Новорічні дерева Рівненщини чекають на перших покупців (ФОТО)

  • СУСПІЛЬСТВО
Чтв, 12/08/2016 - 15:27

З першим подихом зими, що супроводжується пухнастим снігом, в переважної більшості рівнян з’являється передноворічний настрій. Люди помалу починають готуватися до Нового року та Різдвяних свят, вибираючи подарунки рідним та шукаючи атрибути, що зможуть створити справді святкову атмосферу. Невід’ємною особливістю зимових свят є вибір новорічного дерева – символа Нового року. Вже незабаром на ринках та у магазинах з’являться ялинки та сосни. Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства показало процес вирощення новорічних дерев, провівши для представників ЗМІ екскурсію плантаціями Млинівського лісгоспу.

Цікаво, що державне підприємство «Млинівський лісгосп» – найменше лісове господарство Рівненщини. Його площа становить всього 16,5 тис га. Саме тут, на індивідуальному лісовому розсаднику в Дублянському лісництві вирощують новорічні дерева. Це дворічні сіянці, які вже весною будуть перенесені на плантації новорічних ялинок і посаджені для подальшого вирощування. Спеціалісти розповіли про особливості зростання новорічних ялинок.

– Спочатку ми заготували шишки, завезли їх у Львів для переробки. Шишка нагрівається, розкривається і з неї вилітають насінини з крильцями. Потім ці насінини очищуються від крилець, сортують від поганого насіння. В подальшому якісне насіння висівається в спеціальні розсадники. В середньому за шість років виростає новорічна ялинка. За деревом потрібно постійно доглядати, вносити певні гербіциди, добрива і слідкувати за ним. Вирощення ялинки від насінини до готового деревця – це в першу чергу клопітка праця людей, які цим займаються, – розповів директор ДП «Млинівський лісгосп» Борис Курицький.

Лісівники зазначають, що всі легальні новорічні дерева маркуються спеціальними стрічками. Це дозволить майбутнім покупцям дізнатися всю інформацію про дерево. Походження ялинки можна розпізнати в інтернеті, на сайті http://www.ukrforest.com/check. Тут можна знайти відомості, в якому лісгоспі ця ялинка була зрізана і коли поступила в реалізацію.

– Ми купуємо самоклеючі стрічки, вони прості в користуванні, їх не можна два рази зняти і переклеїти. Люди повинні розуміти, що на ялинці має бути ця наклейка, яка свідчитиме про легальність дерева. На сайті можна знайти інформацію про лісгосп та лісництво. Стрічки наперед вже забиті в базі, – додають лісівники.

Окрім цього, передбачені заходи по охороні новорічних ялинок у передноворічний і післяноворічний період. Створені рейдові групи, які проводитимуть заходи по недопущенню і виявленню лісопорушників. За одну зрубану ялинку в діаметрі до 10 см штраф складає від 85 до 200 грн.

На ДП «Млинівський лісгосп» цьогоріч заготовили до продажу 44 тисячі новорічних ялинок. Практично в кожному урочищі лісгоспу знаходяться плантації новорічних ялинок. Коли дерева зрізають, висаджуються нові плантації.

– Вже поступово починають надходити перші пропозиції про купівлю новорічних дерев. Один покупець має бажання купити близько 500 ялинок. Плануємо, що після Дня Святого Миколая проводитиметься масова реалізація. Ялинці потрібно рости 5-6 років, щоб її зріст сягнув 1 метра, що дозволить її зрубати. Роздрібна ціна ялини у нас стартує від 55 грн. Оптова ціна коливається в межах 40-45 грн. Раніше багато млинівської ялини їхало в Крим, південні, східні регіони. Останнім часом новорічні дерева з Рівненщини купують в сусідніх регіонах – Луцьку, Львові, Тернополі та Києві, – говорить директор ДП «Млинівський лісгосп» Борис Курицький.

Цікаво, що після окупації Криму і Донбасу попит на ялинки з Рівненщини дещо впав, адже підприємці з тих регіонів були одним з найбільших секторів покупців. Для прикладу, раніше в області реалізовували 20-30 тисяч дерев, а зараз – 12-15 тисяч.

– В Рівненській області знаходиться 150 га плантацій новорічних ялинок, де зростає близько 870 тисяч придатних до реалізації дерев. Ліміт по області – 90 тисяч ялинок для реалізації. В останні роки ми реалізуємо 12-15 тисяч ялинок. Коли ялинка росте на полі сама – їй завдають шкоди бур’яни, шкідники. А в лісгоспі проводяться догляди, немає захрущаленості та атаки шкідників. Тому навіть по кольору вона буде відрізнятись. Наша ялинка буде зеленіша по стандарту, а та – жовтувата. В кожному з районів Рівненщині є плантації ялинок, сосонок та ялиць, – розповів начальник Рівненського обласного відділу лісового і мисливського господарства Олег Ткач.

Середня ціна новорічних дерев в області не змінилася з минулим роком і становить 60 грн. Ціна залежить від метражу ялинки. Метрове деревце коштує 50-55 грн, оптом вийде трошки дешевше. Найвищі ялинки можуть досягати 18-25 м. Ціна ялинки від сосни особливо не відрізняється. При цьому ялинки менше реалізуються, ніж сосонки. Для прикладу, деякі споживачі більше купують сосну, тому що вона менше скидає хвою і довше може стояти в оселях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ліси Рівненщини: про рак сосни, сусідів з помпами та відпочинок без пожеж. Част.1

Ліси Рівненщини: про рак сосни, сусідів з помпами та відпочинок без пожеж. Част.2

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.