У Рівному закордонний паспорт можна буде виготовити у ЦНАПі

  • СУСПІЛЬСТВО
Пон, 01/09/2017 - 14:40

Протягом минулого року Урядом України було прийнято ряд актів на спрощення процедури отримання громадянами адміністративних послуг. Стосується це і оформлення біометричних паспортних документів. 29 грудня минулого року набула чинності постанова, згідно з якою внесені зміни до порядку оформлення паспорту для виїзду за кордон.

Невдовзі рівняни зможуть оформлювати документ для виїзду закордон не лише в управлінні Державної міграційної служби на вулиці 16 липня, а й в Центрі надання адміністративних послуг, що поблизу Рівненської облради.

– Рівненський ЦНАП придбав необхідне обладнання для прийому громадян з оформлення паспорта і після підключення зв’язків каналу зможе приймати тих, хто виготовлятиме закордонний паспорт. Паспорт видаватиметься у формі книжечки, в середині міститиме безконтактний електронний носій. До безконтактного електронного носія вносяться персональні дані громадянина, а також відцифровані обличчя, підпис та відбитки пальців, – розповіла заступник начальника управління Державної міграційної служби у Рівненській області Ольга Паламарюк.

Паспорт для виїзду за кордон оформлюється з 16 років строком на 10 років за особистим зверненням самого заявника. До 16 років звернення відбувається від імені когось з батьків та самої особи. Документи, які передбачено подавати при оформленні паспорта більш звужені, ніж були раніше. Наразі паспорт для особи, яка досягла 16 років оформлюється на підставі паспорта громадянина Україна та паспорта для виїзду за кордон, який підлягає обміну. Паспорт для особи, яка не досягла 16 років оформляється на підставі свідоцтва про народження. Дітям до 16 років окрім свідоцтва або паспорта обов’язкова присутність мами або тата.

Окрім цього, згідно постанови, розширили правила для дітей, батьки яких знаходяться за кордоном. Раніше оформлення паспорта для цих дітей здійснювалося лише за присутності когось з батьків. Теперішніми змінами передбачено, що подачу документів роблять лише батьки, а отримати готовий паспорт дитина вже зможе з уповноваженою особою, якій батько чи мати доручили отримати цей паспорт.

Отримання готового паспорту здійснюється лише в тому місці, де людина подавала документи. Оформлюють паспорти протягом 20 робочих днів. В закордонних дипломатичних установах оформлення паспорта сягає 3 місяці. Це пов’язано з тим, що паспорт оформлюється на поліграфкомбінаті в Києві і дипломатичною поштою відправляється до закордонних дипломатичних установ.

На сьогоднішній день вартість оформлення закордонного паспорта не змінилася. В звичайному режимі паспорт коштує 557 грн, а в терміновому режимі – 810 грн. В ЦНАПі виготовити паспорт коштуватиме так само.

Коментарі

А коли саме закордонний паспорт можна буде виготовити у ЦНАПі? Наразі це надзвичайно актуальне питання для рівнян!

Додати новий коментар

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.