«Десерт» для рівненських спортсменів, або Як область міряється проектами із містом

  • СПОРТ
Срд, 12/06/2017 - 12:55

Рівне по праву може вважатися передовим обласним центром за кількістю презентованих проектів будівництва спортивної інфраструктури. Не встигли рівняни намилуватися амбітними малюнками реконструкції стадіону «Авангард», будівництва штучного футбольного поля та льодового палацу, як обласне керівництво вирішило подати на десерт новий проект – будівництва універсального спорткомплексу для ігрових видів спорту на вулиці Макарова. Байдуже, що жоден з попередніх задумів досі втілити не вдалося, головне – є робота для проектантів.

Насправді ж наразі реалії такі, що Рівне є одним із найвідсталіших обласних центрів України за кількістю сучасних спортивних об’єктів. Головна футбольна команда області вимушена проводити свої домашні матчі за 200 км через відсутність нормального стадіону з трибунами. Два баскетбольні професійні клуби та представник футзальної Екстра-ліги тісняться на одному майданчику, який може розмістити лише декілька сотень глядачів. Головна волейбольна команда міста свої матчі проводить в спортзалі однієї зі шкіл. Місцевим легкоатлетам доводиться вдосконалювати свою майстерність на розбитих доріжках напіврозваленого стадіону, без мінімально допустимих умов для проведення тренувань взимку. І незважаючи на це, рівненські спортсмени всупереч усьому досягають результату, ніби вкотре підкреслюючи цим особливу необхідність побудови об’єктів спортивної інфраструктури в місті.

– Нашими попередниками були проведені певні кроки. Була виділена земельна ділянка, яка отримала правильне цільове призначення. На підставі цього ми мали можливість рухатись далі. До цього часу окрім земельної ділянки і макету більше нічого не існувало. В цьому році ми пішли далі. Була ініціатива розробити проектну документацію. Обласна рада виділила півтора мільйони гривень для створення проекту будівництва першої черги універсального спортивного комплексу. На сьогодні ми маємо повністю зроблену проектну документацію. Цей факт дає нам можливість залучати фінансування для початку будівництва спортивного комплексу в нашому місті, – розповів голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко.

Вартість будівництва першої черги попередньо становить 310 мільйонів гривень. Левову частку коштів планують залучити з Державного фонду регіонального розвитку, сподіваються також на фінансову допомогу обласного, міського та районного бюджетів. За словами керівника області, реалізація першої черги буде найскладніша та  найкоштовніша. В разі її успішного втілення, можна буде говорити про будівництво другої черги. Розпочати будівництво спорткомплексу планують навесні наступного року. Якщо не виникне проблем з фінансуванням – менш ніж за 2,5 роки проект вдасться втілити в життя.

Проектну роботу виконало державне підприємство з рівненською реєстрацією «Діпромісто». Згідно із задумом архітекторів, першим ділом будуватимуть багатофункціональний зал для ігрових видів спорту з трибунами, здатними одночасно розмістити 3 тисячі глядачів. Спорткомплекс в разі потреби зможе трансформовуватися в концертну залу. У другій черзі будівництва передбачається плавальний басейн на 50 метрів. На території також планують спорудити готель або ресторанно-відпочинковий комплекс. Втім, уже за кошти приватних інвесторів.

– В 2009 році виникла ідея провести чемпіонат світу з хокею в Україні. Це фантастика, але воно мало бути. Тоді теж було презентовано проект першої частини, але згодом за нього забули. До 2017 року він пролежав в управлінні капітального будівництва, але була поставлена задача його підняти. Ми вирішили зосередитись не на льодовому палаці, а перейшли до ігрового спорткомплексу. Проектні роботи виконувала знана в області фірма. Вони проектували низку великих об’єктів в області – лікарні в Рокитному, Володимирці, перинатальний центр в Рівному та інші. Цей проект зданий в експертизу, яка вже практично пройдена. Зараз відбуваються останні доопрацювання, щоб вивести проект на тендерні торги, – говорить  директор департаменту будівництва Рівненської ОДА Ярослав Мазярчук.

Якщо спорткомплекс у Рівному таки збудують, він може стати одним з найкращих та найсучасніших в Україні. За словами проектантів, об’єкт враховуватиме всі потреби спортсменів та глядачів. Його висота сягатиме більше 15 метрів, що дозволить проводити міжнародні змагання з футзалу, баскетболу, волейболу та гандболу. Проектанти врахували потреби маломобільної групи населення, а також місця для паркування автомобілів та автобусів команд. Так званий Палац спорту зможе стати також найбільш місткою закритою ареною у Рівному для виступів артистів.

– Для варіанту з проведенням концертів у нас передбачено під правою трибуною місце для виносу обладнання для сцени. У верхній частині приміщення передбачені коментаторські кабіни, можливість перебування VIP-персон. На другому поверсі розміститься прес-центр для журналістів і конференц-зал. Потоки відвідувачів, глядачів і спортсменів не пересікатимуться. Глядачі заходитимуть з центрального фасаду, а спортсмени та артисти заїжджатимуть збоку. В залі передбачені великий екран по центру та два по боках. Деякі інженерні служби пішли нам назустріч і дозволили зменшити деякі витрати на будівництво. Вирішили провести централізоване теплопостачання, тому що його зараз дешево зробити. В нас заплановане і місце під свою котельню, – розповідає керівник проектної організації «Діпромісто» Роман Семенченко.

Керівники області налаштовані оптимістично та сподіваються на підтримку з боку держави. В разі успішної реалізації проекту, Рівненський спорткомплекс може стати центром олімпійської підготовки спортсменів.

– Я думаю, що рівняни підтримають ініціативу, щоб у Рівному паралельно з’явився і новий футбольний стадіон, і спорткомплекс. При всіх розкладах на початку наступного року також буде проведено тендер з реконструкції «Авангарду». Для рівнян дуже позитивно буде отримати дві великі спортивні споруди, – додає Олексій Муляренко.

Нагадаємо, проект реконструкції «Авангарду» презентували ще у квітні. Однак за дивних обставин його таємнича експертиза затягнулася на 8 місяців і не виключено, що триватиме далі. Водночас міський голова Рівного раніше заявив, що у 2019 році Рівне матиме повністю оновлений стадіон. Схоже, керівництво міста та області вирішило «помірятися» проектами, від яких, на жаль, поки що немає ніякого зиску ні для спортсменів, ні для вболівальників. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В очікуванні 2019: рівненський «колізей» планують зробити повноцінним «Авангардом» (ФОТО+ВІДЕО)

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.