На закритті спідвейного сезону у Рівному вшанують «Радугу»

  • СПОРТ
Птн, 10/06/2017 - 15:27

В неділю, 8 жовтня, на стадіоні «Мототрек» у Рівному відбудеться заключна в цьому році спідвейна гонка – Міжнародний турнір на честь 55-річчя легендарної рівненської команди «Радуга». У змаганнях візьмуть участь спортсмени з Латвії, Польщі, Аргентини та України. Честь Рівного на доріжці захищатимуть Станіслав Мельничук, Віталій Лисак, Марко Левішин, Станіслав Огородник та Назар Федорчук.

Організатори змагань обіцюють захоплююче дійство. Під час презентації турніру будуть вручені подарунки гонщикам-ветеранам рівненської «Радуги». Перед початком заїздів місцевий співак Микола Бобрик виконає Гімн України. Всього заплановано п’ять основних серій заїздів, за підсумками яких визначиться трійка призерів турніру. Згодом у Великому фіналі гонщики розіграють Кубок до 55-річчя «Радуги».

На попередній спідвейній гонці було місце сутичці на трибунах. Так звані «ультрас» почали кидати димові шашки, за що отримали на горіхи від вболівальників. В конфлікт тоді втрутилася поліція. В зв’язку з цим на недільній гонці очікуються посилені заходи безпеки.

– Ми вже зверталися до правоохоронних органів, щоб охорона на стадіоні була посилена. Безпека глядачів на першому місці. Подібні інциденти нікому не потрібні на спортивному святі. За кордоном таких ситуацій як у нас не буває. Цей інцидент набув розголосу і в Польщі, що між іншим може завадити Рівному отримати право проведення чемпіонату Європи серед юніорів на наступний рік, – додав організатор змагань Сергій Головня.

Одним із учасників закриття спідвейного сезону у Рівному буде гонщик славетної «Радуги» 60-х років Володимир Єжомбік. Чоловік з усмішкою пригадує змагання на гаревих доріжках міст Радянського Союзу.

– Тяжко доводилось. Перший раз коли ми поїхали у Владивосток, треба був дозвіл Обкому партії. Мотоциклів своїх тоді не було – приїхали туди і вони дали нам свої. Ходив поїзд Київ-Владивосток. Багажного відділення не було. Їхали дев’ять днів. В вагоні купе розкладали запчастини. Знизу сиділи жінки і кажуть: «Такі молоді, а вже спекулянти» (сміється). За п’ятдесят років спідвей дуже змінився. В той час ми їздили в кірзових чоботах, я їздив в будівельній касці. Зараз лице закривають шлеми, а тоді маски одягали. Виріжеш собі, зав’язав і поїхав. Зараз мотори в мотоциклах набагато сильніші. Порівняти ті часи і теперішні – це земля і небо, – додає Володимир Єжомбік.

Нині ж «Клуб вболівальників рівненського спідвею» має амбітні плани: вже незабаром на «Мототреці» встановлять нові надувні борти. Це дозволить в наступному році провести у Рівному чемпіонат Європи серед юніорів. Сергій Головня сподівається, що за рік-два у Рівне повернуться змагання польської спідвейної ліги. Серед останніх успіхів місцевих гонщиків – перемога у Міжнародній лізі Friendship Cup.

Після останньої в сезоні гонки організатори розіграють декілька грантів: найкращому гонщику сезону за набраними пунктами, найкращому молодому гонщику та за встановлений найкращий час заїзду. В програмці до турніру будуть вказані всі змагання, які були проведені. 30-кілограмовий Кубок Friendship Cup, який  здобули рівняни, буде передано в Рівненський обласний краєзнавчий музей. Саме в приміщенні музею найкращим гонщикам сезону вручать гранти.

Вартість квитків на закриття сезону у Рівному не змінилися: 70 гривень – дорослий та 30 – дитячий.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.