Активісти розкрили схеми незаконного будівництва у Рівному

  • СУСПІЛЬСТВО
Втр, 01/10/2017 - 09:22

На території Рівного чимало незаконних забудов, проти яких активно виступала і виступає громадськість. Активісти ведуть боротьбу ледь не за кожен шматочок незаконно захопленої міської землі. Та тільки-но на день-два послаблюють протистояння, як у Рівному наче гриби виростають багатоповерхівки. А влада, як виявляється, протистояти «будівельним загарбникам» не в силі. Бо ж діяти високопосадовці можуть тільки в межах чинного законодавства, тоді як рейдерам закони не писані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівняни із сокирами захищали парк від рейдерів

Коли у 2014 році, після подій на Майдані, рейдери знахабніли настільки, що взялися будувати багатоповерхівку на Пагорбі Слави, на захист рівненської землі стало ледь не все місто.

- Будівельники на той час встигли тільки обгородити захоплену ділянку парканом. Обурена громадськість міста той паркан прибрала, і забудовник звідти зник. Власне на цьому все й скінчилося. Принаймні для громади. Аж поки у 2016 році секретар Рівнеради Сергій Паладійчук не обмовився, що рейдер судиться за землю. І на той час міська влада встигла програти суд у першій інстанції, - розповідає рівненський активіст Андрій Токарський. – При цьому знаючи про резонанс справи, влада про всі ці перипетії мовчить. А забудовник і далі намагається на Пагорбі Слави узаконити «незавершене будівництво», якого насправді взагалі немає.

Нагадаємо, судовий експерт - Григорій Григорович Марченков, котрий працює у Хмельницькому відділенні Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, у рекреаційній зоні на Пагорбі Слави «знайшов» незавершене будівництво. Попри попередження про кримінальну відповідальність за неправдиві свідчення, цей експерт у суді надав висновки: «споруда загальною площею 71,6 кв.м, що складається з двох приміщень 29,1 та 29,5 кв.м, тамбурів по 3,1 та 6,7 кв.м, і допоміжне приміщення 3,2 кв.м». І на основі цих сфальшованих документів Господарський суд Рівненської області в особі його судді Оксани Андрійчук погодився з аргументами забудовника-правопорушника і визнав частину (майже 72 м кв.) «закинутого зарослого пустиря» (як вказано у судовому рішенні)  на Пагорбі Слави незавершеним будівництвом та надав право власності на нього фірмі-правопорушнику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівненська поліція відкрила справу проти хмельницького експерта, найнятого рейдерами

Фахівці приватного підприємства «Експерт-Рівне-Консалт», яких запросили рівненські активісти, озброївшись інструментами, дослідили територію і теж спробували знайти ту будівлю, яку на Пагорбі Слави «побачив» хмельницький експерт. Та відповідно до їх висновків, в межах земельної ділянки площею 0,083 га №5610100000:01:033:0015, яка знаходиться біля Пагорбу Слави, надземних чи підземних конструкцій, будівель чи споруд комісією експертів не виявлено.

- При цьому забудовник та інвестор все ж продовжують воювати за землю в судах. І судові засідання щодо земельної ділянки  тривають, - розповідає АндрійТокарський. - Та поки через суд земельну ділянку отримати не вдалося, у свою схему рейдери вирішили втягнути кількох учасників АТО.

Перед засіданням сесії  Рівнеради (що відбувалося 24 листопада) стало відомо, що з’явився проект рішення «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення вільної від забудови земельної ділянки в оренду на вул. Київській ТзОВ «Обласна ветеранська спілка учасників АТО Рівненщини».

- Цікаво, що відповідно до проекту, землю просили не для громадської організації, не для фізичної особи, а для юридичної особи. І це без будь-яких конкурсів. Просто звернулися, мовляв, дайте нам, будь ласка, ось конкретно цю земельну ділянку, - обурюється Андрій Токарський.

На засідання сесії Рівнеради навіть прийшло кілька учасників АТО, які запевняли, що окрім цієї земельної ділянки під забудову їм ніякої допомоги не потрібно. Мовляв, будинок збудують власним коштом. Заявляли, що це однозначно вирішить «квартирне» питання для тих, хто захищає рідну землю. При цьому виділення земель в будь-якому іншому кутку міста їх проблем нібито не вирішить. Тоді, аби «з’ясувати » ситуацію, депутати навіть комісію створили. Очолив її депутат Олександр Нестерук, котрий і подавав проект рішення про виділення земельної ділянки АТОвцям на Пагорбі Слави.  Але коли тема вкотре набула резонансу, депутат проект рішення відкликав, а АТОвці почали вимагати «компетентнішого голову комісії». Аби їх вимоги виконали, навіть сесію Рівнеради заблокували. Після кількох перестановок комісію очолив голова фракції «Громадський контроль» Святослав Стельмащук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутат Рівнеради "заглибився" і відкликав проект про забудову парку

- Коли ми почали досліджувати, «звідки ростуть ноги» і хто ж до цього всього  причетний, то у властивостях документів знайшли таке ім’я та прізвище: Олексій Лисюк. Цю ж особу журналісти згадували у своїх розслідуваннях як причетну до кількох побудов у Рівному. Наприклад, «Набережний квартал», «Ріверсайд», «Шоколад». Всі ці забудовники однаково заходили на рівненську землю. Спершу вони створювали кооперативи із власників житла. Тобто людина, яка хоче придбати житло, стає автоматично членом кооперативу. Будинок будується незаконно. І вже тоді забудовник, вірніше, кооператив вимагає узаконити їх будівництво, яке відбувається з порушеннями. Найцікавіше те, що вже від серпня цього року були створені кооперативи, які називаються Рівне-Київська 1, Рівне-Київська 2, Рівне-Київська 4, а співзасновником яких є саме оцей Олексій Лисюк. Тобто рейдери вже готувалися, щоб розпочинати будівництво  багатоповерхового будинку на Пагорбі Слави. На превеликий жаль, до цього всього бізнесові структури втягують учасників АТО. Зрозуміло, що їх мотивують чи квартирами, чи коштами. Кажуть, їм обіцяють видати 5 квартир у цій незаконній забудові. Але, зважаючи на ту кількість учасників АТО, яка є в Рівному, 5 квартир – не вирішать проблеми. А те, що міську землю загарбають через незаконні схеми – створює прецеденти, які будуть повторюватися. Здається, хлопці не до кінця розуміють, що відбувається і на що їх спрямовує той забудовник, - резюмує Андрій Токарський.

Військовий медик Юрій Поліщук, який тривалий час працював у зоні АТО, зауважує, що люди, які повернулися з війни, мають право вимагати від держави виконання її зобов’язань. Але не варто робити це всупереч закону.

- За рахунок того, що не було налагоджено ефективного діалогу між владою і учасниками війни, ситуацією скористалися певні бізнес-структури. Ми розуміємо проблему учасників АТО, ми готові їм допомагати, я думаю, що громада міста повинна теж стати на сторону наших захисників. На жаль, практично в кожному регіоні нашої країни учасників АТО намагаються втягнути в якісь свої інтереси. Та ми повинні стати цьому на заваді, - запевняє Юрій Поліщук.

Таку ж позицію висловили кілька десятків рівненських волонтерів та ветеранів АТО. Вони на останньому засіданні сесії міської ради звернулися до секретаря Рівнеради Сергія Паладійчука з вимогою припинити порушення законодавства. Адже особи, які вимагали вирішити житлове питання за рахунок забудови Пагорбу Слави, спровокували створення спецкомісії щодо забудови рекреаційної зони міста. АТОвці заявили, що «процес виділення землі під забудову житла учасникам АТО повинен відбутись в площині закону, а саме будівництво житла повинно відбутись не в рекреаційній зоні».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: АТОвці написали в Рівнераду звернення проти забудови Пагорбу Слави

«Вважаємо та переконані, що пан Пахолюк свідомо підбурює людей, прикриваючись інтересами учасників АТО, намагається будь-якими діями та не даючи при цьому жодних гарантій учасникам АТО, домогтися незаконного будівництва на Пагорбі Слави, тобто домогтися захоплення земельної ділянки в інтересах забудовника», - йдеться у зверненні АТОвців. 

Чи захищена земля на Пагорбі Слави?

У 2012 році в листопаді, на сесії Рівнеради було прийнято рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у постійне користування комунальному підприємству «Рівненський міський трест зеленого господарства». У переліку в п.8 йдеться: «Передати КП «Рівненському міському тресту зелене господарство» у постійне користування земельну ділянку загальною площею 218,921 тисяч метрів квадратних». Тобто майже 22 гектари для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення. І основний момент, який конкретизує, конкретно під яке цільове призначення виділена передана земельна ділянка, -  «для обслуговування, капітального ремонту, реконструкції скверу «Дружба».

Проект скверу «Дружба» був затверджений ще у 80-х роках, коли будували меморіал. Там зведення багатоповерхівки не передбачено. Тож у правовій державі можна було б із впевненістю сказати, що ця ділянка захищена на 100%. Та в Україні такі документи гарантій не дають ніяких. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівняни не здадуть парку рейдерам

Коментарі

Підвісити за яйц@ отих забудовників

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.