Рівненський борець Богдан Кабин: «Треба ставити такі цілі, щоб аж страшно було»

  • СПОРТ
Чтв, 08/03/2017 - 15:54

Греко-римська боротьба – контактний вид спорту, заснований ще в Стародавній Греції. Воїни Еллади, борючись між собою, таким чином визначали найсильнішого чоловіка. Сучасна греко-римська боротьба почала формуватися близько двохсот років тому у Франції: будувалися перші арени, доповнювалися правила. Змагання борців греко-римлян були включені в програму перших Олімпійських ігор, які відбулися в 1896 році в Афінах.

Мета греко-римської боротьби – покласти суперника на лопатки. В даному стилі боротьби суворо заборонено захоплення нижче пояса, підніжки або активне користування ногами для виконання якоїсь дії.

Розвивається цей контактний вид спорту і в Україні. Першу золоту медаль на літніх Олімпійських іграх в історії незалежної України здобув саме борець греко-римського стилю – В’ячеслав Олійник. А одну із одинадцяти нагород України на останній Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро виборов борець Жан Беленюк, здобувши «срібло».

Рівненщина теж не пасе задніх в класичній боротьбі. Одним із титулованих вихованців місцевої школи греко-римської боротьби є 25-річний рівнянин Богдан Кабин, який виступає у ваговій категорії до 71 кг. Спортсмен є майстром спорту України, переможцем чемпіонатів України, учасником міжнародних турнірів, зокрема чемпіонату Європи серед молоді. Наразі Богдан представляє Школу вищої спортивної майстерності у Києві та виступає за Збройні сили України. Наша розмова з Богданом - про розвиток цього виду спорту на Рівненщині, спортивний шлях борця та перспективи на майбутнє.

– Коли мені було шість років, тато привів мене на боротьбу. Були періоди, що я пропускав тренування, відволікався на футбол, інші захоплення. Але в дев’ятому класі я потрапив на чемпіонат України, мені присвоїли щомісячну заробітну платню. Було приємно, що я своєю працею можу заробляти гроші. Зрозумів, що варто далі продовжувати розвиватися і досягати успіху в спорті, заробляючи собі на життя, – розповідає Богдан.

Два роки тому Богдан Кабин переміг на чемпіонаті України до 23 років та виборов право представляти Україну на чемпіонаті Європи. Борець розповідає, що подібного прориву від нього ніхто не очікував.

– Вдалося виграти на змаганнях, на яких я взагалі не вважався фаворитом. Однак на чемпіонаті Європи, який проходив у Польщі, в мене трішки не склалося. Саме тоді відбувалися зміни у правилах, але це, зрозуміло, не може бути виправданням, – додає спортсмен.

Богдан розповідає, що хоча греко-римська боротьба не є  широко популярним та масовим видом спорту, як футбол чи, скажімо, бокс, але ця дисципліна важлива передусім для хлопців. Тут будується фундамент розвитку тіла, відточуються прийоми, загартовується характер.

– Проблема розвитку спорту в Україні, в тому числі боротьби, полягає в тому, що в підлітковому віці багато талановитих спортсменів «розвіюються» у зв’язку з недостатнім фінансуванням. Це все потрібно врегульовувати на законодавчому рівні, залучати меценатів. ДЮСШ фінансують лише до певного віку, а далі молоді спортсмени йдуть на «вільні хліби», – розповідає спортсмен.

Серед цьогорічних досягнень Богдана Кабина – перемога на міжнародному турнірі в Естонії та друге місце у Фінляндії. Окрім цього, в минулому місяці борець виграв чемпіонат України в особистому та командному заліку серед відомств у складі команди Збройних сил України.

Загальновідомо, що характерна особливість борців – міцні шия, руки та ноги, які дозволяють впевнено почуватися на татамі. Миршавих та слабких людей в контактному виді спорту не зустрінеш.

– Хороша фізична підготовка для спортсмена – це важлива складова результату, але я б не ставив її на перше місце. Основна запорука успіху – психологія спортсмена. На тренуваннях ти можеш бути найкращим, але на відповідальних змаганнях можеш перегоріти. Втім, греко-римські борці пишаються своїми фізичними даними, адже це контактна силова боротьба, – каже Богдан Кабин.

25-річний спортсмен з Рівного захоплюється досягненнями провідних борців греко-римського стилю – триразовим Олімпійським чемпіоном з Новосибірська Олександром Кареліним та його земляком – дворазовим Олімпійським чемпіоном Романом Власовим.

– Ці люди показують приклад скромності, витримки, самовідданості своїй справі. Обидва спортсмени "вибилися в люди" з бідних сімей і змогли досягнути успіху, – говорить Богдан.

Життя професійного спортсмена вимагає дисципліни та постійного вдосконалення. Часто доводиться жертвувати своїм вільним часом на користь тренувань та змагань. Наш співрозмовник каже, що навіть у вільні від боротьби дні надає перевагу активному відпочинку та заняттям спортом.

– Зустрічаюся з друзями, щоб розвантажитися психологічно. Полюбляю у вільний від боротьби час налягти на інші види спорту – плавання, велосипед, пробіжки, хокей, – розповідає борець.

Наразі Богдан Кабин очікує початку відбору на Олімпійські ігри 2020, які відбудуться в Токіо. Рівненський спортсмен ставить за мету потрапити на першу для себе Олімпіаду.

Повертаючись до сучасних реалій, можна відзначити, що на Рівненщині функціонує хороша школа класичної боротьби, яка виховує потенційно сильних спортсменів для збірної України. Зокрема, від Рівного на чемпіонат світу серед кадетів греко-римського стилю кваліфікувався юний борець Владислав Кравченко, який демонструє не по роках високі результати. Розвивається юнацька боротьба і в районах області.

– Щодо кадетів, у нас є дуже сильний інтернат в Костополі. Він найсильніший в Україні. Але дивина в тому, що на молодіжному рівні наші спортсмени «зникають». Як я вже казав, при переході на доросліший рівень багато спортсменів розпилюються хто куди. Немає контролю, підтримки держави. Люди попадають під інший вплив і гублять свої таланти. Однак, як кажуть, чим важча боротьба – тим солодша перемога. Тому новачкам побажаю впевнено обирати свій життєвий і спортивний шлях і йти до нього, вірити в себе. Треба ставити собі такі цілі, щоб аж страшно від них було. Все в житті реально і все здійснюється, – впевнений Богдан Кабин.

До уваги бажаючих займатися греко-римською боротьбою: заняття проводяться в залі МПК "Текстильник", тренер - Михайло Олександрович Литвинчук, тел. 067-114-45-14 (заняття безкоштовні).

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.