Минуле та сучасне рівненського спідвею об’єднали у стінах музею

  • СПОРТ
Втр, 12/05/2017 - 11:58

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї підбили підсумки спідвейного сезону, нагородили найкращих гонщиків та презентували виставку, присвячену історії та сьогоденню одного з найпопулярніших у Рівному видів спорту.

В експозиції можна побачити фотографії юних спідвеїстів, ретро-фотографії змагань, мотоцикл Віктора Трофимова та його нагороди, трофеї Григорія Хлиновського та сучасний мотоцикл. На урочистості запросили представників влади області та міста, ветеранів рівненського спідвею, сучасних гонщиків та юних спортсменів, які роблять перші кроки в мотогонках.

В останні роки у Рівному намагаються відновити спідвейні традиції. Щороку в обласному центрі проводиться низка міжнародних гонок, на які приїжджають гонщики з-за кордону. І хоча рівень теперішніх змагань поступається тим, в яких колись досягали успіху легендарні рівненські команди  «Радуга» та «Сигнал», все ж місцеві вболівальники знову мають можливість спостерігати боротьбу на гаревій доріжці рідного «Мототреку».

Останні успіхи місцевого спідвею пов’язують з діяльністю «Клубу вболівальників рівненського спідвею» на чолі з Сергієм Головнею, якому вдалося залучити до фінансування цього виду спорту спонсорів та владу.

– Знайшлася людина, яка серйозно взялася за відродження цього виду спорту. Вийшов вдалий симбіоз – влада і громадськість. Цей вид спорту знаковий для міста Рівне. Якби це було в Тернополі чи Хмельницькому – ніхто б не зголосився і не прийшов. Для нас спідвей – це історія міста. Тому кошти й надалі будуть виділятися. В 2017 році на спідвей ми виділили 2 мільйони 600 тисяч гривень. Раніше виділяли всього по 200-300 тисяч. Ми витратили кошти на нові надувні борти, які невдовзі мають приїхати. Тому в майбутньому році ми зможемо проводити всі змагання, які запланували. Дуже приємно, що є молоді люди, які займаються спідвеєм, та ветерани, які передають їм свій досвід, – зазначив міський голова Рівного Володимир Хомко.

У 2017 році вперше за шість років у Рівне повернулися міжнародні лігові змагання – «Speedway Friendship Cup». Рівненська команда вже у перший сезон змогла вибороти головний трофей цих змагань, перемігши команди з Польщі, Словаччини та Чехії. До рівня Другої польської ліги ці змагання поки що не дотягують, однак дають хороший досвід місцевим спідвеїстам.

– Наші гонщики впевнено почувалися на доріжках європейських міст і заслужено стали володарями Кубку в командному заліку. Вага Кубку становить 30 кг, а вартість – 600 євро. Цей трофей є перехідним. В наступному році наша команда продовжить виступи в Міжнародній лізі спідвею, – додає Сергій Головня.

Рівненський міський спортивно-технічний клуб закупив нові надувні борти, які вже невдовзі доставлять на «Мототрек». Це дозволить в наступному сезоні Рівному прийняти півфінальні змагання чемпіонату Європи серед юніорів. Крім того, у 2017 році для місцевих гонщиків було придбано 3 нові мотоцикли, а також запчастини, паливно-мастильні матеріали та екіпірування. Успішно розвивається дитячо-юнацька спідвейна секція, в якій підростає майбутнє покоління рівненського спідвею.

В музеї нагородили героїв спідвейного сезону. Титул найкращого гонщика отримав Станіслав Мельничук, який протягом року демонстрував стабільно високі результати, неодноразово перемагаючи в гонках. Найкращим гонщиком серед юніорів став Марко Левішин. Титул «За жагу до перемоги» отримав Віталій Лисак. Нагородили також представників дитячо-юнацької секції спідвею – Романа Капустіна та Віталія Філіповича.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному «відгудів» чотиригодинний спідвейний марафон (ФОТО+ВІДЕО)

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.