Рівнянам пропонують відмовитися від субсидій

  • СУСПІЛЬСТВО
Птн, 10/28/2016 - 10:02

Ось і розпочався опалювальний сезон 2016/2017 років. Переважна частина рівнян з побоюваннями очікує появи в своїх скриньках перших платіжок за тепло, сподіваючись зменшити витрати на тепло з допомогою субсидії.

На сьогодні житлові субсидії є дієвим механізмом підтримки населення в умовах реформування тарифної системи, через які відбувається реальне зниження витрат домогосподарств на оплату житлово-комунальних послуг. Житлова субсидія надається тим громадянам, сукупна сума витрат яких на оплату ЖКП значно перевищує визначений відсоток щомісячного доходу сім’ї.

– Наразі субсидію отримують 155 тисяч родин в області. Зараз проводиться робота щодо автоматичного призначення субсидії тим громадянам, які отримували її раніше. Департамент соціального захисту очікує, що до кінця поточного року звернеться ще близько 80 тисяч родин на оформлення субсидії, – розповіла головний спеціаліст відділу соціальних виплат департаменту соцзахисту населення Рівненської ОДА Тетяна Дойничко.

Що ж до міста Рівне, то минулого опалювального сезону в обласному центрі субсидію отримували більше половини домогосподарств міста. Цього року спеціалісти прогнозують ще більшу кількість звернень. Наплив людей очікують вже в листопаді, коли прийдуть перші платіжки за тепло.

– Зараз доходи для субсидій беруться за минулий, 2015 рік. З вересня знову вийшли нові зміни і доповнення, де по іншому рахуються доходи. Найбільша субсидія, яку ми призначали за минулий рік у Рівному – 11 300 грн. Тобто за сім’ю держава платить 11 тисяч в місяць. Ця сім’я не є багатодітною, просто в будинку прописано 2-3 покоління, – розповіла начальник управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому Віра Мельник.

Проте, є інший варіант зекономити. В державі реалізується програма підтримки енергозбереження шляхом кредитування населення по заходах із енергоефективності. Згідно діючих програм, фізичним особам надають можливість в кредит придбати енергоефективне обладнання та матеріали, вартість яких частково відшкодовується позичальнику.

З обласного бюджету здійснюється відшкодування на придбання котлів, енергозберігаючих матеріалів та обладнання. На виконання заходів програми у поточному році в обласному бюджеті передбачено 3 мільйони гривень. Подібне відшкодування також надається з міського бюджету.

Зокрема, на сьогоднішні у Рівному вже було взято 24 «теплих» кредити. За ці кошти були утеплені будинки та доставлена автоматика на існуючі прилади обліку теплоенергії. Ці заходи в майбутньому дозволять людям заощаджувати.

– Якщо взяти типову багатоповерхівку Рівного і привести її до вимог сучасних європейських стандартів, то вона в середньому скоротить споживання тепла на 60-70%. Це без застосування будь-яких новітніх стандартів, просто утепливши і відремонтувавши. В середньому люди, які платять за тепло по лічильнику, споживають приблизно на 50% менше, ніж люди, які платять за тепло без лічильника. Очікується, що до жовтня 2018 року буде заборонено в житлі споживати тепло без лічильників. Це не є засіб для підвищення ефективності споживання енергії, але це є необхідною умовою для цього. В нас виділяється кілька мільйонів гривень на енергоефективність і кілька сотень мільйонів на субсидії. Це нонсенс, адже має бути навпаки. Виділяти сотні мільйонів гривень на підтримку існуючого стану, коли ми фактично гріємо повітря  в нашому місті – це, м’яко кажучи, не дуже добра ідея, – впевнений голова ради ММГО «Екоклуб» Андрій Мартинюк.

Поки кількість субсидій продовжує зростати, громадські активісти б’ють на сполох. Зокрема, голова правління ГО «Рада голів ОСББ» Роман Олексійчук пропонує раціональніше використовувати державні кошти.

– Ми маємо утеплювати будинки. На рівні області варто виставляти генеруюче обладнання, наприклад, вітряки. Зокрема, так, як це роблять у Німеччині. Рівнянам варто переходити на альтернативу. Тоді мешканці міста не ходитимуть до відділу субсидій, а будуть вчитися енергозаощаджувати. А крім того, це дозволить створити нові робочі місця, – додав Роман Олексійчук.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.