Рівняни із сокирами захищали парк від рейдерів

  • СУСПІЛЬСТВО
Суб, 10/08/2016 - 15:57

Сьогодні, 8 жовтня, координатори Громадського руху «Захистимо Рівне», завдяки якому свого часу вже вдалося зупинити незаконну забудову парку на Пагорбі Слави, знову ініціювали захід на захист цієї паркової зони. Члени руху, активісти та небайдужі рівняни зібралися тут на суботник для прибирання сміття і вирубування чагарників. Ти самим виявивши свою тверду громадянську позицію і нагадавши, що не дадуть нахабним захопникам поновити свою чорну справу.

Щоб не допустити у парк забудовників-рейдерів, які знову намагаються відновити, але вже через суд, своє свавілля, активісти вирішили спочатку прибрати місцину, вивезти будівельне сміття та засипати котлован. А після цього поновити зелені насадження.

 

Окрім вирубування чагарників для майбутньої висадки дерев, учасники суботника також склали громадський акт огляду земельної ділянки, яким засвідчили відсутність будь-яких будівельних споруд на  території.  А відтак до апеляції планують отримати офіційний експертний висновок на підтвердження цього факту. З цією метою активісти звернулися офіційним листом до голови земельної комісії Рівнеради Людмили Туровської, котра пообіцяла усе можливе сприяння заради захисту міської землі.

Також організатори суботника очікують підтримки від міського голови Рівного. До  Володимира Хомка звернулися з проханням посприяти в організації будівельної техніки для звільнення сплюндрованої частини парку на Пагорбі Слави від покинутих там блоків. Активісти «Зеленого суботника» сподіваються зробити це до наступної суботи, на котру заплановане висадження дерев.

Також представники громади вже у понеділок звернуться до Генеральної прокуратури, щоб там ретельно перевірили висновок експерта який «побачив» на порожній ділянці «незавершене будівництво».

Нагадаємо, приватна структура навесні 2014 року захопила, обгородила і почали забудовувати близько 68 соток землі парку на Пагорбі слави, вирізавши близько сотні дерев і завдавши стотисячних збитків державі. Після спротиву громадських активістів рейдери відступили, однак тепер прагнуть повернутися, через суд узаконюючи своє свавілля.

У позовних вимогах товариство «Офіс-Дизайн» визнає, що будівництво здійснювалося без належним чином затвердженого проекту та без отримання необхідного дозволу на виконання робіт, що свідчить про його самочинність.

Згідно тексту судового рішення, в парку незаконно зведена споруда загальною площею 71,6 кв.м., що складається двох приміщень 29,1 та 29,5 кв.м., тамбурів по 3,1 та 6,7 кв.м., і допоміжне приміщення 3,2 кв.м. Хоча, за словами активістів, там тільки котлован.

Господарський суд 25 березня 2016 року доручив Хмельницькому відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз провести судові земельно-технічну та будівельно-технічну експертизи. У вересні в суд надійшли висновки експерта, що стали підставою для поновлення розгляду справи. Той «побачив» на пустирі, який раніше був територією парку, нібито незавершений будівельний об'єкт. На підставі цього 3 жовтня 2016 року суддею Господарського суду Рівненської області Оксаною Андрійчук був проголошений остаточний вердикт у справі – на користь безсовісного забудовника, а не міської громади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Ні - будівництву на рівненському Пагорбі слави!

У Рівному незаконні забудовники судяться з міськрадою

У Рівному через суд хочуть відстояти право на забудову паркової зони

Ключові слова: 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.