Рівненський аеропорт представив «антикризовий план»

  • СУСПІЛЬСТВО
Чтв, 11/03/2016 - 17:55

Міжнародний аеропорт «Рівне», який ще рік тому обслуговував лише приватні літаки, тепер вийшов на масштабні чартерні рейси. Спершу до Туреччини, згодом і до Єгипту. Без проблем, щоправда, не обійшлося. Однак, на летовищі кажуть, усе можна виправити, були б гроші. А коштів — катма. Все тому, що гроші, які вдалося заробити підприємству в останні місяці, окрім зарплати та поточних рахунків, доводиться віддавати, як застарілі борги.

— Рівненська обласна рада має у своєму підпорядкуванні більше ста комунальних закладів, один з них — Міжнародний аеропорт «Рівне». Як кажуть в народі: «Мати однаково любить усіх своїх дітей, але найбільше шкодує дитину, яка хворіє». Так само й з нашим аеропортом. Облрада доручила керівництву летовища розробити антикризовий план виходу зі скруті. Ситуація насправді критична, адже аеропорт нині має величезні борги. Загалом підприємство винне понад 12 мільйонів гривень. Але останні кілька місяців свідчать про те, що в рівненського летовища є все-таки потенціал та перспектива розвитку. А завдяки тим рейсам, які нині курсують до Єгипту, а донедавна і до Туреччини, аеропорт тримається на плану, вчасно виплачується заробітна плата та, навіть, частково повертаються борги. Зі свого боку, обласна рада звичайно буде підтримувати підприємство, оскільки нині найголовніше — це погасити борги, аби розблокувати рахунки, тоді б аеропорт зміг заробляти гроші, — розповів голова Рівненської обласної ради Микола Драганчук.

Також він зазначив, що керівництво летовища та представники облради представили план розвитку міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну. Також рівненська делегація намагалась домовитися про списання або ж реструктуризацію боргу аеропорту. Однак урядовець дав негативну відповідь. Відтак, облрада має взяти на себе ліквідацію заборгованості. Микола Драганчук також повідомив, що попередні перемовини між обласними обранцями вже велися та планується передбачити відповідну суму у бюджеті на наступний рік.

— У нас вже було бажання фінансово підтримати аеропорт, але за дев’ять місяців бюджет перевиконали лише на три відсотки, тому доведеться чекати до наступного року. Після цього можна буде говорити про польоти не лише в Туреччину, Єгипет та Польщу, а й в Іспанію, Болгарію, Німеччину, Чехію, Італію і, навіть, в Індію, — з оптимізмом зазначив керівник депутатського корпусу.

За словами директора Міжнародного аеропорту «Рівне» Ігоря Насинюка, для поступового виведення летовища із скрутного фінансового стану то його подальший ефективний розвиток, необхідно не лише розрахуватися з боргами, а й здійснити низку заходів, як-то модернізація підприємства тощо, які сприятимуть поетапному виходу з кризи.

— Нам нині потрібно провести реконструкцію швів на злітній смузі, капітально відремонтувати руліжну доріжку. На відновлення останньої, до речі, а також на заміну світлосигнальної системи вже готується проектно-кошторисна документація. Це дасть змогу приймати низькомоторні літаки. Також, звичайно ж, потрібно купувати техніку. Це, для прикладу, установка повітряного запуску двигуна, тягач, вишка для обливання літаків про обледеніння та інше, — розповів Ігор Насинюк.

Усе це, каже керівник летовища, передбачене умовами міжнародних регулярних пасажирських перевезень. Оскільки більшість авіакомпаній світу використовує зазвичай низькомоторні повітряні судна, модернізація гарантує збільшення авіарейсів. Вже за кілька років аеропорт може заробляти у рік щонайменше 40 мільйонів гривень. І це цілком реальна сума, впевнений Ігор Насинюк.

— З липня ми відправили до турецької Анталії 1 тисячу 300 туристів. З Рівного літали жителі усіх сусідніх областей. Люди приїжджають автомобілями в аеропорт, залишають свої транспортні засоби на паркові, яка охороняється та летять. От напередодні від нас летіли туристи зі Львова, при тому, що там є свій державний аеропорт. Окрім того, велика кількість туристів з західної України нині бажають відпочивати у Болгарії, а авіаперельоти туди лише з того ж Львова, тому зараз працюємо й у цьому ж напрямку, аби скласти конкуренцію львів’янам. Якщо вдасться, то наступного року з Рівного повітряні судна доставлятимуть відпочиваючих також і на Шрі Ланку та Гоа, — поділився планами керівник летовища.

Також в аеропорту вірять, що зможуть долучитися й до регулярних пасажирських перевезень всередині країни. Зокрема, планується, що з Рівного можна буде літаком дістатися до Одеси, Дніпра та Харкова. Сподівання рівненські авіатори покладають і на вантажні перевезення, а у мріях — створення транспортно-логістичного комплексу поряд з аеропортом. На підприємстві впевнені, що Рівне могло б стати, так би мовити, перевалочною базою сучасного «Шовкового шляху» між Європою та Східними країнами, зважаючи на цінову політику аеропорту.

— Якби нам вдалося збільшити пасажиропотік та стабільно його втримувати, можна було б відкрити тут кафе чи ресторан, пункт обміну валюти, магазини типу «Duty Free», організувати службу таксі. Також ми могли б облаштувати ангар для літаків, у якому б проводили універсальний сервіс суден. Такі заходи щороку приносили б прибуток у понад півмільйона гривень. Більше того, з часом аеропорт можна перетворити не лише на аеровокзал, а й місце проведення навчально-розважальних заходів, як-то фестивалі та змагання з авіа- та ракетомоделювання, запуску повітряних зміїв та, навіть, куль, катання на них та легкомоторних літаках та планерах. Звичайно, це все мрії і їх у нас чимало. Але сподіваємось, що з часом їх втілюватимемо в життя, — зазначив Ігор Насинюк.

У всьому світі аеропорти називають воротами в майбутнє, розповідають на рівненському летовищі. Адже вони насичують життя регіону, його бізнес. Відтак, чимало аеропортів у невеликих містах отримують дотації від держави на оновлення матеріально-технічної бази. Так, зокрема, міська влада Любліна цьогоріч допомогла місцевому аеропорту більш, ніж 4 мільйонами євро. Рівненські ж авіатори сподіваються хоча б на підтримку у розрахунку з боргами. Після цього, кажуть, зможуть розвинути підприємство, аби воно стало достойним конкурентом вітчизняним аеропортам.

Коментарі

Просто перестаньте вимивати гроші на власні потреби.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.