Рівненська поліція відкрила справу проти хмельницького експерта, найнятого рейдерами

  • СУСПІЛЬСТВО
Птн, 10/28/2016 - 11:15

Рівненська поліція відкрила кримінальне провадження щодо експерта Хмельницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Григорія Марченкова, котрий побачив «незавершене будівництво» на Пагорбі слави у Рівному.

Нагадаємо, рейдер-забудовник – фірма «Офіс-дизайн» (дочірня структура групи компаній, пов'язаних із "Набережним кварталом") позивається до Рівненської міської ради за право власності на самовільно збудований об’єкт, який начебто звела у парку на Пагорбі слави. У першій інстанції суддя Господарського суду Рівненської області Оксана Андрійчук таки задовольнила вимоги позивача, спираючись на  висновок хмельницького експерта, за яким вказана споруда начебто справді існує. Попри те, що територія, на яку претендує рейдер, є рекреаційною зоною.

В судовому рішенні зазначено:

«Згідно з висновком експерта за результатами проведення судових земельно-технічної та будівельно-технічної експертиз № 2055/16-26 від 08.09.2016 року зроблені такі висновки:

Самочинно збудований об`єкт нерухомого майна (вул. Київська,87, м. Рівне) загальною площею 71,6 кв.м. знаходиться на земельній ділянці площею 830 кв.м. на вул. Київській в м. Рівне (в районі меморіалу Слави), що перебувала у користуванні позивача згідно з договором оренди від 14.04.2008 року... Архітектурно-планувальні та конструктивні рішення самочинно збудованого об`єкту нерухомого майна (вул. Київська,87, м. Рівне) загальною площею 71,6 кв.м. відповідають нормативним документам».

Водночас, жодного об’єкту незавершеного будівництва на вказаній території, звісно, немає. У цьому може переконатися будь-хто на власні очі, як це зробили, зокрема, й учасники толоки «Зелений суботник».

Це фото з квадракоптера Павла Алексеєвича. Червоним виділене те саме «незавершене будівництво», про наявність якого хмельницький експерт Григорій Марченков свідчив у суді.

Також цей факт де-юре підтвердила розширена незалежна експертиза, проведена на замовлення учасників громадського руху «Захистимо Рівне».

При цьому, відомо, що експерт у своїх висновках керувався не лише підробною технічною документацією, наданою посадовими особами фірми «Офіс-дизайн», а й особисто перебував на місці огляду і на власні очі бачив, що жодного будівництва на вказаній ділянці  чи навіть поблизу неї немає. Тому висновок судової земельно-технічної і будівельно-технічної експертизи, зроблений Григорієм Марченковим, завідомо неправдивий. А це підпадає під ознаки злочину, передбаченого статтею 384 Кримінального кодексу – завідомо неправдивий висновок експерта в суді.

Такий злочин карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. Із відповідною заявою про злочин учасники руху «Захистимо Рівне» звернулися до поліції та до Генеральної прокуратури України. Наразі прокурорської відповіді ще немає, а поліція тим часом уже відкрила і розслідує кримінальне провадження за статтею 384 Кримінального кодексу України.

Сам експерт, Григорій Марченков, телефоном запевнив, що поки нічого про кримінальне провадження проти себе не чув. Не зміг він відповісти також на питання яким чином у висновку вказав про наявність будови, бачачи, що її насправді немає.

- Я не пам’ятаю, про що йдеться, про яку справу (судове засідання відбулося менше місяця тому – авт.). Раз я давав висновок, то я відповідаю за нього, - зауважив експерт.

Небайдужі рівняни обіцяють тримати справу на контролі, доки усі винні не будуть покарані за законом.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.