Землю на рівненському Пагорбі Слави АТОвці були готові навіть викупити через аукціон

  • СУСПІЛЬСТВО
Суб, 01/21/2017 - 12:56

У четвер, 19 січня, відбулося засідання робочої комісії з вивчення питання щодо надання земельної ділянки на вулиці Київській учасникам антитерористичної операції. Примітно, що комісія засідала вперше і востаннє. АТОвці, заради того, щоб отримати саме цю ділянку, навіть Товариство з обмеженою відповідальністю створили. Нібито для того, аби через цю фірму захищати права та інтереси своїх побратимів. Хоча поки із 4500 учасників антитерористичної операції, які проживають на Рівненщині, «захищати» взялися тільки 64 сім’ї. Чому така вибірковість і чиї інтереси насправді представляє ТОВ «Спілка ветеранів АТО Рівненщини», намагалися розібратися наші журналісти.

Нагадаємо, на одну із сесій Рівнеради представники ГО «Обласна ветеранська спілка воїнів АТО Рівненщини» попросили у депутатів виділити їм під забудову земельну ділянку на вулиці Київська. Йшлося саме про ту земельну ділянку, за яку із рейдерами боролися місцеві активісти. Тоді міський голова Рівного доручив створити депутатам комісію і внести пропозиції від кожної фракції. Після того як депутати врешті визначилися зі складом комісії та обрали голову, 19 січня відбулося її перше і останнє засідання.  Крім депутатів, до складу комісії увійшли і представники АТОвців, і громадські активісти. Намагалися передусім з’ясувати: можна будувати на цій землі чи ні.

- На сьогодні є державний акт на право постійного користування цією ділянкою КП «Рівненський міський трест зеленого господарства». На частину цієї земельної ділянки претендують представники ТОВ «Спілка ветеранів АТО Рівненщини». Власне, від цього підприємства до Рівненської міської ради надійшла заява про надання землі під будівництво багатоповерхівки. Та в подальшому проект рішення був відкликаний тим самим депутатом, який його подавав. Пізніше надійшла ще одна заява від цього ж товариства з обмеженою відповідальністю. Але землю просили уже під будівництво та обслуговування пансіонату, - розповідає голова комісії депутат Рівнеради Святослав Стельмащук. – Взагалі, ідея землеустрою полягає в тому, щоб зберегти  баланс між житловою, промисловою забудовами та рекреаційною зоною. Адже важливо не тільки працювати, а й відпочивати. Проект скверу «Дружба» був затверджений ще у 80-х роках, коли будували меморіал, і зведення багатоповерхівки там не передбачено. 

Проте так не вважають представники фірми АТОвців. На їх переконання, збудувавши посеред парку пансіон, цільового призначення землі не змінюють. Мовляв, таке будівництво теж можна назвати реконструкцією парку. Склалося враження, що їм взагалі байдуже, що з 2014 року за цю землю рівняни боролися із рейдерами, які теж намагалися на цій землі збудувати багатоповерхівку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Активісти розкрили схеми незаконного будівництва у Рівному

- П'ятого грудня 2016 року від ТОВ «Спілка ветеранів АТО Рівненщини» на ім’я міського голови було направлено клопотання щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою для будівництва та обслуговування будинку тимчасового проживання (пансіонату) із вбудованим профілакторієм і госпіталем загального типу. Відповідно до відповіді - роз’яснення управління містобудування та архітектури Рівненської міської ради, таке функціональне використання цієї земельної ділянки можливе, - зауважує Олег Конончук, представник ГО «Обласна ветеранська спілка учасників АТО Рівненщини».

 Цікаво, що відповідно до клопотання пансіонат, який збираються будувати АТОвці, розрахований на тимчасове проживання 64 сімей. Куди збираються заселити решту воїнів АТО, і чому саме ці 64 сім’ї можуть отримати нове житло, представники ветеранської спілки не зуміли пояснити. І чому обрали саме цю ділянку під забудову, теж відповідають не чітко:

- Бо ніхто нічого не пропонує. Ми зверталися. Активісти кажуть: «Давайте ми вам щось колись знайдемо». Коли і що ви знайдете? А це місце ми самі обрали, - каже представник АТОвців Валентин Пахолюк.

Попри те, що голова комісії кілька разів наголосив на тому, що забудовувати ділянку не можна і краще обрати іншу земельну ділянку для реалізації задуманого чи взяти участь в інших програмах забезпечення житлом учасників антитерористичної операції, АТОвці продовжували стояти на своєму. Навіть згоджувалися на участь в аукціоні, хоча на це необхідні чималі кошти. Кажуть, у справі забезпечення житлом АТОвців не довіряють нікому. А щодо того, чи є у них кошти на це, додають:

- Підемо з шапкою і зберемо гроші, - заявив Валентин Пахолюк.

- Я інженер-будівельник. Якщо ви виділите землю десь далеко від центральних магістралей, то прекрасно розумієте, що більша частина за будівництво піде на оплату прокладання центральних магістралей. В даному випадку сам парк не втрачає свого значення, - доповнює учасник АТО Олег Конончук. - Ми зараз говоримо про піклування про учасників АТО. На сьогоднішній день 100 тисяч, які я завоював на фронті, пішло на оплату квартир. При пенсії з інвалідності 2400 грн. я плачу за квартиру 4000. Давайте, але щось близьке до комунікації!

До слова, на останній сесії Рівнеради виступали представники громадських організацій, які теж захищають інтереси бійців АТО. Активісти залишили депутатам звернення за підписом голів 14 громадських організацій з проханням не допустити незаконного будівництва в рекреаційній зоні Пагорба Слави.

- Ми як громадські активісти захищаємо цю земельну ділянку починаючи з 2014 року. За планом визначено, що там не можна будувати житлові будинки і фірма, яка почала це робити незаконно, всілякими способами шукає можливість, як цей свій проект закінчити. В місті є достатньо земельних ділянок, вільних від забудови, чи наданих в оренду, де нічого не будується, які можна запропонувати учасникам АТО та іншим категоріям громадян, які потребують житло, - зауважує член комісії, громадський активіст Святослав Клічук.

Після нетривалих обговорень комісія вирішила рекомендувати сесії Рівнеради заборонити надання будь-яким фізичним та юридичним особам земельні ділянки у приватну власність або в користування на території монументу Слави (площа 21,89 га), а ще накласти десятирічний мораторій  на будівництво капітальних споруд на цих землях. Ще на прохання АТОвців у Рівнеради проситимуть інформацію про вільні земельні ділянки, а в Кабміні - грошей на будівництво житла для учасників АТО.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.