Хворій дівчині з Рівненщини Хосе Карерас нічого не обіцяв - лише зробив комплімент

  • СУСПІЛЬСТВО
Срд, 01/11/2017 - 16:01

Несподівана поява Хоче Карераса в житті 15-річної дубенчанки Катерини Юзвяк обернулася для дівчини бідою. У випуску ТСН від 16 грудня 2016 року йшлося про те, що легендарний іспанський тенор пообіцяв допомогти хворій на лейкемію дівчині вилікуватися в Іспанії. Мовляв, співак сам колись подолав страшну недугу і наразі, завершуючи співочу кар’єру, планує присвятити себе боротьбі з раком. Це тенор нібито особисто пообіцяв хворій дівчинці з Рівненщини, в палату якої потрапив, відвідуючи діток в онкогематологічному відділенні клініки «Охматдит» в Києві.

Що ж тут скажеш, справа благородна і вкрай необхідна. Сюжет центрального телеканалу  зворушив багатьох, набравши в Ютубі більше 3820 переглядів. Адже самотужки зібрати на операцію дитини 150 тисяч євро не під силу жодній пересічній українській родині. Тому зраділи такій пропозиції і в родині Катерини Юзвяк. Дівчина вже понад рік бореться із хворобою – ще у кінці 2015-го їй діагностували лімфобластичний лейкоз (онкологічне захворювання крові), але пройшовши курс тривалого лікування, через рік дитина знову потрапила до лікарні. На початку грудня минулого року стався рецидив, і лікарі повідомили, що нині потрібна термінова трансплантація кісткового мозку.

- Лікарі сказали нам, що часу обмаль – після рецидиву на проведення трансплантації кісткового мозку є всього лише місяць, - розповідає мама Катерини Валентина Юзвяк. – А такі великі гроші – 150 тисяч євро - для нас зібрати просто нереально. Ми вже підключили всі ресурси – ставили скриньки у нас в Дубно, в магазинах, різних закладах, в міській раді, збирали гроші за допомогою соцмереж. Міська рада, до речі, теж допомогла нам досить значною сумою – виділили на операцію 100 тисяч гривень. А тут звалився як сніг на голову цей Карерас…

Самотужки, за допомогою друзів, волонтерів та міської влади рідного міста, родині Катерини вдалося зібрати 30 тисяч євро. Цієї суми вистачило лише на оплату донора в Італії, де дівчині мають зробити операцію. Оскільки пересадку кісткового мозку треба робити негайно, а в Україні цього виду трансплантації не роблять, із шести італійських клінік допомогти дубенчанці відгукнулась лише одна, в місті Турин. Випадок Катерини не з простих – дівчині лише 21 січня цього року виповнюється 16 років, після хіміотерапії вона набрала вагу і лікарі ще не визначилися, за якою схемою проводити лікування, як для дитини чи для дорослого пацієнта. Тож попереду ще чимало випробувань, а головне – час спливає і гроші потрібні терміново. Проте саме після відвідування клініки Хосе Карерасом, а точніше, після сюжету ТСН, усі надходження коштів різко припинилися.  

За словами Валентини Юзвяк, співак відвідував клініку, в якій лежить Катерина, і попросив завідувачку відділення зайти в палату дівчини. Вона вважається важкою пацієнткою, але легендарному тенору дозволили зайти на кілька хвилин до дубенчанки у супроводі телекамер.

- Він подивився на неї і сказав, що Катерина має гарні очі. Він вже знав, що ми маємо їхати в Італію на лікування і, як нам переклали його слова, пожартував, що за такі гарні очі в Італії її можуть вкрасти. І все. Більше він нічого не обіцяв. Звідки взялися ці журналісти, звідки виплили ці благодійні фонди, я навіть не знаю… Я вже передивилася цей сюжет уздовж і впоперек і знаю його напам’ять, і тепер у мене є чимало питань до цих людей, які попіарились на нашій біді, - говорить Валентина Юзвяк.

За словами мами дівчини, ніякої Ірини Литовченко, співзасновника фонду «Таблеточки», яка в сюжеті ТСН говорить про домовленості з Хосе Карерасом показати Катерину лікарям в Іспанії, а також, можливо, отримати фінансову допомогу від співака, Валентина не знає. Тож планує знайти цю людину і з’ясувати, звідти в неї така інформація.

Нині ж у соцмережах родина Юзвяк вже звернулась до Хосе Карераса з проханням пояснити, яку конкретно допомогу він пообіцяв дівчині і чому досі ніхто з ними не зв’язався з цього приводу.

- Ми знайшли його персональну сторінку у Фейсбуці і написали йому листа. Але, як нам відповіли, співак не має поки що свого фонду допомоги онкохворим, а лише планує створити його по завершенню співочої кар’єри. Будучи ж в Україні із завершальним концертним туром і відвідуючи клініку «Охматдит», Хосе лише пообіцяв допомогти важкохворій дівчині із контактами клінік, які займаються трансплантацією кісткового мозку. І все. Ніякої іншої допомоги він не обіцяв, - пояснює пані Валентина.

У свою чергу Ірина Литовченко, співзасновник міжнародного благодійного фонду «Таблеточки», який захищає інтереси дітей з онкологічними захворюваннями в Україні, а також директор фонду по зв’язках з громадськістю та державними органами, пояснила, що розмова дійсно йшла про можливість показати Катерину іспанським лікарям, але фінансової допомоги хворим дітям Хосе Карерас не надає.

- Ми познайомились з представниками Фонду Хосе Карераса і вони пообіцяли представити наш благодійний фонд іспанським клінікам – нашим потенційним партнерам, де можуть лікуватись українські діти. Тобто нас представили в Іспанії як надійних партнерів. А щодо Катерини Юзвяк, то було прийнято рішення лікувати її в Італії, це доцільніше і зручніше для цієї дитини за обставин її хвороби. На жаль, люди неуважно слухають, Хосе Карерас нікому не обіцяв надати фінансову допомогу, адже його фонд не займається адресною допомогою онкохворим дітям, а лише фінансує дослідження науковців в області нових методик лікування онкологічних захворювань, - коментує Ірина Литовченко.

Також, за її словами, родина Катерини могла не знати про існування Фонду "Таблеточки" через те, що фонд співпрацює безпосередньо з онкогематологічним відділенням клініки, допомагаючи медикаментами та контактами із закордонними клініками, але не надає допомоги на руки.

Що стосується сюжету на каналі «1+1», то до телевізійників вже звертались і мама Катерини Валентина Юзвяк, і Ірина Литовченко. За словам останньої, вони попросили підкоригувати відеосюжет, аби було зрозуміло, що відомий співак пропонував лише консультаційну допомогу. У відповідь їм пообіцяли зробити це.

Валентині ж Юзвяк, яка також звернулась до тележурналістів з проханням спростувати неправдиву інформацію, запропонували лише зняти новий. Вже без Хосе Карераса.  

Якщо бажаєте допомогти хворій дитині, гроші можна надсилати на картковий рахунок Приватбанку: 4149 4978 6124 4277 Юзвяк Валентина Петрівна. Телефон мами - 0992377609, 0938095563.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.