У Рівному рецидивіст загинув на місці злочину - граната розірвалась прямо в руках

  • СУСПІЛЬСТВО
Срд, 01/11/2017 - 14:33

У понеділок 9 січня в магазині, що на вулиці Степана Бандери у Рівному, пролунав вибух. Враховуючи, що в період новорічних святкувань на вулицях міста неодноразово вистрілювали петарди, окремі рівняни ніякого значення цьому не надали. А от сторож АТС, що знаходиться поблизу епіцентру подій, вирішив, що про вибух варто повідомити власника торгової точки. Попри те, що в магазині триває ремонт і, на думку господаря магазину, вибухнути в приміщенні нічого не могло, чоловік на місце все ж приїхав. Він же першим побачив понівечене вибухівкою тіло невідомого чоловіка. З’ясовувати, ким був загиблий і з якою метою пробрався у приміщення, взялися правоохоронці.

Про те, що в підвальному приміщенні рівненської багатоповерхівки, де знаходиться магазин інструментів, щось вибухнуло, у поліцію повідомили о п’ятій годині ранку. Правоохоронці розповідають, що телефонував власник торгової точки. Чоловік був не на жарт переляканий, адже в приміщенні, де пролунав вибух, натрапив на тіло невідомого. Вже до вечора того ж дня правоохоронці з’ясували особу загиблого. Опізнали його і рідні.  За словами начальника кримінальної поліції Сергія Волкова, при собі загиблий мав знаряддя для скоєння злочинів: рукавички, маску, засоби для ламання серцевин замків. Тож правоохоронці припустили, що чоловік проник в приміщення з метою грабежу.

- Тіло загиблого було понівечене, пальців, за відбитками яких можна було б встановити особу, не було. Тож одразу взялися перевіряти раніше судимих осіб, схильних до скоєння злочинів, і тих, хто вийшов із місць позбавлення волі за законом Савченко. Обличчя загиблого понівечене не було, тому оперативники зуміли з’ясувати, що загиблий був 26-річним рівнянином, який раніше відбував покарання у місцях позбавлення волі за крадіжки. Востаннє - два роки тому, - розповідає Сергій Волков.

За версією слідства, на злочин чоловік пішов сам. Кажуть, підтверджень тому, що рівнянин того ранку мав спільників – немає.

- Магазин знаходиться в підвальному приміщенні, тож вікна низько над землею. Зловмисник ногою розбив склопакет, відкрив раму, проліз всередину і зачинив за собою вікно. В головному приміщені магазину триває ремонт, підсобні приміщення були закриті. Ймовірно, злодій припустив, що весь товар знаходиться саме в цих приміщеннях. Що сталося далі, з’ясують експерти, бо не зовсім зрозуміло, чи то зловмисник хотів кинути гранату і сам зірвав чіку, чи ненароком зачепив її своїми знаряддями. Та вона спрацювала і розірвалася в руках у чоловіка, на рівні черевної порожнини. Ймовірніше за все, це граната РГД5. Такі використовують в зоні АТО. Загиблий у війську не служив, тож ймовірно достеменно не знав, як поводитися із цим вибухонебезпечним предметом. Власне, це й призвело до таких от плачевних наслідків, - розповідає Сергій Волков.

Правоохоронці переконані, що вибухівку в приміщення магазину приніс сам зловмисник. Очевидно для того, щоб при потребі мати чим оборонятися. Кажуть, це раніше вибухи гранати на території України було надзвичайною подією, а в світлі нинішніх подій, у кримінальному світі придбати вибухівку взагалі не проблема.   

- На даний час дуже багато зброї надходить із зони АТО. Її передають ті, хто служив і навіть волонтери. Це далеко не перший випадок підриву гранати за останній час на Рівненщині. Взагалі, вибухонебезпечних предметів тепер як лимонів на базарі. Тож рівнянину не було проблемою знайти гранату, - резюмує правоохоронець.

Цікаво, що в минулому році у цьому магазині (продають інструменти для ремонту та будівництва) вже фіксували крадіжку, однак тоді зловмисника так і не знайшли.

Експерти з’ясовують також, чи був загиблий на момент скоєння злочину в стані алкогольного чи то наркотичного сп’яніння. А також встановлюють, де останнім часом жив рівнянин. Оскільки, ймовірно, у своєму помешканні він міг зберігати зброю.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.