Рівненські активісти досліджують розподіл найпривабливіших земельних ділянок поблизу міста

  • СУСПІЛЬСТВО
Втр, 07/26/2016 - 18:06

В рамках проекту  «Виявлення корупційних зловживань у виділенні земельних ділянок у Рівненському районі у 2010-2011 роках» громадська організація «Антикорупційний моніторинг» досліджує розподіл найпривабливіших земельних ділянок у селах поблизу Рівного.

Активісти організації проаналізують процедури виділення землі у власність під індивідуальне житлове будівництво, садівництво та городництво через розпорядження голови Рівненської районної державної адміністрації у 2010-2011 роках.  Комплексний підхід дослідження дозволить встановити, хто отримав земельні ділянки та є їх нинішніми власниками, проаналізувати процедуру виділення землі на предмет конфлікту інтересів та порушень чинного законодавства.

За останні десять років у Рівненському районі за підписами сільських голів та голів районних державних адміністрацій не прозоро роздали більше кількох тисяч земельних ділянок.  Доки мешканці сіл роками стоять у черзі, землю дуже часто отримували люди, наближені до місцевої влади ( нерідко навіть по 2-3 ділянки в одні руки впродовж року). Справжнім «клондайком» стала схема передачі ділянок у власність під ведення індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва членам «садових» кооперативів відповідно до розпорядження голови Рівненської районної адміністрації у 2010-2011 роках.  Тільки в 2010 році таким чином роздали більш як півтисячі ділянок.

- Раніше контролювати таку роздачу землі громадськість не могла, адже розпорядження голів РДА до 2012 року навіть не публікувались у відкритому доступі на офіційних сайтах районних державних адміністрацій. Недоступними були й дані земельного кадастру. Однак у 2014-2015 роках в Україні впровадили низку антикорупційних новацій. Тепер громадськість може отримати інформацію відповідно до закону «Про доступ до публічної інформації», знайти дані про правову власність на землю в реєстрах Мінюсту, на публічній кадастровій карті. Це дозволить не тільки проаналізувати та оскаржити попередні рішення, а й ефективно моніторити та не допускати порушень під час ухвалення нових рішень місцевими органами влади, - наголосив керівник ГО «Антикорупційний моніторинг» Юрій Дюг.

У рамках проекту  «Виявлення корупційних зловживань у виділенні земельних ділянок у Рівненському районі у 2010-2011 роках»  ГО «Антикорупційний моніторинг» збере, проаналізує та оцифрує інформацію про виділення земельних ділянок у власність під індивідуальне житлове будівництво, садівництво та городництво через розпорядження голови Рівненської районної державної адміністрації у 2010-2011 роках.

За результатами дослідження буде складений та розміщений у відкритому доступі громадський реєстр виділених земельних ділянок.

Дослідження здійснює  громадська організація «Антикорупційний моніторинг» в рамках проекту «Виявлення корупційних зловживань у виділенні земельних ділянок у Рівненському районі у 2010-2011 роках» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.