Що варто знати рівнянам про безвізовий режим з Євросоюзом?

  • СУСПІЛЬСТВО
Чтв, 05/18/2017 - 09:54

Вчора у Страсбурзі була підписана угода про надання Україні безвізового режиму з Європейським союзом. Вже з 11 червня українські громадяни зможуть відвідувати країни ЄС без візових документів, лише за наявності біометричного закордонного паспорта.

Багатьох рівнян цікавить, як на практиці діятиме безвіз, які країни можна відвідувати і що потрібно мати при собі для виїзду за кордон по-новому. Про нововведення розповіла головна спеціалістка із зв‘язків з громадськістю та ЗМІ Державної міграційної служби України в Рівненській області Валентина Іванюк.

Які країни відкривають для нас безвіз?

Йдеться про 30 країн: всі держави-члени ЄС, за винятком Британії та Ірландії, а також чотири шенгенські держави за межами Союзу: Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн.

Британія та Ірландія свого часу, під час вступу до ЄС, залишили за собою право на самостійну візову політику, тому від початку було відомо, що на них безвіз не поширюватиметься. Натомість «шенгенська четвірка» за межами ЄС зобов’язалася застосовувати прикордонні правила, ухвалені в Брюсселі – жодних додаткових переговорів з Швейцарією чи Норвегією не знадобиться.

Зверніть увагу: ми домовилися про безвізовий режим не «з Шенгеном», а з Євросоюзом.

Це означає, що Болгарія, Румунія, Хорватія та Кіпр, які не входять до Шенгенської зони, від 11 червня також пускатимуть українців без віз.

Повний перелік тридцятки є таким: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Окрім згаданої "тридцятки", безвізовими стануть також європейські невеликі держави (від Монако до Ватикану).

Які документи необхідно оформити для подорожі?

Для подорожування необхідно мати паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Закордонні паспорти, які громадяни виготовили без електронного носія та термін дії яких не закінчився можуть ними користуватися і з настанням безвізу. Єдиною умовою буде звернення до консульської установи та  отримання візи. Для громадян, котрі оформили закордонний документ з електронним носієм (біометричний паспорт) та які подорожуватимуть з туристичною метою, візу оформлювати не потрібно. Законодавство дозволяє мати два закордонних документи, отож громадяни можуть виготовити другий діючий біометричний закордонний паспорт.

Безвіз дає можливість заїжджати до ЄС багато разів. Головне – не перевищити норму 90 днів в межах 180-денного періоду.

Для тих, хто сумнівається, чи не перевищив він цю норму, на сайті Єврокомісії є спеціальна форма – так званий "шенгенський калькулятор". В мережі також нескладно знайти калькулятори зі зручнішим інтерфейсом, зокрема, оформлені українською мовою. Щоби лишитися в Євросоюзі на довший період, вам потрібна "довга" національна віза (приміром, робоча чи студентська) або посвідка на проживання.

До слова, після завершення візи та маючи на руках чинний біометричний паспорт, ви можете лишитися в ЄС ще на 90 днів, коли робота чи навчання завершується – перебування за національною візою не враховується у правилі 90/180.

Ті громадяни, котрі в`уїжджатимуть до ЄС без візи, не мають права на оплачувану роботу. Це правило стосується і сезонної роботи, яка вкладається у дозволені 90 днів перебування в Шенгені. Інакше – перетворитеся на порушника міграційного законодавства.

Важливий момент: бізнес-поїздки і відрядження, за які платить український роботодавець, не вважаються "роботою в ЄС" і є законним приводом для безвізових поїздок.

Також ви маєте повне право поїхати до ЄС, щоби домовитися про працевлаштування. А далі – повертаєтеся до України, отримуєте робочу візу і їдете легально працювати.

Як довести на кордоні, що ви чесний подорожуючий?

При перетині кордону за біометричним паспортом треба буди готовим: 1) пояснити та обґрунтувати мету візиту; 2) довести фінансову спроможність. 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.