«Сонячних» дітей навчатимуть професій у Рівному

  • СУСПІЛЬСТВО
Чтв, 05/18/2017 - 14:36

Більшість людей із синдромом Дауна після досягнення повноліття не мають можливості заробляти самі на себе. Таким людям доводиться існувати тільки на «подачку» від держави – пенсію. А донедавна сонячних дітлахів після спецсадочків відправляли у спеціальні інтернати, оскільки таку малечу вважали «не здібною до навчання». За словами представників громадської організації «Асоціація батьків дітей з особливими потребами», після таких спецшкіл маловірогідно, що дитина матиме шанс поступити до якогось професійно-технічного навчального закладу. Тим більше, що далеко не кожне ПТУ може запросити на навчання дитину із синдромом Дауна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному з’явиться особлива школа для особливих дітей

Взагалі в Україні діє тільки одна спецшкола профорієнтації і знаходиться вона у столиці. Рівненські активісти взялися виправляти ситуацію і вирішили подібний заклад створити у Рівному. Аби зібрати необхідну суму для реалізації задуму, влаштовували благодійні вечори, аукціони, шукали меценатів. Попри те, що неоплаченими лишається ще чимало рахунків, школу профорієнтації «BabySun» (вул.Млинівська,15) відкриють як і планували - у неділю, 21 травня. 

- Щороку тільки у Рівненській області народжується приблизно 22-25 діток із синдромом Дауна. По Україні ця цифра сягає 450. Синдром Дауна - це генетична аномалія, де в 21 парі хромосом є зайва хромосома, - розповідає мама «сонячної» дівчинки Наталія. -  Раніше я взагалі нічого не знала про цих дітлахів. Моїй донечці діагноз поставили тільки через півроку після народження. Дотепер пам’ятаю ті відчуття: біль, переживання, тривога. Але з часом все минулося. Такі дітки дуже добрі, чуйні, полюбляють танцювати, готувати, дивитися мультики. Зараз моїй донечці дуже подобається куховарити. Вона відвідує гурток кулінарії. Такі дітки просто потребують трішки більше уваги, ніж діточки загального розвитку. Але вони можуть приносити користь суспільству, працювати, заробляти собі на життя. Для цього їх потрібно тільки навчити. Тому поява цієї школи у Рівному дуже важлива для нас.

За задумом організаторів, у рівненському навчальному центрі профорієнтації діти займатимуться із вчителями-реабілітологами та іншими спеціалістами. Діти старшої вікової категорії зможуть навчитися прибирати, готувати, робити ксерокопії, ламінувати. Заняття в закладі будуть відбуватися щоденно. За словами голови Асоціації батьків інвалідів Оксани Титечко, у навчальному центрі профорієнтації буде кілька кімнат зі спецобладнанням, де дітки зможуть навчатися  - формувати навички письма, лічити, читати та малювати. Будуть і кімнати, в яких вони зможуть розвиватися фізично, наприклад, танцювати.

- Наша організація існує з 2002 року, але до цього часу ми навіть не мали свого приміщення. З року в рік шукали нові, домовлялися про оренду. На щастя, є на світі хороші люди, які допомагали нам. В основному це представники релігійних громад. А нещодавно нам назустріч пішла міська влада – виділили величезне приміщення. Звісно, воно потребувало капітального ремонту, на який уже витратили чимало коштів. Але головне те, що  наші дітки, яких наразі 80, матимуть свій куточок, - говорить Оксана.

Поки ремонтники закінчують усі роботи, представники асоціації шукають кошти для того, щоб заплатити робітникам. Влаштовують благодійні акції, концерти, аукціони. До подібного концерту, що відбувся 17 травня, приєднався і український гурт «МЕРІ». Прикро, що із державного бюджету на створення такої школи поки не виділили ні копійки.

Навіть вчителі працюватимуть на волонтерських засадах. А утримання закладу лягає повністю на плечі батьків.

- Ми в певній мірі, мабуть, тягар для можновладців. Якби тихо сиділи, нікого не чіпали, то й взагалі було б добре, - говорить голова Асоціації батьків інвалідів.
Навчання у «BabySun» буде здійснюватися за наступними напрямками: 

- Робота в офісі – діти будуть вчитися зустрічати гостей. Їх навчатимуть користуватися таким приладдям, як ламінатор, принтер, ноутбук, брошурувальною машиною, різаком та іншим. 

- Робота в кафе. Тут діти будуть обслуговувати гостей, здійснювати сервірування столу, прийматимуть замовлення.

- Кухня. Сонячні діти зможуть навчитися мити та витирати посуд, готувати різні страви, користуватися блендером, міксером, кавоваркою та іншим приладдям.

- Побутово-господарські роботи. Учні зможуть навчитися використовувати пральну машину, пилосос, сушарку. А ще на території школи є вітрина магазину, де учні будуть освоювати, виставляти та класифікувати товар.

Урочиста церемонія відкриття школи розпочнеться о 12 годині. Батьки «сонячних» діток запрошують усіх бажаючих відвідати новий заклад. Обіцяють, що буде цікаво і весело. 

Ті, хто бажає долучитися до хорошої справи, можуть перерахувати кошти за реквізитами:

Отримувач:   Майдан Володимир Антонович
Рахунок:       5168757280153604
Банк:             «ПРИВАТБАНК»

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.