупованій нині території, багата не лише на скандали, а й на відвертий кримінал. З луганським бізнесменом і його компаніями пов’язано декілька гучних скандалів, зокрема, історія з падінням ліфту у будівлі Мінтрансу, який обірвався з 16-го поверху, коли в ньому їхали люди. За заявою, на той час міністра транспорту, Віктора Бондара, причиною падіння могли  бути «якісь будівельні недопрацювання під час термінового завершення будівельних робіт». Інший скандал був пов'язаний з  Дарницьким мостом. Тендер на його будівництво виграла одна з компаній Мошенського - ТОВ «Планета-Міст», запропонувавши зробити це «всього» за 625 мільярдів 105 мільйонів гривень протягом 24 місяців. При цьому пропозиція «Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд м.Києва» виконати роботи за 433 мільярди 5 мільйонів гривень протягом 26 місяців була відхилена.

А в лютому 2014 року Господарський суд Києва визнав банкрутом ЗАТ «Планета Буд», в минулому найбільшого підрядника з будівництва мостів і шляхопроводів у країні, а також забудовника 20-поверхового елітного будинку в центрі Києва по бульвару Тараса Шевченка, 27, прилеглого до Ботанічного саду ім. Фоміна. Слід зазначити, що це лише декілька гучних історій, не враховуючи інші, які також були пов’язані з проведенням будівельних робіт та порушенням законодавчих норм (зокрема, перебудування котеджу №41, що розташований на Оболонських Липках і оформлений на сина Валерія Мошенського Сергія). Проте, незважаючи на наявність цих фактів, жодного провадження проти Мошенського відкрито не було.  За інформацією у ЗМІ, відомо також, що Мошенський, на той час депутат Київради, лідер фракції «Блок Литвина»,  і його довірені особи неодноразово застосовували фізичну силу щодо активістів та журналістів. 

Так само силовими методами діють люди Мошенського й у Рівному. Допоки тривали суди, ТОВ «Планета Друк» повністю обгородила орендовану земельну ділянку разом із приватними будівлями Олега Червонюка на ній, чим заблокувала вхід до протирадіаційного сховища на 1000 осіб, яке перебувало на балансі Рівненського льонокомбінату, і у зв’язку з мобілізаційними заходами, відповідно до розпорядження Рівненського міськвиконкому, мало б бути приведене до належного стану.  Однак, за особистою вказівкою директора ТОВ «Планета Друк», уродженки міста Омськ (Росія) Наталії Герасимчук, охорона роками відмовлялася пропустити працівників Льонокомбінату  до їхніх приміщень. Текстильникам неодноразово навіть доводилося викликати міліцію, і це зафіксовано у відповідних документах. Однак доступу все одно не отримали.

Варто зазначити, що суд першої інстанції ухвалив завідомо неправомірне рішення на користь ТОВ «Планета Друк», навіть попри те, що представники Рівнеради в суді визнали позовні вимоги Олега Червонюка і те, що його землю віддали в оренду іншій структурі протиправно. Тож після рішення Апеляційного суду, котрим було скасоване таке безглузде рішення, представники Льонокомбінату звернулися до Вищої кваліфікаційної ради суддів, Вищої ради юстиції та Генеральної прокуратури України з проханням перевірити правомірність рішення, ухваленого суддею Рівненського міського суду Наталією Кучиною. А також притягнути її до відповідальності відповідно до законодавства. 

Втім, на цьому судова тяганина не завершилася, справа пішла на нове коло, спочатку до Вищого адміністративного суду, а далі – по судах господарських, так само аж до Вищого господарського суду України. Зрештою, 15 лютого 2017 року ухвалою Вищого господарського суду України залишено в силі рішення Господарського суду Рівненської області від 19.09.2016 р. та Рівненського апеляційного господарського суду від 14.11.2016 року, якими визнано недійсним договір оренди від 27.12.2011 року, укладений між Рівненською міською радою і ТОВ «Планета Друк».

Здавалося б, ось він – фінал кількарічного параду безглуздя і беззаконня. Аж, виявляється, ні.

На підставі рішення суду Олег Червонюк звертається до  Рівненської міської ради із заявою про поділ земельної ділянки, одноосібно окупованої ТОВ «Планет Друк», для виділення її у користування між ним і фірмою Мошенського. І додає план такого розподілу, на якому і сам Олег Червонюк, і «Планета Друк» отримують рівноцінні ділянки для обслуговування своїх приміщень, розмежовані дорогою загального користування. Натомість, «Планета Друк» подає проект із власним баченням такого розподілу, де власникові Льонокомбінату виділяють мало не півметра території впритул до будівлі, а решта землі, без організації жодних проїздів, необхідних для нормального функціонування підприємства, передається фірмі луганського бізнесмена - суцільним шматком.

План розподілу земельної ділянки, запропонований Олегом Червнюком

Прикметно, що заяву до Рівнеради Олег Червонюк подав ще 28 квітня 2017 року. Тривалий час її не розглядали. І раптом земельна комісія береться розглядати цей проект рішення саме у найважчий для власника Льонокомбінату час, коли він переживає нещодавню  втрату сина.

Попри клопотання юристів підприємства відкласти розгляд рішення, члени земельної комісії не йдуть назустріч і поспішають прийняти рішення, проголосувавши за проект, поданий саме фірмою луганського екс-нардепа. «За» таке рішення, відповідно до протоколу засідання постійної комісії, голосують усі восьмеро присутніх членів. 

План розподілу земельної ділянки, запропонований ТОВ "Планета Друк", підтриманий депутатами

Чому, звідки саме таке бачення розподілу? Ми вирішили запитати у самих депутатів Рівнеради – тих, кого люди обрали представляти інтереси РІВНЯН і РІВНОГО. І ось тут починається шоу, ще цікавіше за кількарічну епопею із судами. Принаймні, судовий розгляд – правовий цивілізований процес, хай навіть відносно, хай навіть у такій країні, як наша.

Натомість, члени постійної комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування Рівненської міської ради виявилися не готовими відповідати за своє рішення. У більшості стався раптовий напад амнезії, у декого - невмотивованої агресії, а ще хтось просто зник. Найчастіше депутати намагалися перенаправити журналістів до оргвідділу Рівнеради, мовляв, там усе знають і пам’ятають. Однак - злукавили. Адже регламентом не передбачене поіменне голосування і відповідна фіксація у протоколі під час засідань комісій.

Втім, судіть самі. Нижче подаємо дослівні відповіді членів земельної комісії Рівнеради на питання «Як і чому Ви голосували за питання про розподіл земельної ділянки між Олегом Червонюком і ТОВ «Планета Друк», отримані під диктофонний запис:

Людмила Туровська, фракція «БПП «Солідарність», Генеральний директор «Компанії «Експерт-Рівне», голова комісії:

-  Ви можете взяти безпосередньо виписку протоколу у нашій міській раді, в оргвідділі.

Володимир Попик, народився 30 жовтня 1973 року. Фракція ВО «Батьківщина». Тимчасово не працює:

– В організаційному відділі у Стригунової є витяг, хто як голосував. Зараз я вам точно не скажу, як я проголосував, тому що не пам’ятаю. Розглядалося близько вісімдесяти питань, тому важко зорієнтуватися. Потрібно піднімати папери і дивитися.

Святослав Стельмащук, Партія «Громадський контроль», начальник управління контролю за використанням і охороною земель Державної інспекції сільського господарства в Рівненській області:

- Я не памятаю, як я голосував. Перевірю документи і повідомлю свою позицію пізніше. 

(Однак пізніше Святослав Стельмащук просто перестав відповідати на дзвінки наших журналістів.)

Юрій Сухий, партія «УКРОП». Тимчасово не працює.

Додзвонитися до депутата від «УКРОПу» Юрія Сухого не вдалося. За словами його дружини, теж депутатки, Ольги Криж, її чоловік перебуває у відрядженні, а тому, мовляв, не може говорити по телефону.

Юрій Мітін, фракція ВО «Батьківщина», безпартійний, пенсіонер:

Я не можу пригадати…

- Ви не можете пригадати, як ви голосували?

- Ну я ж не записую… Ви думаєте що… Я думаю, що… мені здається, що позитивно… Да вам не можна слова сказати, ви ж оце візьмете, перекрутите…Я не пам’ятаю, правду вам говорю. Я тільки все відмічаю, як голосував. Багато дуже питань, і думаєте що, це все можна запам’ятати? Мені здається, що начебто позитивно. 

- Тобто – позитивно, за яку зі сторін?

- Я не пригадую, треба мені подивитися, не ловіть мене на слові, будь ласка, я сказав, що я зайнятий. 

Роман Петролюк, ВО «Свобода», директор з маркетингу ПП «Денара-Плюс»:

- Я по телефону коментарі не даю. Приходьте на комісію. Буде комісія на наступному тижні.

- Ви можете просто сказати, яка була ваша позиція? Як ви проголосували і чому?

- Вся комісія одноголосно проголосувала проти.

- Проти кого?

- Проти - кого?

- Проти кого або проти чого? Тобто ви ж знаєте, як там стояло питання, яке ви розглядали, і чому ви проголосували проти?

- Я ж вам кажу, треба щоб ви підійшли, підемо разом в оргвідділ, візьмемо протокол засідання і все чітко буде, не по пам’яті, а чітко буде. Як сформульовано було проект рішення і як всі голосували.

- Ну а зараз ви не можете сказати, чому ваша позиція була саме така?

- Яка моя позиція?

- Ви проголосували проти.

- Проти чого я проголосував?

- Ну так я ж у вас питаю. Чого ж ви у мене питаєте, проти чого ви проголосували?

- У мене була комісія із 60 питань. Ви мені зараз кажете: «Ви проголосували «проти». А я запитую, проти чого?

- Питання було про розподіл земельної ділянки між Червонюком О.К. і ТОВ «Планета Друк». Відповідно, було два плани розподілу. Тобто питання розглядалося або на користь Червонюка, або на користь «Планети Друк».

- Не пам’ятаю, треба підняти протокол і подивитись рішення. 

- Тобто ви теж не пам’ятаєте, да?

- Що означає: я теж не пам’ятаю?  Я вам повторюю…

- Всі члени комісії чомусь не пам’ятають, як вони голосували за це питання.

- Я вам дав рекомендацію, ви її можете послухати або ні. Наступне засідання комісії буде на наступному тижні, прийдіть на комісію, візьмемо в оргвідділі всі матеріали і фахово поспілкуємося.

Анатолій Чугуєвець, фракція «Блок Петра Порошенка «Солідарність», директор МПК «Текстильник», капелан церкви ЄХБ «Благодать» (Зауважимо, що суто християнської терпимості чи бодай витримки панові Анатолію, попри його поважний сан, гостро забракло. Цілком стандартне запитання журналіста про його депутатську позицію і її обґрунтування Анатолій Чугуєвець потрактував як… тиск на нього. Залишається тільки здогадуватися про справжні причини несподіваної реакції – авт.):

– Не всі депутати проголосували «за». Запитайтеся в Олега Червонюка більше про мою позицію. А потім будете мені задавати питання. Як проголосував я? Візьміть роздруківку в організаційному відділі, хто як проголосував, і дізнайтесь. Я не зобов’язаний голосувати так, як хоче Олег Червонюк, чи як хоче «Планета Друк» (хоча ви не знаєте, як я проголосував). Такими діями Олег Червонюк діє зовсім неправильно. Більше мого голосу він не побачить. Такими методами з Чугуєвцем він працювати не буде. Я на сесії обов’язково проголосую проти, хоча на комісії було інше. (Тут депутат і капелан Чугуєвець одночасно впав ще в один гріх, окрім гніву,  адже протокол комісії хоча і не вказує результатів поіменно, однак свідчить, що усі восьмеро присутніх членів проголосували за проект «Планети Друк». Тож, про яке «інше» йдеться – відомо лише Господу, – авт.) Він тепер здобув противника. Я знаю амбіції цієї людини, але з Чугуєвцем він не повинен так балакати. Я не скажу вам, як я проголосував на комісії, але на сесії проголосую проти Олега Червонюка. Мене не обходить те, що в організаційному відділі не кажуть, хто і як голосував поіменно. Там є керівник – Стригунова Людмила, з нею і балакайте.

Я вам не зобов’язаний обгрунтовувати, чому в моїй особі Олег Червонюк здобув противника. Людина застосовує пресу, щоб десь надавити на якогось депутата – такого не буде. Я не той депутат, на якого надавить Олег Червонюк. Він з прихильника навпаки отримає протибічну сторону.

Є такі депутати, що утрималися, а є ті, що проголосували «за». (Знову – симптом колективної амнезії чи банальне введення в оману? – авт.) Там стояло питання, щоб виділити землю «Планеті Друк». Підіть в оргвідділ і питайте, хто там утримався. На першій комісії були ваші представники. В мене навіть була розмова з Олегом Червонюком. Про це питання він дізнався від мене. Олег Червонюк міг подзвонити і перед комісією. Я вам не зобов’язаний казати, хто і як голосував.

Традиційно не з’явився на засіданні постійної комісії горезвісний «радикал» Василь Немеш. А ось найліпша пам’ять виявилася у директора рівненського пивзаводу. Вочевидь, він єдиний із членів земельної комісії, хто не боїться і не соромиться відповідати за своє рішення.

Мар’ян Года, фракція «Об’єднання «Самопоміч», директор ЗАТ «Рівень»:

- В принципі там думки такі розпливчасті були, там всі прийняли одноголосно, щоб по тій ділянці… ну воно так виглядало, що ніби підтримати цю «Планету Друк».

- Чому так?

- Ну тому що до цього приміщення, яке за межами земельної ділянки, є доступ з усієї території, яку має Червонюк.

- Тобто всі члени комісії вивчили це питання досконало і прийняли таке рішення?

- Я думаю, що досконало, на засіданні був юрист «Планети Друк». Логіка ніби проста. Кожен власник нерухомості повинен мати доступ до своєї нерухомості.

- А юриста від Льонокомбінату не було?

- Ні, не було.

- А може, тому що не було юриста від Червонюка, вашу думку таким чином схилив юрист «Планети Друк»?

- Це вже було друге засідання, на першому засіданні ще якось виглядало непереконливо, але начальник управління земельних відносин продемонстрував ілюстративні матеріали, так воно ніби виглядає, що цю позицію, з якої виходить «Планета Друк», треба було задовільнити. Я взагалі дотримуюся іншого. Чому ці два власника не можуть між собою розібратися? Там дивна якась ситуація.

(Тут Мар’ян Адамович цілком правий, ситуація справді дивна. Але питання лише до однієї сторони – ТОВ «Планета Друк», котра самовільно обгородила територію разом із будівлею Олега Червонюка і роками не допускає законного власника до його майна.)

Тим часом сам Олег Червонюк цю ситуацію прокоментував так:

- Якщо в Рівному немає української влади, котра працювала б на свою громаду, а не на сепаратистів, то час задуматися про те, чи потрібне тоді Рівному українське виробництво. Я думаю, що не можна лишатися у такому місті, це небезпечно для підприємства, для колективу. Тому зараз шукаю куди перевезти виробництво – в інше місто чи взагалі в іншу країну.

Остаточне рішення у питанні розподілу земельної ділянки між Олегом Червонюком і ТОВ «Планета Друк» прийме сесія Рівнеради вже 10 серпня 2017 року. А тим часом питання – чи є у Рівному влада і чия вона – піднімається не вперше і поки залишається відкритим. Тож далі буде. 

Коментарі

Пані Туровська попродавала пів міста потрібним людям за безцінь, це знає вся міська рада і всі депутати...про що мова панове? Ганьба!

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.