Африканська волонтерка на Рівненщині розповіла про пітонів на обід та камерунських чоловіків

  • СУСПІЛЬСТВО
Срд, 07/19/2017 - 14:01

Холодильник для неї це розкіш, а пообідати пітоном – звичне діло. Волонтерка з Африки, яка прибула на Рівненщину вчити школярів англійської, розповіла про свої враження про Україну.

Впродовж трьох тижнів волонтерка «Go global» пробуде в Дубровиці задля того, аби покращити рівень англійської місцевих школярів. Камерунку Сидоні Манка Тіма поселили у місцевої вчительки. Дівчина вперше за межами рідного континенту. Хоча у програмі «Go global» участь беруть сотні волонтерів з різних країн, в Україну дівчина їхала з острахом – зізнається, боялася, що тут расизм.

- Я дуже нервувалася, коли вирушала. Хвилювалася, як мене тут сприймуть. Коли ж прибула на місце - мені сказали: «Розслабся і будь собою. Роби, що хочеш і як хочеш. Почувайся як вдома», - розповідає волонтерка Сидоні Манка Тіма.

За словами дівчини, умови для проживання, які їй запропонувала місцева вчителька, за камерунськими мірками – шикарні.

- Електроенергія в Камеруні надзвичайно дорога. Якщо у вашій квартирі стільки електроприладів - пральна машина, холодильник, кавоварка тощо, тобто якщо ви все це в Камеруні маєте, – то ви казково багаті, - говорить Сидоні.

У Дубровиці дівчина вперше в житті бачить диван-трансформер, який розкладається у ліжко.

Дивує дівчину і той факт, що будинки у Дубровиці мають жахливий вигляд зовні, а всередині - прекрасні.

- Це важко збагнути. І я раджу вам цінувати, що маєте. Всі кажуть, що ви бідні, але ви багаті, - зауважує волонтерка.

Після двох тижнів перебування у Дубровиці місцевий вчитель історії показує Сидоні клондайк.

Чоловік намагається пояснити, що на цих «місячних» полях працює вся місцева молодь. Іноземна волонтерка дивується побаченому:

- Вони це використовують для зведення будинків? Пісок копають?

Та згодом дівчині роз’яснюють, що це історія не про пісок, а про бурштин.  Розповідають, що тут кожен чоловік розуміє, що він повинен збудувати житло і заробити для сім’ї. Навіть педагоги, за словами вчителя-екскурсовода, і ті копають. Окремі взагалі кидають школу і йдуть сюди, бо тут за день можна заробити більше, ніж за місяць вчителювання. Тут люди думають, що не забезпечити сім’ю – це більша ганьба, ніж скоїти щось незаконне. Та разом з тим, тут не прийнято демонструвати, як тобі пощастило на нелегальному клондайку. Живи тихо.

- Про багатія в Камеруні ви одразу зрозумієте – це заможна людина. Він тільки зайде в кімнату - і вже навіть з його одягу видно, що це забезпечена людина. А ще він не усміхатиметься. Його усмішка – дуже дорога, - зауважує Сидоні.

Волонтерку дивує, що на Рівненщині чоловіки запросто бавляться із дітлахами, дівчина зізнається, що для неї це взагалі відкриття.

- У Камеруні рідко побачиш чоловіка, який несе дитину на руках або навіть у візку везе. Чоловіки просто не люблять того робити. Це справа жінки. Оце ми маємо в себе міняти. З вас брати приклад. Бо тут дивовижні чоловіки. Такі прості, охочі поспілкуватися, веселі, щирі. Африканська ж ментальність така: чоловік - вища істота, бог родини. Діти можуть тільки виконувати його вказівки, а не бавитися,  - розповідає камерунка.

За два тижні спілкування з місцевими школярами африканка розповіла їм чимало. Та й в англійській попрактикувала. Захопливі історії про те, як камерунці полюють на змій, малі жителі Рівненщини слухають із відкритими ротами. Цього разу африканська волонтерка пітонячого м’яса не привезла. І традиційний одяг вдома лишила. Не знала, як українці його сприймуть. Тепер знає: бути собою тут дуже просто. І обіцяє дітям більше екзотики наступного її літа в Україні.

За матеріалами «Вікна-новини».

Коментарі

Не усе так погано з камерунськими чоловіками, якщо чоловік відпустив її волонтером на інший континент

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.