Позов за позов: нові факти про незаконно встановлений паркан у Рівному

  • СУСПІЛЬСТВО
Чтв, 07/13/2017 - 15:49

Паркан на вулиці Кавказька, 9, що у Рівному, звели незаконно. До таких висновків дійшла тимчасова контрольна комісія щодо вивчення питання законності будівельних робіт, встановлення огорожі та законності використання земельних ділянок. Попри обіцянки всіляко сприяти роботі комісії, власники паркану не тільки не надали жодних правовстановлюючих документів, а й не забезпечили можливість провести перевірку державній архітектурно-будівельній інспекції, почали переробляти документи і навіть встигли подати до суду на управління архітектури та містобудування.

Цей будівельний скандал розгорівся у Рівному наприкінці травня. Без жодних дозвільних документів невідомі спробували почати розбудову будинку, що по вулиці Кавказька, 9, стверджують міські депутати. Щоправда, робітники встигли тільки встановити дерев’яний паркан, який згодом зруйнували представники Національного корпусу. Власники будівлі, біля якої була встановлена незаконна огорожа, запевняють: нічого лихого не замислювали. Хотіли начебто тільки привести до ладу фасад будинку. Щоб з’ясувати всі обставини, рівненські депутати зібрали засідання тимчасової контрольної комісії.

на фото Олена Мельниченко (radiotrek.rv.ua)

- Ми в межах існуючої забудови здійснюємо реконструкцію, поверховість збільшувати не будемо, як і заявлено в декларації. Тому й містобудівних умов ми не отримували. Вже є декларація про початок будівельних робіт, але приступимо до виконання після того, як пройдемо всі відповідні перевірки, отримаємо всі висновки. Наскільки мені відомо, це буде внутрішнє часткове перепланування цього приміщення, зіб’ємо плитку, поштукатуримо, утеплимо будівлю, замінимо вікна та двері. Зрізання дерев, добудови та надбудови, відповідно до тієї декларації, не буде. А огорожу встановлювали відповідно до розробленого робочого проекту і паспорту упорядження об’єкту. Спеціалісти, які заявлені в декларації, вказали, де має бути встановлений паркан, і робітники, відповідно до всіх цих вимог, його встановили, - продовжує стверджувати Олена Мельниченко, юрист і представниця нинішніх орендарів будівлі на Кавказькій, 9.

Як вдалося з’ясувати під час засідання тимчасової комісії, дозвільний документ «Містобудівні умови та обмеження» власники будівлі отримати в управлінні архітектури все ж намагалися. Проте отримали відмову, через що подали на управління архітектури до суду.

- Від ТОВ «Рівне РЕГІОН-АГРО ПЛЮС» подано дві позовні заяви до суду щодо оскарження нашого рішення про відмову видачі містобудівних умов та обмежень і зобов’язання архітектури видати містобудівні умови та обмеження на реконструкцію даної адмінбудівлі під офісну будівлю із надбудовою на вулиці Кавказька, 9. Справа зараз перебуває в суді, - повідомив представник архітектури Василь Мельник.

За словами голови тимчасової комісії Святослава Стельмащука, обіцянки представниці власників будівлі сприяти розібратися у ситуації, що склалася, лишилися обіцянками. Тож депутати самі вишукували всі необхідні документи і встановили, що у власників майна відсутні належно оформлені документи на землю.

- Відповідно до реєстру речових прав, земельна ділянка, яку обгородили парканом, перебуває в оренді у двох осіб - у ТОВ «Рівне РЕГІОН-АГРО ПЛЮС», яке було зареєстровано у 2016 році, та Кокіль Наталії. Цікаво, що після першого засідання тимчасової комісії, на якій встановили, що будівля знаходиться у власності Кравчук Наталії, майно поділили і підвал «перекинули» на ТОВ «Рівне РЕГІОН-АГРО ПЛЮС». Тобто нібито вони є власниками майна та користувачами земельної ділянки. Але ми виявили ще один цікавий факт: ні в управлінні земельних відносин, ні в архіві Держгеокадастру немає жодних договорів щодо оренди землі, які стосувалися б ТОВ «Рівне РЕГІОН-АГРО ПЛЮС». Документів взагалі немає ніяких. Де взявся той договір, як його зареєстрували - у нас разом із управлінням земельних відносин виникають питання, - розповідає Святослав Стельмащук.

На попередньому засіданні комісія направила звернення до ДАБІ з проханням провести позапланову перевірку за адресою: Кавказька, 9. Однак досі цього зробити не вдалося. А тим часом власники будівлі 9 червня подали і навіть встигли зареєструвати нову декларацію про реконструкцію існуючої будівлі. Цікаво, що 10 червня  набирав чинності новий закон 1817-VIII про вдосконалення містобудівної діяльності (замість п'яти категорій складності усі будівництва розподілятимуть за трьома типами наслідків, тобто тепер звести собі дачу стало простіше, а от великі забудовники уже не зможуть економити на якості та безпеці).

- Перевірка була призначена на 6 липня, але власники не з’явилися. Їх запросили повторно. Тож поки перевірку не провели, висновки щодо законності реєстрації декларації та щодо даних, зазначених у декларації, зробити не можна. Попередньо в декларації, яка є, зазначено, що проектна документація розроблена Національним університетом водного господарства та природокористування під керівництвом Людмили Борисівни Сой. Але згодом ми отримали лист від Людмили Борисівни, де вона зазначає, що жодного відношення до цього будівництва не має. На даному етапі ми направили лист проектувальнику - НУВГП стосовно того, чи розроблялася ними проектна документація, чи призначався авторський нагляд та головний інженер проекту. Станом на сьогодні - інформація відсутня.

В той же час до управління надійшло повідомлення про зміну даних в зареєстрованій декларації, де вони вже зазначають про технічну помилку. За новими даними, авторський нагляд здійснює вже не Людмила Сой, а Редьков Валерій Миколайович, - роз’яснює представник ДАБІ.

Змусити власників будівлі пройти перевірку державна архітектурно-будівельна інспекція не може, мовляв, вони ж не правоохоронні органи. Запросили на перевірку - і чекають.

- Дійсно, 5 липня було отримано лист про проведення перевірки 6 липня, але згідно з наказом ТОВ «Рівне РЕГІОН-АГРО ПЛЮС» їх представник із 6 по 27 липня перебуває у відрядженні в місті Чернівці. Тому неможливо було забезпечити його явку. Власне, як і Кравчук Наталії, яка знаходиться за межами Рівненської області, - роз’яснює представниця власників будівлі на Кавказькій, 9 Олена Мельниченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:У Рівному черговий будівельний скандал, або «Ліон – 2» під вікнами ОДА

Обговоривши ситуацію, члени тимчасової комісії вирішили рекомендувати сесії міської ради визнати, що влаштування паркану по вулиці Кавказька,9 відбулося з порушенням вимог законодавства, оскільки жоден із власників об’єктів нерухомого майна не має належно оформлених документів на земельну ділянку. Міські обранці пропонують також управлінню земельних відносин спільно із оргвідділом виконкому Рівнеради від імені Рівненської міської ради звернутися із позовом до суду щодо скасування державної реєстрації речового права оренди земельної ділянки площею 1838 метрів квадратних по вулиці Кавказька, 9 як такої, яка зареєстрована з порушенням вимог земельного законодавства при реєстрації речового права відносно ТОВ «Рівне РЕГІОН-АГРО ПЛЮС». А ще звернутися з позовом щодо зобов’язання нових власників посвідчити право користування ділянкою у встановленому законодавством порядку. Підтримали члени комісії і пропозицію провести поділ земельної ділянки і відділити дерева та зелені насадження, щоб більше ніколи не було питання, що хтось їх колись зріже або та ділянка буде забудована. Звітуючи на черговій сесії Рівнеради, депутати пропонуватимуть колегам заборонити для управління ЖКГ видачу дозволів на вирізку дерев та зелених насаджень будь-яким фізичним та юридичним особам по вулиці Кавказькій, 9. А ще зобов’язати це управління демонтувати паркан, оскільки паркан перебуває на ділянці, що знаходиться у власності міської ради, а в землекористувачів відсутні належно оформлені документи на цю земельну ділянку.

За попередніми даними, чергова сесія Рівненської міської ради має відбутися вже 27 липня. Тоді й стане відома доля паркану та зелених насаджень за адресою Кавказька, 9. 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.