Відсуджений Рівнерадою дитячий садок «завис у повітрі»

  • СУСПІЛЬСТВО
Птн, 05/12/2017 - 09:41

Захаращене незавершене будівництво на вулиці Євгена Коновальця,16, яке в жовтні 2016 року місто відсудило у попереднього власника, ні охороняти, ні добудувати поки не можуть. Бо недобудова «зависла у повітрі».

На засідання бюджетної комісії Рівненської міської ради прийшли жителі наближених до недобудови багатоповерхівок. Люди просять міських управлінців виділити кошти на проведення експертизи недобудови. А ще, зауважують, що на цій небезпечній території частенько граються дітлахи. Тож, аби ніхто не постраждав, просять виділити кошти ще й на виставлення охорони. 

Взагалі, про добудову цього дошкільного закладу ще в минулому році заявляв міський голова Володимир Хомко. На підтримку цієї ініціативи виступав і голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко. Обумовили, що всі необхідні роботи будуть вестися за кошти із державного фонду регіонального розвитку. Та поки на обговореннях справа зупинилася. Бо коштів не виділили ні на виготовлення проектно-кошторисної документації, ні на проведення експертизи цього об’єкту. З’ясувалося, що цієї будівлі й досі немає на балансі жодного з управлінь.

- На даний момент створена комісія, яка буде проводити звірку результатів аудиту, який був проведений на момент приватизації, та нинішнього стану об’єкту, відповідно до проведеної експертної оцінки, щоб виявити, є збитки чи немає. Існує певний порядок повернення у комунальну власність майна, яке було приватизоване, тому ми повинні його дотримуватися. Комісія лише має розпочати роботу, а скільки часу працюватиме – невідомо. Після цього буде визначено балансоутримувача. Це процедура, яку обійти не можна. Тобто офіційно його у нас нема, - роз’яснює юрист управління комунальної власності.

Тож поки гроші вирішили не виділяти. Не рекомендуватиме бюджетна комісія і виділення коштів на встановлення охорони цієї будівлі. За словами міських обранців, поки це не доцільно.

- Щоб забезпечити цілодобову охорону цього об’єкту до кінця року, треба трохи більше 117 тисяч гривень. Насправді ця недобудова небезпечна. Тому, щоб там нічого не трапилося, пропоную ці кошти таки виділити, - почав голова комісії Олег Карпяк.  

Однак члени комісії пропозицію не підтримали, мовляв, для того щоб стежити за громадським порядком в місті, маємо поліцію, і охороняти кожен об’єкт місто не може. А щоб на небезпеку не наражалися діти, то порекомендували батькам стежити за своїми чадами ретельніше.

 - Загрози, що цю будівлю хтось обкраде, немає. Єдина загроза в тому, що маємо не зовсім хороші конструкції, де збираються різні асоціальні елементи. Тож від того, що там спатиме охоронець - ситуація не покращиться. Треба, щоб батьки просто не пускали туди дітей, а поліція перевіряла алкоголіків та наркоманів. От і все, - заявив член комісії Сергій Васильчук.

До слова, незавершене будівництво дитсадка по вулиці Коновальця було продане у 2007 році за результатами конкурсу. Придбав його навчальний заклад – Міжнародний економіко-гуманітарний університет. Відповідно до умов конкурсу і договору купівлі-продажу, цей садочок мав бути добудований під навчальний корпус. Згодом відповідно до рішення Рівненської міської ради були внесені зміни щодо умов використання цього недобудованого об’єкта. Зокрема, депутати передбачили, що його добудують для використання в якості приватного дошкільного закладу. Та, на жаль, за всі ці роки покупець, тобто МЕГУ, так і не спромігся виконати умови договору купівлі-продажу. Тому Рівнерада звернулася до суду для розірвання цього договору в зв’язку з невиконанням його умов. Судове розслідування тривало досить довго, та в жовтні 2016 року Вищий господарський суд України поставив крапку в цій справі – розірвав договір купівлі-продажу і зобов’язав покупця повернути це незакінчене будівництво до комунальної власності міста.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.